Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Gratulace, skvělá kombinace - hezké navenek a se skvělým strojem. Jediné co mi na nich chybí, je ruční nátah, ale to bych chtěl asi už moc  :)

 

Díky, díky. Ty tvoje hranáče se mi možná líbí ještě vo fous líp:-)

 

Amen! A samozrejme gratulace :lol2:

 

attachicon.gifIMG_2107.JPG

Ty jsou moc krásný!! Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Krásné 7018, akorát moje srdce pláče, jak vidím ty korále, ťukající do pouzdra. 

 

Neplakej, to je fake setup pro foceni. Jeste jsem nenasel odvahu nosit je s original tahem. Druhy kousek pomalu pripravuji na kuzi :smoke:

 

post-37946-0-71800900-1581960985_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Bohužel jsem propadl Seiku 6138 a lehce po nich pošilhávám. :) Jen tak pro zajímavost sleduju aukce na ebay abych si udělal obrázek o cenách a stavech. Zaujala mě tato skončená aukce a rád bych slyšel váš názor. V popisu má, že je to stopro stav, ale když jsem si prošel toto vlákno, tak mi tam nesedí ručičky na sčítačích a barva day ringu. Víc nedokážu posoudit. Sklo by mělo být hardlex a ne plast, jak píše? A hlavně jestli ta finální cena vůbec odpovídá tomu stavu? Šli byste po takových kvůli (možná nízké) ceně na renovaci, nebo byste dali ruce pryč? Díky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Bohužel jsem propadl Seiku 6138 a lehce po nich pošilhávám. :) Jen tak pro zajímavost sleduju aukce na ebay abych si udělal obrázek o cenách a stavech. Zaujala mě tato skončená aukce a rád bych slyšel váš názor. V popisu má, že je to stopro stav, ale když jsem si prošel toto vlákno, tak mi tam nesedí ručičky na sčítačích a barva day ringu. Víc nedokážu posoudit. Sklo by mělo být hardlex a ne plast, jak píše? A hlavně jestli ta finální cena vůbec odpovídá tomu stavu? Šli byste po takových kvůli (možná nízké) ceně na renovaci, nebo byste dali ruce pryč? Díky. :)

Kup tady tyhle a máš vystaráno :-) http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/135200-p-seiko-6139-petrol-dial/?hl=seik

Upraveno uživatelem Kristian.nov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s názorem výše - určitě nekupovat šrot z ebay. Už se mi to opakovaně vymstilo. Ideálně kupuj takové, kde máš i foto strojku bez rzi. Sleduj aukce, kde je hodně podrápané sklíčko, pokud je vše ostatní viditelně OK - řekl bych, že to často svědčí o originalitě a díky tomu, že působí neatraktivně, bývají ve finále za nižší cenu. Taky bych vzal na začátek ty petrolejové, mám je doma a jsou to jedny z nejhezčích 6139.

Upraveno uživatelem jonyyy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Bohužel jsem propadl Seiku 6138 a lehce po nich pošilhávám. :) Jen tak pro zajímavost sleduju aukce na ebay abych si udělal obrázek o cenách a stavech. Zaujala mě tato skončená aukce a rád bych slyšel váš názor. V popisu má, že je to stopro stav, ale když jsem si prošel toto vlákno, tak mi tam nesedí ručičky na sčítačích a barva day ringu. Víc nedokážu posoudit. Sklo by mělo být hardlex a ne plast, jak píše? A hlavně jestli ta finální cena vůbec odpovídá tomu stavu? Šli byste po takových kvůli (možná nízké) ceně na renovaci, nebo byste dali ruce pryč? Díky. :)

 

6138 je už moc provařená a oblíbená řada, kde ceny šrotu atakují nesmyslné hranice, viz tvůj odkaz. Má to samozřejmě i druhou stranu mince a tou je originalita všech dílů, včetně origo tahů. Tedy za předpokladu, že ti jde o originalitu.

E-bay je zaplavený hromadou skládaček "vylepšených" aftermarket díly , takže navíc neškolené oko neví, co kupuje...

 

Já dám raději přednost originálním hodinkám v původním, slušném, nebo řešitelném stavu, s tím , že vím, že do nich něco nasypu. Foto strojku bývá v tomto případě podmínkou, ale u zachovalejších a plně funkčních hodinek na tom netrvám.

 

Nezvolil jsi si jednoduchou cestu, dobře už bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za nabídky. Kousky s 6139 jsou taky super a též se po nich dívám, ale zatím preferuji 6138. V té aukci právě bylo celkem dost odřené sklo, tak jsem si říkal, že by to mohlo být OK a kromě ručiček jsem tam špatně nic víc neviděl. Nepoznám třeba, jestli tam seděly tlačítka s korunkou, stav hran pouzdra? A fotka strojku tam byla. Ten se mi zdál pěknej bez rzi a jiného bordelu. Asi bych preferoval origo. Proto jsem přemýšlel, jestli tudy vede cesta na renovační projekt za tu cenu, když na pohled hezké kusy jsou na ebay za 15 - 20 tisíc. Lehkou cestu jsem si asi nevybral. Holt jsem s tím měl začít o několik let dřív. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korunka byla taky špatná. Sledoval bych také místní inzerci a navíc je zde možnost i osobní prohlídka, což na eBayi je možné teda také, ale nestává se to často. :D

 

EDIT: možná je to ale fotkou ta korunka a bude ok, teďka na to koukám zblízka.

post-21738-0-93840200-1582182495_thumb.jpg

post-21738-0-20760500-1582182543_thumb.jpg

Upraveno uživatelem VintageLover
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...