Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

Hele je to o tom hledat, spousta popisů i s obrázkama je různě po netu a pak už víš na co si dávat pozor, tak hledáš sám. Úplně nejčastěji je to vidět na potisku - rozpyté linky, případně nedotažené do krajů tam, kde jsou nějaké hrany/profilace, barva, tvar a struktura lumi. Často špatné fonty nebo tučný vs tenký potisk. Sunburst efekty. A u horších AM jsou to často špatné odstíny barev a skoro nejlíp je to vidět na subdialech, kde když jsou vybrané, tak nemají hladkou strukturu, ale barva je "kropenatá" nebo má vyloženě takový kruhový šrafování. Když víš na co se dívat, tak to uvidíš ;) Zkusím pak poslat i nějaký fotky, ať je vidět co myslím...

Bohužel se to pořád zlepšuje...

 

Třeba ještě nedávno na AM cifru na pandy neuměly proužky v laku....a teď už je dostupné tohle...

 

Schválně si porovnej tyhle 2 AM kousky, je tam vidět většina věcí o kterých píšu - zaměř se na subdialy

https://www.ebay.de/itm/Dial-for-Seiko-6138-8020-automatic-panda-chronograph/113199434457?hash=item1a5b364ad9:g:erIAAOSwarpbcak2:rk:5:pf:1

https://www.ebay.de/itm/New-White-Dial-With-Black-Tachymeter-Inner-Dial-Ring-For-Seiko-Panda-6138-8020/223180192404?hash=item33f6937a94:g:kucAAOSwMzVbuqWJ:rk:13:pf:0

 

Ten druhý minimálně z fotek poznáš od originálu imho jen tak, že origo má subdialy víc šedé, ale hlavně mají naprosto lesklý povrch a zde je vidět, že je matný, lehce zrnitý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja, pri brouzdani netem, jsem treba nasel tohle:

 

attachicon.gifpost-20625-0-29906600-1542007866.jpg

 

Tohle je super grafickej přehled, ale bohužel není kompletní a je trochu zastaralý, ty aftermarket díly se strašně rychle posouvají. Dnes se běžně dají sehnat AM ručky s šipkou atd...

 

Když pominu champagne varianty, tak tam ještě není ciferník s označením 0044T, který je nelumi, má niklované ručky, ale logo Sports 5 Speedtimer - v zásadě varianta 2 s logem z 1...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schválně jsem si prošel aktuálně hodně oblíbený pandy. Viz obrázky. Na prvním jsou věci na který je dobrý se zaměřit, další 3 obrázky jsou 2 různé verze AM ciferníků. Ten první (v1) je nejlevnější a největší šmejd, druhé dvě fotky jsou novější AM (v2), které jednak stojí už celkem balík a člověk musí mít trochu nakoukáno, hlavní poznávací znaky - proužky v laku a nešrafované subdialy totiž splňují ;)

 

Vysvětlení k číslům:

  1. Různá tloušťky indexů, minutové jsou 2x delší než desetinové, všiměte si detailu indexů kolem 6 hodiny a dotažení k dolnímu subcifru (není zakrouškované)
  2. Index není přesný kvádr, ale má lehce zabroušené hrany, lumi je bílá, nebo oxidovaná lehce do žluta, nikoliv zelená
  3. Nápis označení na ciferníku má jiné fonty - "A" ve slově Japan mají plochou špičku, čísla mají úplně jiný font, nejlépe je to vidět na 0 (širší) a 4 (zakulacené bříško)
  4. Nápis Seiko je na originálu ostrý, dobrý detail je písmeno "E", pak v nápisu chronograph písmeno "G" - celkově je to jiný font
  5. Subdialy jsou jeden z nejlepších poznávacích bodů - jsou šedé, nikoliv černé a hlavně mají naprosto leskou strukturu (kruhové šrafování na AM v1, krupice na AM v2), tisk čísel a sčítače není rozpitý
  6. Netýká se ciferníku, ale origo ručky, které nejsou přelakované mají krásně viditelný nýtek
  7. Vertikální šrafování v laku, na AM v2 je pěkné, ale na horších AM jako je v1 chybí, ciferník je jen bílý
  8. Rámeček kolem day-date je šedý a hlavně rovný, postisk má zakulacené rohy a je rovnoměrný, datumová okýnka jsou přesně vyražená

Bude tam toho mnohem víc, ale tohle se dá najít celkem lehce...

 

 

post-26116-0-04040900-1551007821_thumb.png

post-26116-0-69882500-1551007826_thumb.jpg

post-26116-0-23578900-1551007833_thumb.jpg

post-26116-0-48574900-1551007838_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na jednu stranu bychom se bez těch srovnávaček nedokázali zorientovat. na druhou stranu, když to najde výrobce AM dílu, ví na co se příště zaměřit.

ale možná to do takové hloubky neřeší, když si to nepohlídá hned napoprvé. věřím, že kdyby připravoval podklady pro výrobu AM dialu lamiczka, mitak nebo třebas sedlin tak je ten dial na první dobrou a nerozeznatelný. možná ale napodobit přesně výrobu ve všech detailech prostě stojí víc než se momentálně vyplatí výrobcům investovat.

 

celkově je to hnus, tohle podvádění s AM díly. v principu mi AM díly nevadí. mám vrak který bych chtěl oživit na nositelnou úroveň, původní díl je nesehnatelný, za pomoci AM dílu z toho udělám zase hodinky... ale tohle prodávání jako NOS je prostě špatné a je toho víc a víc :(

 

Edit. Abych jen netlachal, tak jedna cestovní

598aed848959310ee06b92fe3aa0981f.jpg

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že úroveň, kam se kvalita AM dílů posouvá je neuvěřitelná - viz. ten Panda cifr, o kterým jsem ani nevěděl, že se dělá...I když zrovna tam poptávka bude.

 

Výše postované Kakume má Tom ode mě a konkrétně ručičky jsem nebyl schopen posoudit. Zaprvé jsem nevěděl, že se dělají arrow v AM provedení, ale i při přímém porovnání s mýma JDM UFO jsem nezpozoroval rozdíly, který by mi na 100% napověděly. Nemám teda lupu a určitý rozdíl v barvě lumi přisuzuju i věku hodinek. A to jsem si myslel, že už toho mám nakoukáno a odpozorováno dost.

 

Takže díky za návrat do reality :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že úroveň, kam se kvalita AM dílů posouvá je neuvěřitelná - viz. ten Panda cifr, o kterým jsem ani nevěděl, že se dělá...I když zrovna tam poptávka bude.

 

Výše postované Kakume má Tom ode mě a konkrétně ručičky jsem nebyl schopen posoudit. Zaprvé jsem nevěděl, že se dělají arrow v AM provedení, ale i při přímém porovnání s mýma JDM UFO jsem nezpozoroval rozdíly, který by mi na 100% napověděly. Nemám teda lupu a určitý rozdíl v barvě lumi přisuzuju i věku hodinek. A to jsem si myslel, že už toho mám nakoukáno a odpozorováno dost.

 

Takže díky za návrat do reality :D

 

Ony fotky někdy klamou, takže výplatu bych na to nevsadil, ale minimálně chrono ručka a sčítače se mi vůbec nezdají jak odstínem, tak povrchem.

 

A jasný, že se dělají, je libo žlutou nebo oranžovou :D

https://www.ebay.de/itm/Hands-set-for-Seiko-6138-0030-6138-0031-Kakume-W-lum-Second-sub-Min-Hour-Yellow/323709867125?hash=item4b5e9c9475:g:U2wAAOSw1xZcc7Jc:rk:2:pf:1

https://www.ebay.de/itm/Hands-set-for-Seiko-6138-0030-6138-0031-Kakume-W-lum-Second-sub-Min-Hour-Orange/323382014080?hash=item4b4b11f080:g:VPIAAOSwafhbZleu:rk:5:pf:1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo aftermarket díly ... to je věda :-D

ale někdy nemáš na výběr, když originál je jak unobtanium...tak to mám u svých golden tuna s ručičkama.

Rozdíl je skoro nepostřehnutelný. Originál jsem zatím sehnal hodinovou a vteřinovou, ale věřím.... ;-)

post-22859-0-48065100-1551129956_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...