Přejít na obsah

SAN MARTIN


Doporučené příspěvky

Ale jdi ty brepto. Tohle už je dávná historie. Navíc Tudor se k tomu postavil čelem a všechno vyměnil, hodinky přetěsnil. Každá liška chválí svůj ocas a já uznávám, že ty hodinky mají, zdá se, opravdu pěkné zpracování za ty peníze. Jen škoda, že neumí vymyslet něco svého...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 635
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Omluvám se a opravuji, umí vymyslet vlastní design, ale co není ukradený, tak je hnusný. Já se omlouvám, už Vám tady do toho nebudu vstupovat, jen mě prostě vytáčí neustálé shazování předlohy kterou jsem viděl maximálně na obrázku. post-21215-0-32097200-1523653958_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj a ze si vsichni ten jejich originalni design kupujou, posledni a predposledni stranka na eshopu a predtim tuna kopii, tvl ze ja se vzdycky nachytam a vlezu sem... Zpracovani pekny, fotky komentovat netreba ty jsou taky perfektni imho, ale vzdycky se najde nejakej nenapadnej kopanec smerem k Seiku, viz vypujcena fotka GS apod, to bych rekl ze za to vazne nestoji. Kazdymu co se mu libi ne? Kdyz se obcas kyda na nejakou znacku tak je jasny ze lidi co ji maj radi ji budou branit. A pak je to nekonecnej kolotoc hnojometu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas. ty vlastní kousky mají, eufemicky řečeno, svébytný design a taky si to nechají řádně zaplatit.

mně třeba tenhle model přijde zajímavej, ale už od pohledu píchá, tlačí a škrábe do ruky :D

souhlas2 - taky mi připadá, že kolegové do seika zbytečně a hloupě kopou. kdyby ho nebylo, tak je číňan fprdeli.

e: to bylo na @shewcza.

Upraveno uživatelem lub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez kopírování předloh by nebyli nic, o tom žádná. Srovnání se pak ale nutně nabízí.
Omlouvám se, že jsem vyjel, ale co jsi, shewczo, čekal? Kdybych vlezl do vlákna Tudor a napsal, že jsou to předražené druholigové hodinky pro ty, co nemají na Rolex, bez vlastního designu, taky by po mně asi někdo vystartoval. Takže pohoda klid, ať si každý užívá to svoje. Zdarec



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já už se srovnání se Seikem vyvaruji. Jinak to má ke kopírce daleko, hromada věcí je jinak. Inspirace to ano. Mě fascinuje za ty prachy zpracování, na které pořád poukazuju. A rád bych do pracek třeba ty SLA017 dostal a mrknul na ně zblízka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 5etter napsal:

Bez kopírování předloh by nebyli nic, o tom žádná. Srovnání se pak ale nutně nabízí.
Omlouvám se, že jsem vyjel, ale co jsi, shewczo, čekal? Kdybych vlezl do vlákna Tudor a napsal, že jsou to předražené druholigové hodinky pro ty, co nemají na Rolex, bez vlastního designu, taky by po mně asi někdo vystartoval. Takže pohoda klid, ať si každý užívá to svoje. Zdarec


 

Tak srovnávat Tudor se San Martin už chce opravdu dávku kuráže 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mu jsou trnem v oku, protože Tudor neumí lumi? 

Mě osobně třeba vadí to vytahování se co je lepší nebo ne. Seiko něco vymyslelo a San Martin to okopíroval a podle fotek tady udělal lepší finiš. Celkem evidentně. Ale pořád je to kopírka od A po Z.

Stejný jako teď ty San Martin jako BB 58 v inzerci, za 300E? 🙄

 

To by se tady mohly celkem i uchytit Islander hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeme slovíčkařit 🙂

Jakože mají jiný tvar pouzdra, jiný tvar ruček, jiný tvar indexů? Jinde datum, jinde korunku a tak dále ? Ale no tak 😉

A ty smajlíky tam mám proto, že to neber prosimtě jako osobní útok, jenom se mi nezdá, že kdybys zakryl loga a ukázal to někomu cizímu, že by poznal rozdíl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je věčná diskuse o homage hodinkách a jestli je to špatně nebo co vlastně. Kopírují všichni, i zavedené německé, švýcarské a jiné značky, které to asi ani nemají zapotřebí. Přijde mi trochu nefér, obviňovat z toho jen číňany, i když samozřejmě to je kolébka všeho kopírování. Jestli si někdo takové více než podobné hodinky koupí, si musí obhájit každý sám, ale minimálně u některých značek už nemusí mít strach, že to je nekvalitní šmejd.

Pokud jde o to, jestli by někdo cizí poznal rozdíl, tak věřím tomu, že cizí by vůbec značku Tudor neznal, stejně jako by neznal SM a ani jejich modely. Všechno je jen o osobním pocitu z hodinek a jestli homage uspokojí moji touhu nebo to dokáže jen původní model. Pokud to homage nedokáže, je jedno, že stojí zlomek ceny, stejně si je nekoupím a naopak, pokud mi to nevadí, budu řešit primárně vzhled a kvalitu bez ohledu na značku.

Je to prostě vnitřní boj každého z nás. Někdo už dobojoval, jiný to nikdy ani nepřipustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, ze se na to nevyserete, to je jasne, kam tahle debata povede. Do sveta banu a locknutych vlaken...

Cina je svetovej vyrobce vseho pro vsechny. Ti kluci tam maji takovejch technologii, o kterych se nam ani nesnilo. Navic jsou sikovni a nejsou blbi. Takze proste rychle vydelavaj prachy a kopirujou co se okopirovat da, casto mnohem lepe, nez je udelanej original, za mensi prachy.

Jak uz tu bylo receno, problem nastava, kdyz prijdou na vec jejich vlastni produkty. Oni to umi, ne, ze ne, ale ty kulturni rozdily a historie do toho celkem zasahuji, proto hodne jejich invenci oku Evropana nelahodi. Proste ta cistota designu tam zatim chybi. Ale ono se to nauci. Staci se mrknout na nektere hodinky primo od Seagullu, tam bych si kolikrat vybral, aniz by to byla vylozene kopirka neceho.

Podobna je vec co se tyka funkcnosti a doladenosti nekterych detailu. Prikladem budiz treba remeny a hlavne spony nekterych renomovanych znacek (Breitling, TH), ktere proste obsvihli. Original produkt je vyladeny do detailu, kdezto cinska kopie ruzne trci, ma ostre hrany, vubec to nesedi na ruce. Ale oni se to kluci usati nauci a taky vypiglujou k dokonalosti.

Nemyslim si, ze ma smysl tady opravdu porovnavat jestli je lepsi original, nebo kopie. Ten Japonec v Seiku si ten design odmakal v potu tvare v 60. letech a jeho nastupce pri reedici par let zpatky. Travili na tom spousty hodin a dodali vyrobek, jaky dodali. Ze jim to obcas vyroba hati, to uz je zase jina story. Kdyby Cinan na hodinkach stravil tolik hodin co ten Japonec, tak taky treba prijde s dokonalym designem, ale uz to nebude za 200 usd, ze jo.

Tahle diskuze proste nema vitezu, ale furu porazenych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...