Přejít na obsah

Pochybné jednání


Exiztence

Doporučené příspěvky

Mluvil jsem již s více členy kterým jistý "Peter" nabízel na Facebooku hodinky s tím že kontakt dostal od někoho z Mágu, myslím že kontakt dostal tak že píše lidem ve skupině CHM na FB. Na první pohled mi nepřišlo nic podezřelého ale při bližším zkoumání jsem si všiml drobností, po drobném představení že rozprodává sbírku mi přišla nabídka:

 

 

Chronograf Heuer 73373 ve verzi panda ze začátku 70. let s papírami - záruční list, paragon + cedule z obchodu + původní cedula na dýnku + původní Heuer pásek se sponou. Nebyly vůbec nošeny, jsou v new old stock kondici /na dýnku je ještě původní cedule v perfektním stavu/, ve sbírce mám tento kousek již 13 let a od začátku to byla sejfova záležitost. Zakoupeny byly v Kotvě v r. 1975 za 2100 Kčs. Poslední servis strojku byl v r. 2016 - strojek je v perfektním stavu, plně funkční chronograf. Prodám jej se vším tak jak to vidíš na fotkách za 64 tis. Kč.

 

A k tomu dvě fotky:

post-21720-0-50783300-1541412980_thumb.jpg

post-21720-0-76598600-1541413453_thumb.jpg

 

 

Jelikož těch NOS 73373 u nás není tolik, vzpomněl jsem si na tento inzerát:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/117902-vintage-heuer-full-set/

 

Tady porovnání fotek od pána a fotek z inzerátu:

post-21720-0-77567900-1541413191_thumb.png

 

Čísla paragonu sedí, mají stejné přehyby atd. Všimněte si že folie na dynku byla znova přilepena, na to mi odpověděl že nikdy nebyla sundána a hodinky má 13 let ve sbírce, jsou pro mě pouze 2 možnosti, je to lhář protože je to ten prodejce a ví že folie byla sundána, je to lhář protože je nemá 13 let ale koupil je nedávno.

 

Poté co jsem ho upozornil na ten inzerát byla jeho reakce:

tak za prvé - Heuerů 73373 byla spousta a za druhé - je absurdní koupit hodinky a pak je prodávat se ztrátou. Přijde mi to nedůstojné. Klidně kontaktuj toho pána a zeptej se ho omu je prodal, já jsem je od něho nekupoval, protože je máme v rodině řadu let.

 

sorry, ale mne zas tahle debata přijde jako nedůstojná. Vůbec nevím, že někdo prodává/resp. prodával Heuery 73373 na chronomag foru. Vyjádření z Tvé strany považuji za nekorektní a nekolegiální. Jak jsem napsal, klidně kontaktuj toho pána a zeptej se ho komu ty hodinky prodal, mne ne!! naschledanou.

 

je to zvláštní, sám tomu nerozumím, ale rád se s tím pánem co to prodává/prodával seznámím..je to zajímavý.

 

tak díval jsem se teď na to na kompu, v tom mobilu to není dobře vidět - ty hodinky jsou jiné. Navíc pokud jsou ještě na prodej tak je asi koupím, chybí mi původní Heuer krabička ve sbírce.

 

 

Takže si dejte bacha ať někomu nenaletíte na špek :) Jinak se pán samozřejmě může vyjádřit a objasnit vše zde.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

"Je to zajímavý" Dobrá reakce. Připomnělo mi to jednoho nejmenovaného politika v jedné nejmenované situaci. Každopádně dobrý postřeh! Teď už je pouze otázka, zda dotyčný "pouze" mlží, nebo je to celé podvod. Já bych se spíš přikláněl k tomu prvnímu. Hodinky asi podle všeho má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak na to koukám, tak je jasné, že papíry jsou stejné. Ale ty hodinky mi připadají, že jsou jiný. Nebo byly nošené/manipulovalo se s něma. Na pouzdru jsou vidět 2 ťukance? (12 hod. a 6,30 hod.), Dýnko je výrazně škráblé. To na původním inzerátu není resp. není vidět. Vteřinová ručka chrona se mi zdá na spodním konci rovná, u původního inzerátu je do špičky.

Upraveno uživatelem Dzos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak na to koukám, tak je jasné, že papíry jsou stejné. Ale ty hodinky mi připadají, že jsou jiný. Nebo byly nošené/manipulovalo se s něma. Na pouzdru jsou vidět 2 ťukance? (12 hod. a 6,30 hod.), Dýnko je výrazně škráblé. To na původním inzerátu není resp. není vidět. Vteřinová ručka chrona se mi zdá na spodním konci rovná, u původního inzerátu je do špičky.

Já myslím že ten spodek vteřinovky není pořádně vidět díky kvalitě fotografií, také folie dýnka je natrhlá stejně jak v inzerátu tak na fotce. Prostě ať se na to koukám jak chci, prostě to smrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky mám zkušenost... 

Vlevo jsou hodinky z catawiki a vpravo mě nabízené, údajně 2,5 roku vlastněné.

 

https://auction.catawiki.com/kavels/15237863-tissot-18-kt-solid-rose-gold-vintage-chronograph-1940-1949?fbclid=IwAR2PaB57El3i0iGpQqVXB4W80RMFec_G5QH4fIxZ2G_JvBdFLM4Gb_gJOdA

 

Je mi jedno, za kolik dotyčný prodává a jestli je má týden nebo sto let, ale nesnesu když ze mě někdo dělá blbce. Jen jsem se dotyčného slušně zeptal, jestli to náhodou nejsou tyto hodinky a pak jsem musel poslouchat, že podle sebe soudím tebe a že člověk, který o hodinkách nic neví, najde x rozdílů apod... Dále mi bylo řečeno, že jsem amatér, že nepoznám, profesionálně zrestaurovaný cifr (přitom je stejný)... Nebo vážně máte pocit, že to jsou jiné hodinky?

Posuďte sami.

 

 

post-21738-0-05392600-1541414628_thumb.jpg

post-21738-0-76912200-1541417928_thumb.jpg

post-21738-0-17466600-1541418095_thumb.jpg

post-21738-0-83818700-1541418098_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou evidentně stejný. Napadá vás nějaký důvod, proč by prodával za míň než koupil? Pračka?

Já myslím, že Dzos si všiml správně, že to nebudou stejné hodinky. Sice stejný typ, ale v mírně horším stavu. Těžko říct, proč někdo koupí full set hodinky, ale veškerou dokumentaci k nim střelí s jinými a nechá si původní hodinky s krabičkou... Možná si doplnil svou sbírku tím, čím potřeboval, a zbytek pouští. Vzhledem k tomu, že na dokladech není výrobní číslo hodinek, teda pokud vůbec tyto hodinky výrobní číslo na pouzdře mají, těžko kdo zjistí, že hodinky k papírům nepatří.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon - komentoval jsem ty Tissotky, kde myslím není pochyb. U Heuerek má Dzos asi pravdu, je tam vidět i nerovná hrana v horní části pouzdra u řemenu. Jestli jsou k dispozici detailnější fotky těch aktuálně nabízených, stačí se ujistit pohledem na tachymetr - jestli jsou to jiné hodinky, neměla by být tečka u "M" a u "110" a čárka u "150".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon - komentoval jsem ty Tissotky, kde myslím není pochyb. U Heuerek má Dzos asi pravdu, je tam vidět i nerovná hrana v horní části pouzdra u řemenu. Jestli jsou k dispozici detailnější fotky těch aktuálně nabízených, stačí se ujistit pohledem na tachymetr - jestli jsou to jiné hodinky, neměla by být tečka u "M" a u "110" a čárka u "150".

Souhlasím že by to chtělo detailnější fotky hodinek samotných, ale papíry a nálepka dýnka je 100% identická a nebyl jsem schopen najít jakýkoliv rozdíl.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papiry jsou jednoznačně stejný - myslím, že neexistuje možnost, aby bylo na jiném paragonu stejné číslo, stejný ručně psaný záznam a stejné ohyby. I ta nálepka na dýnku bude tatáž.

 

Blbý je, že takhle se vcelku zachovaný hujerky bude člověk bát koupit, protože prodávajícimu nelze věřit ani "dobrý den".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle pravidlo přece můžeš uplatnit všude. Když tě někdo bude chtít natáhnout u hodinek z roku výroby 2018, tak tě prostě natáhne.

Vintážky jako takové jsou velmi ošemetné z toho důvodu, že např. u hodinek starých 70 let se toho mohlo tolik udat, od krádeže po válce přes výměnu dílů po neodbornou renovaci, že se prostě jejich historie důkladně zmapovat nedá. To by člověk musel kupovat od prvního majitele, který si poctivě vede servisní historii...

A kolik takových je? Znám jen jednoho... Mlhaservis, který zve potenciální zájemce s kvérem u pasu na prohlídku do svýho bytu... Není divu, že je ještě neprodal.

Jsou tam snad od roku 2015, ale to je zase jiný příběh. https://www.chrono24.com/heuer/autavia--id3084866.htm

 

EDIT: Někdy sám prodávající (a tím se ho nezastávám) nemusí vědět, co je původní a co ne...

Upraveno uživatelem VintageLover
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...