Přejít na obsah

SAN MARTIN


Doporučené příspěvky

Ja som sa nechal zlakat novodobymi youtubovymi kazatelmi skotskeho povodu a australskej proveniencie ... na homage niecoho, co sa uz nevyraba:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 635
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

hladal som mensi sikovny diver, tak do 39mm, s nadychom hodinek 007 v podani Sira Conneryho... chcel som nenarocny automat, klenuty (boxed) zafir, aspon priemerny tah, a cenu do 200e...

urcenie: stylovy beater-watch do lesa, do vody a aby sa vosiel pod rukav motobundy....

Na Ali (San Martin official store) my vysla cena po kuponoch 173e aj s gratis (prekvapivo kvalitnym) natom k tomu.

objednane 7.1., uspesne odchytene strazcami nasej colnej galaxie  ... dnes som ich rozbaloval (spolu s balikom od Meranomu, no proste male Vianoce)

Necakal som nic no z krabice vypadli asi najlepsie spracovane hodinky do 600e ake som mal moznost mat v ruke (a to ma kolegovia volaju flipper)

potestujem... pofotim... pridam...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě překvapuje, jak i ti "kluci ze západu" jsou tak vysraní z čínskejch hodinek, viz to video. jako kvalitu nezpochybňuju, ale...

když o tom tak přemejšlím, tak jak to na tom světě vlastně je nastavený. dneska si každej blbeček, dokonce i takovej jako já, může pořídit skvěle zpracovaný mechanický hodinky, samo s klenutým safírem, vodotěsný i na potápění a výborně svítící a všechno todleto, dejme tomu za bůra. nijak to neodsuzuju, je to úplně super výhodný, taky takhle občas po tom koukám, ale furt si řikám, jestli je to jako dobře. ty kundy čínský nám za pár kaček ochotně pošlou cokoli včetně covidu, ale...jestli jako, chápete, jestli je to do budoucna nějak tak správně. jak to asi z dlouhodobýho hlediska může dopadnout. mám z toho celkem obavy. nejde jenom o pitomý hodinky, ale prostě o cokoli. si říkám tyvole, můžu mít seika za kilo (já teda nemůžu), nebo vychcanou nápodobu za dvacetinu (to můžu), anebo třeba orienty taky za bůra nebo amfibie za trojku, obyčejný, ovšem opravdový.

tak jsem se chtěl zeptat, jestli se vám něco takovýho taky honí hlavou, nebo už na to jebete? jak říkám, taky na to čumím, ale furt mám jakejsi blok k tomudle. mě s touhle podbízivostí ty kurvy rudý prostě serou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, lub napsal:

mě překvapuje, jak i ti "kluci ze západu" jsou tak vysraní z čínskejch hodinek, viz to video. jako kvalitu nezpochybňuju, ale...

když o tom tak přemejšlím, tak jak to na tom světě vlastně je nastavený. dneska si každej blbeček, dokonce i takovej jako já, může pořídit skvěle zpracovaný mechanický hodinky, samo s klenutým safírem, vodotěsný i na potápění a výborně svítící a všechno todleto, dejme tomu za bůra. nijak to neodsuzuju, je to úplně super výhodný, taky takhle občas po tom koukám, ale furt si řikám, jestli je to jako dobře. ty kundy čínský nám za pár kaček ochotně pošlou cokoli včetně covidu, ale...jestli jako, chápete, jestli je to do budoucna nějak tak správně. jak to asi z dlouhodobýho hlediska může dopadnout. mám z toho celkem obavy. nejde jenom o pitomý hodinky, ale prostě o cokoli. si říkám tyvole, můžu mít seika za kilo (já teda nemůžu), nebo vychcanou nápodobu za dvacetinu (to můžu), anebo třeba orienty taky za bůra nebo amfibie za trojku, obyčejný, ovšem opravdový.

tak jsem se chtěl zeptat, jestli se vám něco takovýho taky honí hlavou, nebo už na to jebete? jak říkám, taky na to čumím, ale furt mám jakejsi blok k tomudle. mě s touhle podbízivostí ty kurvy rudý prostě serou.

hlasim ze sa mi to honi hlavou a zaroven na to poslusne je..m :)

to uz ale ideme ozaj do inych uvahovych vod... z toho pohladu by som uz nesadol do noveho auta... v kazdom sa najdu nejake kablove zväzky Madi in PRC... krmivo lososov v akcii je tiez odtial... no a smartfonu by som sa rovno vzdal... Taktiez je na mieste sa opytat operatora na akych sietovych prvkov ma vybudovanu infrastrukturu... v Nemecku je 90% dlazobnych kociek dovazanych hotovych z Ciny... to uz by som levitoval ked si idem po ryzove nudle do bistra u Chengha.

No a opacne by nas, najbohatsiu 1 miliardu ludstva, mali zvysnych 6 miliard nenavidiet za emisie miliard $/€ rocne, na ktore sa vsetci vyzbieraju v ramci inflacie... 

Svetovy trh zacina byt pre nas romantikov nelutostnym miestom ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Carnival jsem neváhal, protože nikoho nekopírují. U Addiesdive jsem o tom několik týdnů přemýšlel, ale pak jsem si řekl, že když můžou tradiční značky ojebávat mě [stále rostoucí ceny, v některých ohledech horší vlastnosti než čína (lumi, chapter ring), podezření, že si ty svoje echt gold produkty stejně nechají dělat v Číně a doma jen smontují (definice Swiss made)], tak že můžu s klidným svědomím ojebat já je a koupit si čínskou napodobeninu v top kvalitě za dva a půl. Beru to tak, že Seiko 6105 "Cpt. Willard" už se pár desítek let nevyrábí a je skoro jedno, jestli si koupím reissue od Seika (vykrádání vlastní minulosti, vydělávání na retro vlně), anebo homage od Číňana (vykrádání cizího designu a stejné vydělávání na retro vlně). Nota bene když i ta čínská kopie má uvnitř strojek od Seika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, ok. díky za názory. s těmi díly pro německá auta a švýcarské hodinky to beru jako smutný fakt, ale nabídka kopií drahých modelů našich oblíbených značek, na které běžně nemáme, vnímám jako vyšší level. ale dost keců, za čas budu třeba mluvit jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, 5etter napsal:

Což tak trochu naznačuje, kde se ta Sellita asi vyrábí. Pochybuju, že ji Číňan dováží ze Švýcarska.

Ale no ták, tyhle filozofický úvahy o původu Sellity se tady probíraly milionkrát. Jako fakt si myslíš, že se ty strojky vyráběj v Číně? Jo, přesně proto je používá IWC, Tudor Tutima, Hanhart, Eterna, Glycine, Sinn  a dalších asi milion výrobců, co jsou na trhu 100 let. Ta firma má nějakou historii, podívej se, jak dlouho existuje a s kým vším spolupracuje. Informací je všude na internetech dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nechci hádat, nemyslel jsem to zle. Už tady proběhlo na tohle téma milion debat, výsledek byl vždycky stejnej. Někdo četl na WUS/Uhrforu, že Helmutův strejda žije v Číně a má tutový informace vo tom, že Wong šéfuje tamní divizi Sellita. Ta firma má tradici snad 70 let, nebo kolik, nevím přesně, má konkrétní švýcarskou adresu a na jejich webovkách jsou veškerý dostupný informace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě. Můj pohled na věc je ovlivněn tím, že pracuju v Brně v americké firmě, která má adresu ve Švýcarsku. Náš produkt se vyrábí v Rumunsku a donedávna v Itálii a hádej z jaké země se dodává většina dílů, ze kterých to Rumun skládá?

Z toho vyplývá, že je mi docela fuk, jestli je Sellita švýcarská, nebo čínská. V dnešním světě už je to úplně jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Xenomorfus napsal:

Tak pokud je rozdil jen ve strojku a za Sellitu chce cinan 200 dolaru nahoru, tak to neresi otazku,zda se vyrabi v Cine. Nejaka SW200 vychazi ani ne na 150 dolaru...

Zajímavý, já cca 2 roky zpět poptával Sellitu SW300 u hodináře a oficiálně  byla nákupka samotnýho strojku za nějakých 350 EUR bez DPH.  Přiznám se, že jsem po tom dál nepátral a asi by se dal sehnat levněji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, 5etter napsal:

V pohodě. Můj pohled na věc je ovlivněn tím, že pracuju v Brně v americké firmě, která má adresu ve Švýcarsku. Náš produkt se vyrábí v Rumunsku a donedávna v Itálii a hádej z jaké země se dodává většina dílů, ze kterých to Rumun skládá?

Z toho vyplývá, že je mi docela fuk, jestli je Sellita švýcarská, nebo čínská. V dnešním světě už je to úplně jedno.

Jasně, tvůj pohled na věc ti neberu, já jen napsal ten svůj. Každýmu, co jeho jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...