Přejít na obsah

Pochybné jednání


Exiztence

Doporučené příspěvky

Na FB mě oslovilo více lidí zda nemám zájem o to či ono, ale nijak mě to neuráží, jsme uzavřená skupina a tak to i beru. Je přece jen věcí těch dvou zda se domluví či nikoliv. A jestli ty hodinky má 13 let, nebo dvě hodiny jde při transakci mimo, spíše koukám zda je chci, nebo nechci

 

Kdyby sis koupil hodinky s papíry a prodejce záměrně hodinky vyměnil za jiné a ještě na nalepil nálepku na dýnko a tvrdil že je tam z výroby a nikdy nebyla sundaná tak by ti to přišlo jako férové jednání? 

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na FB mě oslovilo více lidí zda nemám zájem o to či ono, ale nijak mě to neuráží, jsme uzavřená skupina a tak to i beru. Je přece jen věcí těch dvou zda se domluví či nikoliv. A jestli ty hodinky má 13 let, nebo dvě hodiny jde při transakci mimo, spíše koukám zda je chci, nebo nechci

Nesouhlasím, pokud mi prodejce tvrdi o hodinkach něco, co neni pravda, pak lže. Uvádí v omyl a to mě férové nepřijde. A daná pravdivá/nepravdivá informace prave o zajmu o koupi může i rozhodovat. Navíc dobře víme, ze pri našem společném postižení je velka pravděpodobnost, že hodinky u dotyčného kupujícího nezůstanou a stejnou "hostorkou" pak bude "obalamucen" i další v pořadí. Ne za mě to fér není.

 

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslíš jako že měl / má dvoje totožné hodinky ???

Dle kolegy Finance ano, zdali ano nebo ne není úplně podstatné. Buď lhal o tom že má hodinky 13 let ale byly prodané nedávno, pak také lhal o tom že nalepil znova folii dýnka na dýnko. Nebo lhal o tom všem a sebral ze setu NOSové hodinky a vyměnil je za jedny v horším stavu. Navíc je úplně jasné že také lhal VintageLoverovi o původu a délce vlastnictví oněch Tissotů. Moc nechápu proč lhát o takových věcech, když není nic špatného na tom vlastit hodinky krátce a prodat je ale to že poté co byla jeho lež odhalena se pustil do osobního útoku je pro mě hezký indikátor.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom abych vedel, protoze jsem ultra zvedavej. Je to tak ze hodinky ma, ale rozhodl se je prodat drive nez po trinacti letech? Nebo pouze zkompletoval papiry jednech k druhejm hodinkam a nechal si bednu at ma ultra komplet? K tomu nejake vyjadreni pripadne padlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle kolegy Finance ano, zdali ano nebo ne není úplně podstatné. Buď lhal o tom že má hodinky 13 let ale byly prodané nedávno, pak také lhal o tom že nalepil znova folii dýnka na dýnko. Nebo lhal o tom všem a sebral ze setu NOSové hodinky a vyměnil je za jedny v horším stavu. Navíc je úplně jasné že také lhal VintageLoverovi o původu a délce vlastnictví oněch Tissotů. Moc nechápu proč lhát o takových věcech, když není nic špatného na tom vlastit hodinky krátce a prodat je ale to že poté co byla jeho lež odhalena se pustil do osobního útoku je pro mě hezký indikátor.

Nevím jestli má dvoje hodinky, to byla spekulace jak k tomu mohlo dojít. Papíry jsou stejný, hodinky jiný. On trvá na tom, že hodinky ma dlouho. A má je skutečne u sebe. Pohádky při prodeji jsem už slyšel ruzny a pokud se nedaji doložit, tak je mi to jedno. Ty hodinky nemaj výrobní číslo a podle typu to k sobe sedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmmmm.....mno já mám s dotyčným jen dobré zkušenosti a dál to rozpitvávat nebudu, je to celé zamotané a divné. Za sebe mohu říci že obě strany máte svou pravdu, znám názor i proti strany a souhlasím s již napsaným že se jedná o nedorozumění a omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmmmm.....mno já mám s dotyčným jen dobré zkušenosti a dál to rozpitvávat nebudu, je to celé zamotané a divné. Za sebe mohu říci že obě strany máte svou pravdu, znám názor i proti strany a souhlasím s již napsaným že se jedná o nedorozumění a omyl.

 

Je super jak ho obhajuješ a nikdo tady neřekne jeho jméno nebo Nick !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je super jak ho obhajuješ a nikdo tady neřekne jeho jméno nebo Nick !

Nick neznám a zveřejňovat skutečné jméno na veřejném fóru mi nepřijde úplně korektní.

 

Jinak nazývat todle nedorozumněním a omylem je velice silný eufemismus.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

longu pokud někoho znáš osobně a máš sním přátelský vztah....tak bys dotyčného neobhajoval ??? 

 

Existence....nechci se hádat a úplně do toho nevidím, tudíž nestraním nikomu, jen jsem se snažil říci vlastní zkušenosti s daným....nic víc nic míň

 

A radši už mlčím a jdu si hledět svého

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlákno odemykám. Vzhledem k informaci od finance:

 

..... kolega Peter K. dostal 48 hodin na doložení vlastnictví nabízených hodinek. Uvidíme jak zareaguje .....

 

doufám, že sem financ lípne vyjádření prodejce, protože 48 hodin již uplynulo a já žádnou SZ (viz výše) nedostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nemám vyfocené ty účty, jsou schované pod páskem hodinek. Takhle vypadal komplet, když jsem si je v dubnu fotil v jednom pražském bazaru a uvažoval o koupi. Přinesl je tam postarší pán...den před tím. Prvně je nechtěli vůbec prodat, potom že teda jo, za cenu kterou jsme si domluvili (podstatně nižší, než se zde uvádí) a potom mi je před nosem prodali místnímu členovi a objevily se tu v inzerci.

post-34750-0-10515400-1542020861_thumb.jpg

post-34750-0-68472200-1542020874_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
V 5. 11. 2018 v 11:27, Exiztence napsal:

Mluvil jsem již s více členy kterým jistý "Peter" nabízel na Facebooku hodinky s tím že kontakt dostal od někoho z Mágu, myslím že kontakt dostal tak že píše lidem ve skupině CHM na FB. Na první pohled mi nepřišlo nic podezřelého ale při bližším zkoumání jsem si všiml drobností, po drobném představení že rozprodává sbírku mi přišla nabídka:

 

 

Chronograf Heuer 73373 ve verzi panda ze začátku 70. let s papírami - záruční list, paragon + cedule z obchodu + původní cedula na dýnku + původní Heuer pásek se sponou. Nebyly vůbec nošeny, jsou v new old stock kondici /na dýnku je ještě původní cedule v perfektním stavu/, ve sbírce mám tento kousek již 13 let a od začátku to byla sejfova záležitost. Zakoupeny byly v Kotvě v r. 1975 za 2100 Kčs. Poslední servis strojku byl v r. 2016 - strojek je v perfektním stavu, plně funkční chronograf. Prodám jej se vším tak jak to vidíš na fotkách za 64 tis. Kč.

 

A k tomu dvě fotky:

post-21720-0-50783300-1541412980_thumb.jpg

post-21720-0-76598600-1541413453_thumb.jpg

 

 

Jelikož těch NOS 73373 u nás není tolik, vzpomněl jsem si na tento inzerát:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/117902-vintage-heuer-full-set/

 

Tady porovnání fotek od pána a fotek z inzerátu:

post-21720-0-77567900-1541413191_thumb.png

 

Čísla paragonu sedí, mají stejné přehyby atd. Všimněte si že folie na dynku byla znova přilepena, na to mi odpověděl že nikdy nebyla sundána a hodinky má 13 let ve sbírce, jsou pro mě pouze 2 možnosti, je to lhář protože je to ten prodejce a ví že folie byla sundána, je to lhář protože je nemá 13 let ale koupil je nedávno.

 

Poté co jsem ho upozornil na ten inzerát byla jeho reakce:

tak za prvé - Heuerů 73373 byla spousta a za druhé - je absurdní koupit hodinky a pak je prodávat se ztrátou. Přijde mi to nedůstojné. Klidně kontaktuj toho pána a zeptej se ho omu je prodal, já jsem je od něho nekupoval, protože je máme v rodině řadu let.

 

sorry, ale mne zas tahle debata přijde jako nedůstojná. Vůbec nevím, že někdo prodává/resp. prodával Heuery 73373 na chronomag foru. Vyjádření z Tvé strany považuji za nekorektní a nekolegiální. Jak jsem napsal, klidně kontaktuj toho pána a zeptej se ho komu ty hodinky prodal, mne ne!! naschledanou.

 

je to zvláštní, sám tomu nerozumím, ale rád se s tím pánem co to prodává/prodával seznámím..je to zajímavý.

 

tak díval jsem se teď na to na kompu, v tom mobilu to není dobře vidět - ty hodinky jsou jiné. Navíc pokud jsou ještě na prodej tak je asi koupím, chybí mi původní Heuer krabička ve sbírce.

 

 

Takže si dejte bacha ať někomu nenaletíte na špek :) Jinak se pán samozřejmě může vyjádřit a objasnit vše zde.

No, tak to koukam jak blazen.

Dnes se tyto hodinky objevili na bazosi. S panem jsem domluvenej na prodeji ale kdyz to ted vidim tak jsem z toho celkem v hajzlu... Pardon 😟

A to i za predpokladu ze si to ted precte...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, VojtaB napsal:

Hlavně i ty fotky byly zase úplně stejné. Doufám, že pro ně aspoň jdeš osobně.

No, rano jsem si to vlakno procetl jeste jednou. A pak jsem se snazil prehrat si v hlave ten rozhovor,ktery trval mimochodem 35min. A dospel jsem k zaveru,ze bude lepsi vycouvat. Takze jsem to odpiskal a nejspis se v inzerci objevi znova...

Takze tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...