Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A co ty Kakume co jsou v prodeji ted tady na foru? Na tech je neco spatne?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Co do originality vypadají v pohodě, tah je aftermarket, ale to je i v popisu.

Vypadená lumi není problém, navržená výměna ručky je hovadina, origo ručky moc dobře sehnat nejdou, ale oprava lumi není problém (naopak dost častá záležitost), většina hodinářů, co jsou schopni tyhle chrona odservisovat, to dělá naprosto běžně a není to ani drahý. Cifr má nějaký škrábanečky, ale nic hroznýho, sklo je minerál, přeleštit to jde, ale není to tak sranda jako u primek, už to chce někoho, kdo to umí, nebo mít na to doma vybavení a počítat s tím, že to nebude optimální (hrany, hluboký škrábance ...). Osobně mám raději původní přeleštěný skla i za cenu drobných vad, nový jde dát vždycky...

 

S ohledem na několik SZ co mi přišlo hodím info sem a ještě odpovím těm, co jsem nestihl ;)

 

Pár informací

  • Upřímně sám všechno co mi přijde domů posílám automaticky na servis a do té doby hodinky vůbec nenosím. Nikdy nevím, kdo se k tomu jak choval, kdo do toho lezl a v jakém jsou hodinky stavu. Hodinky "po servisu" pokud nejsou za super cenu nekupuju skoro vůbec, protože těm fachmanům z venku nevěřím, bývá to opravený na koleni, už jsem se několikrát spálil, posledně hodinky smrděly olejem na šicí stroje, u dalších nefungovalo překlápění data, další přestaly jít po půl roce - setrvačka v kaši (moje první 6139)... tohle je celkem častý problém, velká část kusů co jsem měl měla vydřený čepy na setrvačce (hádejte proč) a kompletky se shání už dost blbě, spíš vůbec nejsou. Hodináři umí udělat renovaci, ale stojí to prachy a čas...
  • V hodinkách v původním stavu jsou často na kaši těsnění tlačítek a celkem běžný problém pak je zasekávání tlačítek (skoro na všech kusek v původním stavu) - kdo někdy vdiěl rozleptanou starou gumu asi chápe. Rychlo opraváři a šmelináři to často vyřeší tak, že ty těsnění vyhodí, nebo minimálně umyjou, aby nedrhly, ale tím pádem ty hodinky vůbec netěsní jak proti vlhkosti, tak ani prachu, nicméně tlačítka chodí dobře. Můžete znova hádat, proč jsou ty setrvačky často v prdeli, rezavý strojky, vychozený ložiska samonátahu a dodřený můstky od rotoru ...
  • Další sranda s tlačítkama je, že se pod ně rád dostává borel, takže nejdou stlačit vůbec, znova vlastní zkušenost s několika kusy. Poslední byly takto právě Kakume, který byly dle prodejce "100% funkční". Fotku už asi nemám, ale pod tlačítkem byl 40 let starej humus, že nešlo skoro ani vytáhnout, pružinka byla komplet zrezlá a rozpadená. Kuchal jsem ten zaschlej sajrajt jehlou ven snad 10 minut. Díky tomu nešlo na hodinkách pustit a zastavit chrono - ale zaručeně funkční...
  • A aby tlačítek nebylo málo, podívejte se jak vypadají, když jich někdo prodává celý hromádky - většina je ohnutá... zde mi příčinu vysvětloval tuším Tondako, ale přesně si ji už nepamatuju. Tuším šlo o ne úplně šťastný přepákování a opět zatuhlý hodinky bez servisu - tlačítka chodí opravdu z tuha (vlastní zkušenost) a jak na to lidi tlačí vší silou, tak ty tlačítka ohnou a jak s tím neustále cvakají, tak je to jen horší a horší...

Jedna prosba

Kdo si koupí tyhle chrona a pak není ochoten investovat do servisu a přetěsnění a začne to hned tahat je imho sebevrah a magor (nikoliv chronomagor), často v těch hodinkách 40 let nikdo nebyl nebo byly napadeny kutilem domácím. Nošením bez servisu těm hodinkám dělají lidi tu nejhorší službu, je to jako vzít 10 let odstavený auto, nastartovat a začít s ním denně jezdit bez výměny oleje do práce. Pokud máte tohle v plánu, tak ty hodinky prosím raději nekupujte, nebo až se zastaví je zrovna hoďte do šrotu, protože to jste pravděpodobně měli od začátku v plánu, stejně jako s tím autem...

 

Proč to píšu?

Dost lidí se ozvalo, že by nějaký chrona chtěli a neví co koupit, případně si nevěří, že nekoupí skládačku - s výběrem rád ochotně pomůžu, případně i s nákupem, servisem (v rámci možností) .... jen jsem chtěl důrazně varovat, ať každý tuší, do čeho jde :suicide_anim:

  • Nákup v USA nebo mimo EU - cena + doprava (často mastná) a poplatky, případně na hodinky čekám i několik měsíců, než mi je doveze někdo z kamarádů (riziko spojené s tím neřešme)
  • Servis - kapitola sema pro sebe, jsem cimprlína a mám jen pár hodinářů, kterým jsem ochoten hodinky svěřit, často je servis otázka i víc jak roku :( a ceny rostou :(
  • Díly - sám o sobě průser, většina věcí je aftermarket, pokud chcete origo, je to čekání na ebay a spousta hodin zkoumání co je a co není OK. Na tah na pandy za rozumnou cenu jsem čekal 2 roky :(
  • Čas od nákupu po wristshot běžně víc jak rok, není problém i 2 (někteří hodináři mají stop stav a mě toho čeká na servis hodně, zároveň na to tolik netlačím) a náklady nezřídka 5k

Ale když to přijde ze servisu po tom všem :wub: a hlavně všichni ví, že na všech hodinkách je nejlepší ta fáze "těšení se" a pokud jste dost masochysti jako já, tak tohle martirium vám ji umí náležitě protáhnout a okořenit :D

 

 

Sám o sobě tvrdím, jsem systel a hodinky spíš kupím, než prodávám a když už mám pustit něco ze sbírky po servisu, tak se s tím špatně loučím (asi chápete proč), nicméně mě nevadí si na to počkat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za podporu, téma jsem založil a zatím zamknul. Mám už delší dobu nachystaný obsah, měl jsem to nachystané jako projekt vlastního blogu, ale proč s tím nezačít tady...

 

Mám trochu rušno v práci i doma, ale po večerech a přes svátky u toho budu relaxovat :)

Přesunu tam pak i info odsud...

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/123605-vintage-seiko-chrono-guide/

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za podporu, téma jsem založil a zatím zamknul. Mám už delší dobu nachystaný obsah, měl jsem to nachystané jako projekt vlastního blogu, ale proč s tím nezačít tady...

 

Mám trochu rušno v práci i doma, ale po večerech a přes svátky u toho budu relaxovat :)

Přesunu tam pak i info odsud...

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/123605-vintage-seiko-chrono-guide/

přimlouval bych se pro 6138 a 6139 přímo v názvu vlákna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...