Přejít na obsah

SAN MARTIN


Doporučené příspěvky

@lub samozřejmě bych rád dostal před objektiv i SLA017, ale musel jsem si vystačit s internetovým výzkumem a překvapilo mě, že čistokrevných makro fotek je na netu jak šafránu. V prvé řadě bych rád řekl, že ty SM rozhodně nejsou kopírkou SLA017, ale spíše inspirací, jiné je pouzdro, tah, luneta, sklo i ciferník a armovák a ty rozdíly jsou značné.

Nuže, co jsem našel na netu? (nejsou to rozhodně moje fotky, jen jsem utřídil volně přístupné fotky)

 

Mrkněte na výplň indexu na 4 a rohy indexu na 5

001.jpg.840765e1e10cf98f37e146fb1d271bfb.jpg

Tady mrkněte na napojení pevných koncovek k pouzdru a hlavně tu fugu mezi koncovkama a pouzdrem

003.thumb.jpg.f75eeb77b8612ec7c02b6666c260f768.jpg

 Jiný exemplář a tentokrát ne zrovna povedená výplň na 7

005.jpg.b8cb3af50fad79cb30bcd9d27abcc238.jpg

Zase jiný exemplář a indexy 9 a 11 mají k dokonalosti daleko.

009.thumb.jpg.bf234c2b3896137f178ff6aa8960c1a3.jpg

No a chtěl jsem najít i nějaké video, kvalita mizerná, ale i přes roztřesené záběry je vidět prach na vteřinovce

Soudy nechám na ostatních, rád bych dostal SLA017 do pracek a hlavně před objektiv, abych mohl vynést jasný verdikt.

No, ale abych jen neplevelil, tak včerejší mobilovka pod večerní oblohou

625502276_NewProject(48).thumb.jpg.865ac466c50d76b15a341baee7b6cbeb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 635
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To, že kvalita Seika (krom GS) není nijak oslnivá asi všichni, kdo nějaká Seika máme, dobře víme. Ono se to dalo i skousnout, dokud byla jejich cena adekvátní - 2500,- za mechaniky? OK, ale 6, 7, 15 tis... a furt stejná kvalita?

Jo, ceny rostou a ani kvalitní číňan už dneska není za hubičku. Naopak, některé modely často už stojí více než to Seiko, ale zdá se, že alespoň zpracováním jsou některé značky (San Martin, Cronos) na docela vysoké úrovni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nooski napsal:

@lub samozřejmě bych rád dostal před objektiv i SLA017, ale musel jsem si vystačit s internetovým výzkumem a překvapilo mě, že čistokrevných makro fotek je na netu jak šafránu. V prvé řadě bych rád řekl, že ty SM rozhodně nejsou kopírkou SLA017, ale spíše inspirací, jiné je pouzdro, tah, luneta, sklo i ciferník a armovák a ty rozdíly jsou značné.

Nuže, co jsem našel na netu? (nejsou to rozhodně moje fotky, jen jsem utřídil volně přístupné fotky)

 

Mrkněte na výplň indexu na 4 a rohy indexu na 5

001.jpg.840765e1e10cf98f37e146fb1d271bfb.jpg

Tady mrkněte na napojení pevných koncovek k pouzdru a hlavně tu fugu mezi koncovkama a pouzdrem

003.thumb.jpg.f75eeb77b8612ec7c02b6666c260f768.jpg

 Jiný exemplář a tentokrát ne zrovna povedená výplň na 7

005.jpg.b8cb3af50fad79cb30bcd9d27abcc238.jpg

Zase jiný exemplář a indexy 9 a 11 mají k dokonalosti daleko.

009.thumb.jpg.bf234c2b3896137f178ff6aa8960c1a3.jpg

No a chtěl jsem najít i nějaké video, kvalita mizerná, ale i přes roztřesené záběry je vidět prach na vteřinovce

Soudy nechám na ostatních, rád bych dostal SLA017 do pracek a hlavně před objektiv, abych mohl vynést jasný verdikt.

No, ale abych jen neplevelil, tak včerejší mobilovka pod večerní oblohou

625502276_NewProject(48).thumb.jpg.865ac466c50d76b15a341baee7b6cbeb.jpg

 

skoda, ze nie je fotka, kde SM a SEIKO vedla seba. chcel by som porovnat tie rozdiely. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Perfektní, nooski!

Dík, že jsi si s tím dal tu práci - já právě fotek SLA moc nenašel, což trochu mě to překvapilo. Jasný rozdíl je v armováku, sklu, ale pouzdro jsem myslel, že je +- tvarem shodné. No, mušky se i u SLA najdou :) , ale to přikládám ruční práci. Přímé srovnání by bylo zajímavé. Ty tvoje jsou fakt super, nemaj chybu a mám těžké cukání si je pořídit taky, ale už by byla rozežranost. SM je z těch číňanů na špici.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, nooski napsal:

Akorát, že ty SLA017 byly 2000ks limitka s cenou přes 100 000 Kč a ty moje SM stojí včetně komplet vypalného stejně jako 5KX.. To je to smutné 

Nedavno se tu jedny SLA017 prodavaly a za super cenu, ale zajem o ne, co si pamatuju, moc nebyl. Prekvapilo me to. Myslim, ze se "tyhle" hodinky strasne blbe foti. Jediny nooski se trochu blizi realite ;)

Resizer_16195465432630.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lub: díky, čím více se do toho zavrtávám, tím více mám rozporuplné pocity. Čumím na ty fotky SLA017 a přemýšlím, zda-li bych byl ochoten se smířit s takovým provedením u limitky za nekřesťantské groše. Na druhou stranu ty SN jsou fakt téměř dokonalé (nějaký ty chybky jsem při velkém zvětšení taky našel) za zlomek ceny. Mou vnitřní pomyslnou metou jsou GS a pokud bych se plácl přes kapsu a někdy do nich šel, tak bych byl nekompromisní a neodpustil bych jim ani sebemenší nedokonalost, sebemenší smítko na cifru by mě přivádělo k šílenství.

@mikymikdíky, ale Ty jsi strůjce všeho zla a mého vykolejení mysli. Podlehl jsem svodům Tvých fotek a pořídil si hodinky z číny, se kterými teď musím všechny kousky porovnávat... Jsou prostě skvělé, jsou skvělé nejen vzhledem k ceně, ale jako hodinky obecně dle všech možných kritérií.  Ostatní kousky jen žárlivě koukají z hodinkovnice, když si na ruku připínám zase ty San Martiny.

No dost keců, ty si schovám na budoucí recenzi. Přihodím pár dalších foteček, čás pořízenou pomocí nově nabyté UV lampičky

 

Ud40doF.jpg

MoTyo5Z.jpg

xqtncdo.jpg

M96u8Ek.jpg

xqXOaIj.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak 🙂 Na začátku roku by mě nenapadlo kupovat hodinky z Číny no a teď mám dvoje během chvilky. Mimochodem je to snad více než týden co jsem je seřizoval a dělají - 1,5 vteřiny. Prostě je přes den nosím, pak jdou na noc do krabice a vždycky se tak nějak srovnají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, nooski napsal:

Osobně z toho loga nijak štěstím neskáču, ale ani mi nikterak nevadí. Každopádně by měla existovat i možnost vlastního textu/loga za příplatek. 

Ano, komunikoval jsem s vyrobcem- lze , za 25$ prázdný, nebo cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...