Přejít na obsah

Prim Pavouk


Doporučené příspěvky

Jak jsem slíbil tak činím. Začátkem února jsem dospěl do fáze potisku ciferníku, kde mi pomohli členové fóra v tomto vlákně (http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=10916) a kterým jsem slíbil, že jakmile bude hotovo, založím chlubící vlákno. Tak tady je. :thumbsup_anim:

Koupil jsem čistě náhodou jedny Pavouky na takové to domácí vrtání a jak jsem se tak vrtal, zjistil jsem, že je asi budu muset zrenovovat. Zde jsou výsledky (poslední foto - původní stav)

post-2255-1209720368.jpg

post-2255-1209720393.jpg

post-2255-1209720408.jpg

post-2255-1209720423.jpg

Ještě pár detailů:

příprava pouzdra pro zlacení, výměna skla, seřízení a vyčištění strojku, výměna datového věnce, nová barva ciferníku - moje maličkost

potisk ciferníku - Elton

zlacení - Galvenn Praha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem slíbil tak činím. Začátkem února jsem dospěl do fáze potisku ciferníku, kde mi pomohli členové fóra v tomto vlákně (http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=10916) a kterým jsem slíbil, že jakmile bude hotovo, založím chlubící vlákno. Tak tady je. :thumbsup_anim:

Koupil jsem čistě náhodou jedny Pavouky na takové to domácí vrtání a jak jsem se tak vrtal, zjistil jsem, že je asi budu muset zrenovovat. Zde jsou výsledky (poslední foto - původní stav)

 

Velmi hezky provedená oprava - renovace.

:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komu cest, tomu cest!

Muzu se zeptat na povrchovou upravu pred zlacenim, silu zlaceni a cenu?

Síla zlacení byla zadána na 10 mikrometrů - aspoň myslím, zadával jsem to v lednu a už si to přesně nepamatuju, ale mám pocit, že mi trošku přidali :whistling: (podle naklapávání dýnka a vrchního kroužku pod sklíčkem). Pouzdro jsem předával vybroušené a vyleštěné a abych se přiznal, netuším co pod to zlato dávali (jestli vůbec něco)

Cena: zlacení 500,- , potisk 555,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Síla zlacení byla zadána na 10 mikrometrů - aspoň myslím, zadával jsem to v lednu a už si to přesně nepamatuju, ale mám pocit, že mi trošku přidali :whistling: (podle naklapávání dýnka a vrchního kroužku pod sklíčkem). Pouzdro jsem předával vybroušené a vyleštěné a abych se přiznal, netuším co pod to zlato dávali (jestli vůbec něco)

Cena: zlacení 500,- , potisk 555,-

Tak ty castky jsou opravdu "za hubicku" ! :o

Rika se, ze zlato nemusi mit zadnou upravu z puvodniho stavu. Spis jsem ale myslel, v jakem stavu jsi jim to odnesl Ty - jestli preci jen nechteli sundat puvodni chrom nebo tak (a jak?).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty castky jsou opravdu "za hubicku" ! :o

Rika se, ze zlato nemusi mit zadnou upravu z puvodniho stavu. Spis jsem ale myslel, v jakem stavu jsi jim to odnesl Ty - jestli preci jen nechteli sundat puvodni chrom nebo tak (a jak?).

 

Odstranění chromu jsem popisoval zde. Pak následujebroušení a broušení a... broušení. Smirek 600-1200 a přeleštění brusnou pastou (Silichrom) do lesku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm Hm... Jakube, opradvdu se Ti nechce všechny tyto svoje posty nějak utřídit, zeditovat a dát to do sekce "opravy" jako návod? Třeba by to tam někdo z moderátorů mohl i připíchnout... Jak to zmiňoval již xmem v zmiňovaném odchromovacím vlákně, mnozí by(chom) to ocenili...

 

Jinak blahopřeji k nádherným hodinkám... Asi se také pokusím o podobný pokus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slo by to vsechno shrnout do jednoho prispevku? Jsem linej to z toho filtrovat ...

Predstavuju si to asi takhle:

 

Odstraneni chromu - lazen x minut ve svinstvu c. 1

Prelesteni smirkem c. 1 a c. 2

Cifernik - potisk ten a ten clen fora

Zlaceni tam a tam ...

 

Protoze kdyz vidim tenhle vysledek, tak mi pada celist a poti se dlane ... tak krasne primky jsem uz dlouho nevidel ...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slo by to vsechno shrnout do jednoho prispevku? Jsem linej to z toho filtrovat ...

Predstavuju si to asi takhle:

 

Odstraneni chromu - lazen x minut ve svinstvu c. 1

Prelesteni smirkem c. 1 a c. 2

Cifernik - potisk ten a ten clen fora

Zlaceni tam a tam ...

 

Protoze kdyz vidim tenhle vysledek, tak mi pada celist a poti se dlane ... tak krasne primky jsem uz dlouho nevidel ...

 

Tak jste mě ukecali, máte to tu :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...