Jump to content

Pochybné jednání

Exiztence
 Share

Recommended Posts

• Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od dotyčného jsem koupil Omegy, sešli jsme se pokecali a do teď jsme přátelé. Navíc smekám před tím jaký má v hodinkách přehled, plno věcí jsem nevěděl. Několik kousků z jeho sbírky jsem viděl a i držel.....za mě o podvodníka nejde, byť se to může jevit. A to že se tedy k tomu nevyjadřuje, to se vlastně ani nedivím

Od dotyčného jsem koupil Omegy, sešli jsme se pokecali a do teď jsme přátelé. Navíc smekám před tím jaký má v hodinkách přehled, plno věcí jsem nevěděl. Několik kousků z jeho sbírky jsem viděl a i držel.....za mě o podvodníka nejde, byť se to může jevit. A to že se tedy k tomu nevyjadřuje, to se vlastně ani nedivím

Takze je to, jak jsem psal vyse, ne neznamy clen fora?

Většina nás zde reaguje na informace, které byly prezentovány. Podle všeho to vypadá, že něco není košer. Nejde o samotné hodinky, ty jsou myslím v pořádku, ale o ty věci okolo. Koupě vintážních kousků by měla být postavena na důvěře. A pokud to vypadá, že prodávající neříká ve všem pravdu, tak je důvěra v háji. Pak chápu, že kupující bude v nejistotě, co vše je pravda a co ne. Ono se zdá, že to, zda KOMPLET hodinek prodávající vlastní dlouho nebo ne, je podružné, ale není.

Mě osobně by nejspíš ani tak nevadilo, že možná hodinky nejsou přesně ten kousek, ke kterému patří ty doklady. Tady na fóru je více kompletů, které jejich majitelé poskládali postupně. Ale je přece fér, aby to kupující věděl. A nebo, pokud ho to ani nezajímá, aby ho prodávající přesto nebalamutil. Je jasné, že míra autentičnosti hodinek a jejich příslušenství má jednoznačně vliv na cenu.

Pokud tady na fóru prodávající je, může se k tomu všemu jednoduše vyjádřit. Je možné, že nemám pravdu, a špatně interpretuju informace. 

Napsal jsem pouze svůj názor na daného jako člověka. O obchudu který je tu prezentován vím to co vy všichni a proto se k němu nevyjadřuji, neboť nemám informace....a to co málo vím mě stále utvrzuje v mém předchozím přesvědčení....

Pro mě je důvera v tahu v moment co mi někdo vyloženě lže do monitoru, hodinky bych stejně nekoupil a byla to spíše náhoda že se mi takhle "prokecl", ale myslím že každý by měl vědět o takovém chování o potenciálním prodejci. Přeci jen hrajeme si na forum gentlemanů takže z mého pohledu je takové chování naprosto nepřípustné.

S dotyčným jsem si psal a hodinky které nabízí, tak má v držení. Zvolil docela nešťastnou formu prodeje, kdy rozesilal zprávy přes messengera na FB s odkazem, že kontakt má od někoho z fóra. Tento způsob prodeje na FB nechceme a bude za něj trvalý BAN.

Jen pro úplnost: mě oslovil s tím, že četl moje příspěvky a viděl fotky mých hodinek (na FB), a z toho usuzuje, že hodinkám rozumím a mohl bych tedy mít zájem... Taky mě to trochu namíchlo, neb o podobné podlejzání jak z telešopingu nestojím, ale výše zmíněný argument o získání kontaktu z fóra se nekonal.

Jen pro úplnost: mě oslovil s tím, že četl moje příspěvky a viděl fotky mých hodinek (na FB), a z toho usuzuje, že hodinkám rozumím a mohl bych tedy mít zájem... Taky mě to trochu namíchlo, neb o podobné podlejzání jak z telešopingu nestojím, ale výše zmíněný argument o získání kontaktu z fóra se nekonal.

Dostal jsem stejnou zprávu. Bylo mi to divný, protože ničemu moc nerozumím

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk

No vidíš a to bych čekal u sběratelů přesně naopak. Nikdy nevíš co se kde dobrého ukáže. Jako podlézání bych to asi nenazval, ale tak jako každý to máme jinak. Nikomu škoda nevznikla, nikdo neprodával ani fejk, ani skládačku, co že se tu vlastně řeší? 

Na FB mě oslovilo více lidí zda nemám zájem o to či ono, ale nijak mě to neuráží, jsme uzavřená skupina a tak to i beru. Je přece jen věcí těch dvou zda se domluví či nikoliv. A jestli ty hodinky má 13 let, nebo dvě hodiny jde při transakci mimo, spíše koukám zda je chci, nebo nechci