Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

gratuluju, už jsi to hodil i do chronovlákna? myslím, že tam by se to taky vyjímalo, při pátku...

 

btw. potřebuješ oboje ty monaka? chápu, že by ta sestava nebyla symetricky vyvážená... ale tak bys je dal doprostřed a ohraničil to ... ne, čím déle na to koukám, tím více je mi jasné, že to vymyslet nepůjde. opravdu důmyslně a systematicky postavená sbírka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To jenom tak vypada, protoze je toho vic ale jednak ty monaca jsou kazde dost jine a specificke a na strane druhe jsou tady mezi nami lepsi borci, kteri by meli co ukazat. Ale jinak si myslim, ze jsem vcelku seikove saturovan. Chybi tokei zara a holy grail, vzdycky by se neco naslo. Pak mam jeste nejake potapky a budiky a tak, nicmene je to cim dal obtiznejsi na neco narazit. Ale to je asi vsude. Heuer jsem opustil a seika uz jsou na tom podobne. Tak nevim kam bych mel zase konvertovat a nebo se odhlasit z fora a jit nekam na samotu u lesa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jenom tak vypada, protoze je toho vic ale jednak ty monaca jsou kazde dost jine a specificke a na strane druhe jsou tady mezi nami lepsi borci, kteri by meli co ukazat. Ale jinak si myslim, ze jsem vcelku seikove saturovan. Chybi tokei zara a holy grail, vzdycky by se neco naslo. Pak mam jeste nejake potapky a budiky a tak, nicmene je to cim dal obtiznejsi na neco narazit. Ale to je asi vsude. Heuer jsem opustil a seika uz jsou na tom podobne. Tak nevim kam bych mel zase konvertovat a nebo se odhlasit z fora a jit nekam na samotu u lesa.

Pěkně nakřečkované, a JPS máš?

Já je sháněl půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JPS jsou mezi pandama a kalkulatorama v modre variante, jinak sbiram ty seika par let, ani vlastne nevim. Ale spousty jsem jich poridil tady v cechach, coz uz skoro nejde a nebo za velke penize. Je to o stesti ale doba kdy jsem treba behem jednoho mesice poridil dvoje pandy, tak to uz je pryc. Je nas uz tady asi moc, vsichni kreckujou a nikdo nic nepusti. Ale co uz, delam to uplne stejne. Mam jeste ufa v laznich a nic noveho na obzoru neni ale treba neco prekvapi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, tu modrou variantu jsem zaregistroval. Myslel jsem tu zlatočernou.

Bohužel už i tyto hodinky neminulo fejkování, zejm. pandy, ale i jiné. Člověk musí být ostražitý.

 

 

Takže bych rád zůstal jenom u tohoto komba.

post-20625-0-63812000-1541970810_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to vyznělo jako celé hodinky, ale myslel jsem samozřejmě části hodinek

Zrovna u těch Pand to může být pěkné zklamání, vydražit na eBay top stav hodinky za 1500 Eur a pak zjistit, že cifr je fejk.

 

např. vlevo fake vs vpravo originál

post-20625-0-63994900-1542007610_thumb.jpg

 

nebo Kakume
post-20625-0-29906600-1542007866_thumb.jpg

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to vyznělo jako celé hodinky, ale myslel jsem samozřejmě části hodinek

Zrovna u těch Pand to může být pěkné zklamání, vydražit na eBay top stav hodinky za 1500 Eur a pak zjistit, že cifr je fejk.

 

např. vlevo fake vs vpravo originál

attachicon.gif Ciferníky Panda Fake vlevo vs. originál vpravo (vpravo je kartáčovaný) 6138-8020.jpg

 

nebo Kakume

attachicon.gif Seiko Karkume Origo vs Fake ciferník.jpg

To strasne nastve kdyz pak dorazi misto originalu nejaky uprovovany bastl. Nedavno se mi podarilo naletet na bombajskej special, ale ebay tohle ma celkem poreseny mi prislo. Normalne jsem to reklamoval a dostal jsem zpet i postovny. Takze jedina obrana je asi hned to nekompromisne resit a vracet.

 

Jinak pandy lovim uz dlouho. Neprodal by jsi aspon ty s tim aftermarket cifrem prosim?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to sledovat ebay, teď šly jedny v USA na opravdu za super cenu - vše origo, sklo je otázka 500,- a byly by jak víno. Já hodil málo :(

https://www.ebay.com/itm/Seiko-Panda-6138-8020-Chronograph-For-Restoration-Running-Condition-/153249473640

jen bacha, ebay to hodí na běžící aukci, musíš kliknout na tu skončenou...

 

Jinak aftermarket cifry šly poznat podle chybějících "proužků" v laku na cifru a černých subcifrů s vroubkama, ale už i to dnes umí, hrozně se to posouvá a je to čím dál těžší to poznat.

 

Ten výběr kakume je imho neúplný, aspoň co se týká kombinací ruček. Mám doma původní JDM kakume "5 sports speed timer" a mají ty stříbrný ručky, nikoliv černý lumi s šipkama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta fotka je z netu, já mám jenom jedny, doufám originál :)

Jo, pokud kupuješ na eBay a platíš PayPalem, pak jsi jako kupující chráněn o dost více než coby prodávající.

Ono ale i takový nákup na netu při platbě kartou není úplně bez šancí. Už se mi podařilo, tedy když se mi zaštěstilo naletět, úspěšně využít nástroj chargebankig. Ikdyž to bylo zdlouhavé, nakonec jsem dostal celou částku zpět.

To strasne nastve kdyz pak dorazi misto originalu nejaky uprovovany bastl. Nedavno se mi podarilo naletet na bombajskej special, ale ebay tohle ma celkem poreseny mi prislo. Normalne jsem to reklamoval a dostal jsem zpet i postovny. Takze jedina obrana je asi hned to nekompromisne resit a vracet.

Jinak pandy lovim uz dlouho. Neprodal by jsi aspon ty s tim aftermarket cifrem prosim?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Je to tak, cifry se zdokonalují, dříve měly rozhozené i nápisy pod logem Seiko, teď je při trošku nekvalitní fotce dost těžké poznat.

Kakume jsem tu šoupl jen v souvislosti s fejkováním cifru, soubor co jsem měl v kompu. Sám nemám přehled, kolik variant vlastně existuje, a vlastně to radši ani nechci vědět :)

Jinak aftermarket cifry šly poznat podle chybějících "proužků" v laku na cifru a černých subcifrů s vroubkama, ale už i to dnes umí, hrozně se to posouvá a je to čím dál těžší to poznat.

 

Ten výběr kakume je imho neúplný, aspoň co se týká kombinací ruček. Mám doma původní JDM kakume "5 sports speed timer" a mají ty stříbrný ručky, nikoliv černý lumi s šipkama

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo celkově vintage u hodinek je samostatný vědecký obor :-D s pomocí zde kolegy Lamiczky jsem do vintage seiko trochu ?jednou nohou? zabředl a měl pak na půl roku bezesný noci ;-) a to jsem se zaměřil jen na jeden typ ... je to o trpělivosti a i o štěstí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To můžu potvrdit, já jsem před nákupem jedněch konkrétních 6139 Pogue strávil asi týden studiem a surfováním po nocích. A  to se mi pak o nich už i zdálo  :lol2: .

Základem je mít spolehlivého prodejce a ověřené kanály. Je to sice občas s prémií nad "běžnou" cenu, ale při aktuálních cenách to už přestává být prdel. Já to mám na ebay zatím 50:50 a snažím se tam už moc nekupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...