Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

V úterý jsem si vyfotil svoje otloukánky a zapomněl je vložit, tak aspoň dodatečně. Takhle vypadají Seika, které něco zažily :D Ty tvoje, Piplíku, jsou ještě naprosto špicovní! Dobrý úlovek. Už delší dobu se chystám, že je zkusím nastudovat a taky vyčíhat. Jdu projet ebay.IMG_20201006_081312_HDR.thumb.jpg.f83342b358f740b503acd5acd8c6bf21.jpg 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, xbraj19 napsal:

@Piplík Super kousek. Škoda akorát té vteřinovky. Na druhou stranu ta červená nevypadá špatně 👍

Máš pravdu. Dost často byly na Seiko chronech měněny vteřinovky za barevné. Třeba ji někde seženu a vyměním. Bohužel i tento kousek není 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Piplík napsal:

Máš pravdu. Dost často byly na Seiko chronech měněny vteřinovky za barevné. Třeba ji někde seženu a vyměním. Bohužel i tento kousek není 100%.

Určite bych je neměnil za tu nudnou světlou originalní. Máš to naprosto parádní a k autu dokonale sladěné. Nemusi být vše jak z katalogu. Jsou skvělé přesně tak jak jsou. Snad nějaká ta oldtimer vyjíždka bude, to bych dal rád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, xbraj19 napsal:

Já ti teda nevím....u veteránu snad taky platí nějaké pravidla ohledně originality dílů.

Platí i neplatí:) to je na každém. Mám auta kde naháním každý šroubek a mám auta, kde si chci udělat radost a mít v něm detaily podle sebe. Pořád je to jen věc. A krom toho zrovna Seiko není vrchol vzácnosti:) jemu to k Datsunu pasuje víc než parádně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl za to, že aby mohl být veterán na veteránský značkách, tak musí splňovat nějaká pravidla. Podobně to vnímám i u vintážní hodinky. Teď to nemyslím na Piplíka a jeho 7016, ale "vintážky" posklané z nepůvodních dílů/aftermarketů nejsou úplně ty správné vintážky.  Ale samozřejmě ať si každý dělá a nosí co se mu líbí.
Co se týká vzácnosti, tak není Seiko jako Seiko (což asi víš) a zrovna 7016 v originálním pěkném stavu s originálním tahem v dostatečné délce docela vzácné jsou.

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...