Jump to content

Vrtič Conrad (Watch winder)


Recommended Posts

Něco málo o opravě tohoto levného vrtiče - třeba se to bude někomu hodit a prodlouží tím "život" svého winderu...

 

Koupil jsem ho před 4 lety v Conradu a letos přestala jedna šachta točit. Po rozebrání (8 vrutů na zadní straně) stačí rozpojit konektor napájecího kablíku a člověk se dostane v pohodě ke "střevům" přístroje. Zjistil jsem prasklý řemínek, kterým pohání motorek otáčecí mechanismus. Z Conrada mi odpověděli, že litují, ale výrobek se již neprodává a žádné náhradní díly tedy nemají. V současnosti prodávají winder Eurochron, podle obrázku mám pocit, že je to ten samý model, jen s jinou nálepkou od číňana. I zeptal jsem se tedy na řemínky k tomuto modelu, ale odpověď stejná - žádné náhradní díly neexistují, mám si koupit nový winder. Ty řemínky jsou jasné kurvítko, po čase zpuchří a je potřeba zakoupit nový přístroj...

 

Tři vruty drží celou převodovku i s motorem v základně přístroje. Stačí je vyšroubovat a lehkou silou vytáhnout celý pohonný mechanismus ven. Nyní je pohodový přístup k řemínku.

 

Změřil jsem prasklý řemínek a bádal, kde koupit, což se nakonec podařilo. Chybou ovšem bylo změření prasklého (vytahaného) řemínku, nový byl velký - je potřeba počítat, že 1mm průměru dělá 3.14mm v délce. Po výměně (prodejce se trochu zdráhal) v e-shopu bylo vše v pořádku. Je potřeba průměr 27mm, šíře 1.2mm - viz obrázek. Koupil jsem hned dva kusy a bylo to správné rozhodnutí, druhý řemínek byl také na dvou místech naprasklý a bylo tedy jen otázkou času, kdy rupne.

 

Po opětovném složení vše funguje jako "za mlada"...

 

post-30406-0-27887900-1541251654_thumb.jpg

post-30406-0-97905400-1541251661_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...