Jump to content

Recommended Posts

Včera mi dorazili hodinky, ktoré ma zaujali ako novinka v Bazileji 2017. Ako už názov napovedá, ide o reedíciu hodiniek tejto značky z roku 1945. Na tom nie je v týchto časoch nič nezvyčajné, retro vlna je tu už niekoľko rokov a hodinárske značky jedna po druhom oprašujú svoje archívy a vyťahujú z nich to najlepšie. V tomto prípade je ale príbeh zaujímavejší. Na začiatku bola fotka pôvodných hodiniek na Instagrame. Vložil ju tam Benjamin Clymer z portálu  hodinkee.com. Následne ho kontaktovali ľudia z Longines a požiadali ho o zapožičanie hodiniek. Vyhovel im bez toho, aby vedel čo bude následovať. Zvyšok je už známa história a Longines Heritage 1945 sa stali jednou z prekvapivých noviniek výstavy v roku 2017. 

Odkaz na pôvodný článok je tu :          https://www.hodinkee.com/articles/longines-heritage-1945-introducing

Porovnanie s originálom z roku 1945 : https://www.hodinkee.com/articles/longines-heritage-1945-inspiration-hands-on

Oproti predlohe z roku 1945 sa reedícia odlišuje v dvoch základných znakoch. Priemer narástol z 38 na 40 mm a strojček s manuálnym náťahom bol nahradený automatom L609 (ETA2895/2). Z toho pramení aj najväčšia výhrada k dizajnu a to príliš posunutý sekundový subciferník. Pre mňa je tento nedostatok nie až tak dôležitý a bohato ho vyvažuje nádherné prevedenie ciferníku hodiniek. V kombinácii s modrenými ručičkami a celolešteným púzdrom tvorí dokonalú súhru. Celkový vintage dojem podporuje aj kožený "ošúchaný" remienok.

Musím vyzdvihnúť kvalitu spracovania, v danej cenovej relácii im nie je čo vytknút.

K samotnému nákupu. Využil som www.montredo.com. Išlo o prvý nákup cez túto stránku a musím povedať, že ma príjemne šokovali. Na moje otázky odpovedali okamžite a profesionálne. Hodinky som zaplatil online kartou 30.10.o 9:48 a DHL mi ich doručilo 31.10. o 14:34 !!!  Podacím miestom bol Berlín. Všetky notifikácie o zmenách stavu mojej objenávky som obdržal ihneď do mailu, taktiež tracking fungoval bezproblémovo. Takto si predstavujem fungujúci online obchod. Hodinky dorazili úplne nové, vo fóliách so všetkým príslušenstvom a s vyplnenou záručnou kartou. Montredo môžem na základe tejto skúsenosti len doporučiť.

Pripojím aspoň pár fotiek z mobilu

Dakujem vsetkym. Longines je mi sympaticka znacka, ktora v ramci Swatch group ponuka zaujimave hodinky za relativne rozumny peniaz. Tak som od nich chcel nieco skusit a tieto mi padli do oka uz minuly rok.

Odoslané z SM-A320FL pomocou Tapatalku

Moc a moc pěkný. Díky rozumnýmu průměru, nápisu automatic a indexu 6 mi pozice subciferníku vůbec nepřijde nepatřičná.

Velikost pouzdra navíc vede nad tím umístěním i kdyby diskutabilní bylo :)

Presne takto som sa rozhodoval. Malo kedy sa stane, ze vsetko je na 100%.

Nádherný hodinky a moc povedený fotky. Překvapujeme mě, jak se chovají pod různým úhlem osvětlení. Super volba!

Dakujem. Cifernik meni farbu podla svetla ako chameleon :)