Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chlapi, snad to není úplná odbočka od tématu a nepošlete mě s dotazem do háje. Nenapadlo mě si pořídit hodinky z roku narození, dokud jsem nenarazil na vaše příspěvky. Zavětřil jsem, a vůbec když tu čtu, že 1978 byl slušný Seiko ročník. S automaty a jejich životností a cenami za servis jsem tak nějak obeznámený. Jak je to ale u Seiko quartzu u 40 let starých hodinek? Dá se životnost odhadnout? A co případný servis, je ještě možný za rozumnou cenu nebo za něj dá člověk víc než za pořízené hodinky?

Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak trocha loteria.  Vela quartzov starych z doby ked to bola horuca a velmi draha novinka ma elektricku cast a potom relativne solidnu kovovu mechanicku cast, ktora ma normal jewels a da sa servisovat. Postupne tam potom pribudali plastove diely ktore klasicky vekom krehnu. 

Zivotnost tej elektrickej je pravdepodobne zavisla na tom aku maju hodinky historiu.  Nesvedci jej ked dlho stoji bez baterky, vlhkost je tiez problem. Vytecene baterky su klasika. Opravovat je to celkom komplikovane a ked je problem skor sa zhana darca organov.

Ked sa casom zanesu bordelom tak zacnu viac zrat baterku.

Pri modeloch co maju pekne puzdra a ciselniky, alebo vysoko presne quartzove kalibre ceny celkom vyleteli.  Uz je potom na zvazeni kazdeho ci mu to za to stoji.

 

Just my 2 cents.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, saboter napsal:

Je to tak trocha loteria.  Vela quartzov starych z doby ked to bola horuca a velmi draha novinka ma elektricku cast a potom relativne solidnu kovovu mechanicku cast, ktora ma normal jewels a da sa servisovat. Postupne tam potom pribudali plastove diely ktore klasicky vekom krehnu. 

Zivotnost tej elektrickej je pravdepodobne zavisla na tom aku maju hodinky historiu.  Nesvedci jej ked dlho stoji bez baterky, vlhkost je tiez problem. Vytecene baterky su klasika. Opravovat je to celkom komplikovane a ked je problem skor sa zhana darca organov.

Ked sa casom zanesu bordelom tak zacnu viac zrat baterku.

Pri modeloch co maju pekne puzdra a ciselniky, alebo vysoko presne quartzove kalibre ceny celkom vyleteli.  Uz je potom na zvazeni kazdeho ci mu to za to stoji.

 

Just my 2 cents.

Díky. Tak nějak jsem to očekával. Pokud je má někdo po tátovi, je to pecka, ví jak s nimi bylo zacházeno a má to i citovou hodnotu, kdy jdou peníze za servis stranou. Od místních členů by se snad člověk taky mohl dostat k dobře opatrovaným kouskům. Ale Ebay nebo Chrono24 bude asi čistě loterie nebo jak praví klasik, bude to jako bonboniera - nikdy nevíš, co ochutnáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl z eBay jedny pěkný King Seiko a v nich Twin Quartz. Nechal jsem si je hezky oservisovat a hned jsem si je pěkně tehdy vzal ke klientovi do Pardubic na jednání. No a když jsem se vracel na vlak, tak už zas nešly 😄 Člověk nikdy neví no, je to loterie.

PB141618.JPG

PB141619.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Chronopetr napsal:

Třeba teď jsem naprosto tupě hodil filtr na Chronu a vyskočilo toto (mezi jinými). Za mě vzhled bomba, cena bomba. Asi podezřelý, co?

https://www.chrono24.com/seiko/type-ii-4622-8000--id20629331.htm

podle čísla na dýnku srpen 1976, jinak myslím, že náramek tam nepatří a celkově žádnej šlágr 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Chronopetr Není to taková tragédie. Jsou kalibry, které jsou velmi spolehlivé a daji se dobře servisovat a i dnes si drží tovární přesnost. Navíc se dají za pár $ koupit i dárci, kteří nemají např origo tah nebo dobité pouzdro ale plně funkční strojek. Já mám těch quartzu ze 70. let cca 22 a je to úplně v pohodě. Doporučuju se dívat po Grand quartz - 4843(2), Superior 4883 nebo King Quartz - 0852 nebo 0853, 4823 - kalibry ty jsou vyhlášené spolehlivostí. U twin quartz je to trošku horší (tam bych asi volil 9256) na nižší řady bych se vykašlal, ale pokud jdeš po ceně, tak proč ne, jsou tam taky pěkné kousky.

Chrono24 moc nebrat. Určitě bych se díval na japonském yahoo, případně na uhrforum (tam občas bývají pěkné). A vintageseiko.nl má taky moc pěkné kusy (ale dražší).

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, xbraj19 napsal:

@Chronopetr Není to taková tragédie. Jsou kalibry, které jsou velmi spolehlivé a daji se dobře servisovat a i dnes si drží tovární přesnost. Navíc se dají za pár $ koupit i dárci, kteří nemají např origo tah nebo dobité pouzdro ale plně funkční strojek. Já mám těch quartzu ze 70. let cca 22 a je to úplně v pohodě. Doporučuju se dívat po Grand quartz - 4843(2), Superior 4883 nebo King Quartz - 0852 nebo 0853, 4823 - kalibry ty jsou vyhlášené spolehlivostí. U twin quartz je to trošku horší (tam bych asi volil 9256) na nižší řady bych se vykašlal, ale pokud jdeš po ceně, tak proč ne, jsou tam taky pěkné kousky.

Chrono24 moc nebrat. Určitě bych se díval na japonském yahoo, případně na uhrforum (tam občas bývají pěkné). A vintageseiko.nl má taky moc pěkné kusy (ale dražší).

Díky. Začnu to sledovat a dovolím si tvůj příspěvek použít jako etalon toho, kde a po čem se dívat. Chlapi klobouk dolů před váma. Vždycky jen zírám, co se dá všechno o hodinkách vědět a jaký přehled o nich máte. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Cukov Abych to uvedl na pravou míru - nikdy bych na originál nešáhl. Když mi hodinář poslal moje 6138 s vyměněnou ručičkou za AM díl, tak mi málem praskla cévka :D tohle není moje dílo. Já jen neodolal je koupit :D a v tomto konkrétním případě jsou upraveny jen originální díly a výsledek se mi líbí. Jestli jsi ale moc pohoršen, tu máš jednu z archívu na spravení nálady (na tah se nedívej, už mají správný k tomuto modelu).IMG_20190828_152437.thumb.jpg.fdd5ccef962f5581d0832a18264aa1dd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dnes na chlupaťáka takhle....úplně jsem zapomněl, že je mám :) Jsou to takový šedý myšky mojí sbírky. Ta zelená barva ciferníku je naživo úžasná....nemáte je někdo v jiný barevný kombinaci? Jestli jo, hoďte foto :)

20220112_092813_resized.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...