Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Otázka na zdejší zkušené Seikology...vzhledem k tomu, že mi letos bude 40, tak bych si chtěl udělat radost nějakými hodinkami ze stejnýho roku[ideálně i měsíce(června), ale není podmínkou], ale tak ňák se nemůžu dopátrat, co zajímavého se v roce 82 vyrábělo. Z toho co mě zajímá tak 6139 a 6138 už ne, co jsem zatím zjistil, tak 7A38 ještě ne....7A28 už se dělalo??? 7016 ještě taky?

Díky za případné odpovědi a tipy....za ty budu ještě radši :) Mám na to půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Cukov Já řešil podobnou touhu dva roky zpět... a stačil pohled do Seiko katalogů, abych věděl že si ve svém ročníku nevyberu... a v tom tvém podle katalogu bych si nevybral taky :) 

Na Seiko jsem se vykašlal a pomalu hledám Citizeny s 8110 z 01/1980 a pokud se nepletu tak se tyto skvělé chrona dělaly ještě i v roce 1982... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Cukovmám to stejně jako Ty, akorát v srpnu. Z potápek můžeš shánět Želvy 6309 nebo quartz potápky (tam nemám ty reference v malíku. Dále můžeš hledat Quartz Chrona 7A28, tam je toho na výběr kvanta. Pak třeba Seiko Arnie h558 nebo baby Arnie s kalibrem h556. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snekofon, @Waya03 Pánové díky. Právě, katalogy už jsem projel a je to bída.....narodili jsme se do špatný dekády, přijde mi, že všechno, auta, hodinky, oproti 70. létům ztratilo šmrnc...7A28 jsou světlá výjimka, asi budu pátrat tam. I když mi bude chybět datum...7A38 mi přijdou v tutom ohledu dokonalý.

Pokud něco dalšího někoho napadne, tak sem s tím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najít dobrý model v solidním stavu, rok a měsíc a to ještě za rozumné peníze je nemožný úkol... já ten měsíc taky neberu tak dramaticky, ale rok bych trefit chtěl. Naštěstí u motorek se dají najít zajímavé kusy v roce 1980... tam si spravím chuť....

@Waya03Quartz mě většinově nebaví, ale tyto mají šmrnc 👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Cukov napsal:

Otázka na zdejší zkušené Seikology...vzhledem k tomu, že mi letos bude 40, tak bych si chtěl udělat radost nějakými hodinkami ze stejnýho roku[ideálně i měsíce(června), ale není podmínkou], ale tak ňák se nemůžu dopátrat, co zajímavého se v roce 82 vyrábělo. Z toho co mě zajímá tak 6139 a 6138 už ne, co jsem zatím zjistil, tak 7A38 ještě ne....7A28 už se dělalo??? 7016 ještě taky?

Díky za případné odpovědi a tipy....za ty budu ještě radši :) Mám na to půl roku.

Mám z 82 tyto a moc mě baví 😉 tak přeji úspěšné hledání.

EE12B711-4F4A-4191-844B-78DEDBBC6986.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...