Přejít na obsah

SAN MARTIN


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 635
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 5 minutami, semi001 napsal:

Štejny byly jeden čas taky velmi horké téma.. 

Tohle nemá smysl, máš svou pravdu, nos si co cheš samozřejmě :) 

Za mě to nepatří na toto forum, to je celé, ale pokud to Bert toleruje, není vo čem .. 

ja nosim Vratislavie, Amfibie a Prim Linea ;) 

kazdy nech si nosi co chce a co sa mu paci a robi mu radost.  

toto forum by malo byt o zdielani spolocnej zaluby. 

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolil bych si jeden příspěvek mimo aktuální flame ohledně třídního boje. Už na to serte, kluci!

Rád bych zde sdělil svou zkušenost se stránkami https://sanmartinwatches.com/. Rozhodl jsem se zde objednat jednu čínskou sračku. Tváří se jako oficiální stránky výrobce, bylo to o pár stovek levnější než na Ali a vím, že někteří kolegové bez problému kupovali na watchdives, wrwatches a podobně. Narozdíl od Ali nebylo poštovné zdarma, ale dostal jsem na výběr Čínskou poštu za 8USD nebo DHL za 26USD. Zvolil jsem levnější variantu a zaplatil kartou. Objevila se hláška Transaction failed a nepřišel žádný email, nic. Na stránkách je komunikátor Tidio, který jsem hned použil, aby se zeptal, co se děje. Tím začala moje komunikace se zástupcem obchodu, kterou musím hodnoti na jedničku. Vždy reagoval hned, velmi slušně a bezchybnou angličtinou. Sdělil, že transakce byla jejich bankou vyhodnocena jako riziková a že se mám prokázat fotografií platební karty, na které budou vidět první a poslední součíslí. Toho jsem se docela zalekl a opravdu se mi do toho nechtělo, což jsem jim sdělil. Paypalem prý nedisponují, protože od nich bral veliké poplatky. Konzultoval jsem to s několika lidmi a hledal na netu, nakonec jsem se nechal přesvědčit, že je to běžné a fotku karty jim poslal. Za pět minut byla platba provedena. Napsal jsem svatému Martinovi, že za svou odvahu a trpělivost bych si zasloužil aspoň jejich značkový Nato strap zdarma a on že ano, že to není problém a přibalí ho :) Nicméně za hodinu se ozval s omluvou, že bohužel zjistil, že požadovanou dopravu Čínskou poštou v deklarované ceně do ČR nelze přes jejich shipping providera zadat. Nechápu jak to, když celej eBay nebo Aliexpress běžně posílá a dokonce zadarmo. Na moji otázku WTF? reagoval omluvami a že to ještě prověří. Druhý den potvrdil, že to nepůjde a jestli jsem ochoten si připlatit 18USD za doručení přes DHL. To jsem odmítl, přecejen jsem si je vybral kvůli nejnižší ceně, můžu koupit jinde. OK, no problem, ještě jednou se omlouvám a posílám peníze zpět. Dnes po pěti dnech mi platba došla zpět na účet, bohužel kvůli převodním kurzům v bankách jsem dostal o 310Kč méně, což zhruba odpovídá tomu doplatku za DHL :(

Takže i když k obchodu nakonec nedošlo, vyhodil jsem tři stovky a hodinky nemám, hodnotím celou interakci se sanmartinwatches vcelku pozitivně. Sice prodali něco, co nakonec nedokázali dodat, ale komunikace byla příkladná a s vrácením peněz nebyl žádný problém. Mám je zpátky na účtu a můžu hned běžet k AD koupit si nějaká Casia nebo Seiko 5, která si nebudou na nic hrát a budou se k mému sociálnímu zařazení hodit víc než to čínské pozlátko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bert napsal:

Pokud by snad někdo z číňanů opět osobně zaútočil na moderátora...

- villain83 není čínomil

- napsal že se moderátor plete v určení originality hodinek,

- kdo to překlopil do osobní roviny, no...

Ses teda zastal Manty protože je moderátor nebo proto že měl pravdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, 5etter napsal:

Mám je zpátky na účtu a můžu hned běžet k AD koupit si nějaká Casia nebo Seiko 5, která si nebudou na nic hrát a budou se k mému sociálnímu zařazení hodit víc než to čínské pozlátko :)

kde si nechal Amfibie? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, John_Lenon napsal:

Honzo, není to standardem.

 Tohle tvrzení mi z osobní zkušenosti nesedí. 

Dávám v příklad limitky "Pražské Willardy" - po několika měsících nošení jsem ruku neměl zelenou ani jednou. Samozřejmě netuším, čím to je. Jestli druhem slitiny, nebo titanovým dýnkem...

Co se týče těch hodinek jako celku (Willard L. E.) - naprosto chápu některé výhrady k nim. S některými se dokonce ztotožňuji. Ale to je do jiného tématu. ;)

 

 

 

 

U mně to bohužel standardem je. V osmdesátých jsem nosil jen Prim sport v mosazném pochromovaném pouzdru a vždy jsem nějak poškodil chrom a ihned mi začala zelenat ruka. Je to o agresivitě potu. To se v Prim vlákně taky probíralo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě dvou čínských sraček, několika originálních hodinek Seiko, Orient, Citizen, Casio, Vostok, Prim a dalších, nosím také bronzové hodinky Christopher Ward a zelenou ruku z nich mám taky. Zejména tehdy, pokud je vedro a víc se potím.

@John_Lenon V čem se bronzové pouzdro "Pražských Willardů" liší od čínských willardů San Martin? Znám je v podstatě jen z fotek v prodejních inzerátech a nabyl jsem dojmu, že se jedná o identické pouzdro a hodinky se liší jenom customizovaným ciferníkem a titanovým dýnkem. Nebo je to jinak? Nejsou zde o nich žádné pořádné informace... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Honza.manta napsal:

U mně to bohužel standardem je. V osmdesátých jsem nosil jen Prim sport v mosazném pochromovaném pouzdru a vždy jsem nějak poškodil chrom a ihned mi začala zelenat ruka. Je to o agresivitě potu. To se v Prim vlákně taky probíralo.

Přesně jak píšeš...je to o potu..s kamarádem jsme kupovali bronzové LUM-TEC .. on úplně v pohodě a já měl ruku zelenou jak vodník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Bert napsal:

Villain zaútočil na Manťáka. Nikoli na mne. Hodnocení o ohýbání pravdy si odpusť.

Ano, ale (villain83) není propagátor čínských hodinek. Podle tohoto postu ale člověk musí nabýt dojmu, že útočí právě majitelé čínských hodinek (ale my jsme slušní hoši a naším jediným vroubkem jsou právě ty čínské hodinky):

před 2 hodinami, Bert napsal:

...Pokud by snad někdo z číňanů opět osobně zaútočil na moderátora, ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, John_Lenon napsal:

Honzo, není to standardem.

 Tohle tvrzení mi z osobní zkušenosti nesedí. 

Dávám v příklad limitky "Pražské Willardy" - po několika měsících nošení jsem ruku neměl zelenou ani jednou. Samozřejmě netuším, čím to je. Jestli druhem slitiny, nebo titanovým dýnkem...

Co se týče těch hodinek jako celku (Willard L. E.) - naprosto chápu některé výhrady k nim. S některými se dokonce ztotožňuji. Ale to je do jiného tématu. ;)

Zopakují se, to zelenání ruky je o agresivitě potu. Zkušenosti mám už dlouho zpátky.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, 5etter napsal:

 

@John_Lenon V čem se bronzové pouzdro "Pražských Willardů" liší od čínských willardů San Martin? Znám je v podstatě jen z fotek v prodejních inzerátech a nabyl jsem dojmu, že se jedná o identické pouzdro a hodinky se liší jenom customizovaným ciferníkem a titanovým dýnkem. Nebo je to jinak? Nejsou zde o nich žádné pořádné informace... 

CuSn8 s podílem cínu 7.5% až 8.5%, s hustotou 9 000kg/m3., který se postupem času vyznačuje velmi pěknou patinací, na rozdíl od mosazi, kterou také někteří výrobci hodinek používají, ale ta patinuje zelenou „plesnivou“ barvou. Pouzdro dělané v Německu, tlaková zkouška prototypu testována na 400 metrů. Rozměry pouzdra 43.6mm průměr, 46mm výška a 13.5mm výška včetně skla. Custom signovaná korunka NH, custom Titan dýnko grade 5. (Z pohledu znalostí materiálů zde moje znalosti končí a pro další se prosím případně obraťte na samotné výrobce :) )

Upraveno uživatelem John_Lenon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, semi001 napsal:

Myslím, že Frantik neútočil na členy, ale na zde opěvované čínské kopírky. 

Je ze staré školy, dřív to tady prostě tolerováno nebylo a to bylo správně..

Semi001, Roman je tu déle než ty, takže Frantíka zná taky :-)). Ber to jen jako pošťouchnutí, zbytek radši nehodnotím abych se do něčeho nepřimotal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, kuncák7 napsal:

Semi001, Roman je tu déle než ty, takže Frantíka zná taky :-)). Ber to jen jako pošťouchnutí, zbytek radši nehodnotím abych se do něčeho nepřimotal.

To jsem ani nerozporoval, vidím jak je tu kdo dlouho.. Napsal jsem jen svůj názor😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, John_Lenon napsal:

CuSn8 s podílem cínu 7.5% až 8.5%, s hustotou 9 000kg/m3., který se postupem času vyznačuje velmi pěknou patinací, na rozdíl od mosazi, kterou také někteří výrobci hodinek používají, ale ta patinuje zelenou „plesnivou“ barvou. Pouzdro dělané v Německu, ...

On i ten Číňan se chlubí německým bronzem. Na mě to působí tak, že ty "Pražské Willardy" jsou jen upravené číny (což nijak neodsuzuju) a proto se tady s nimi majitelé moc nechlubí. Ale můžu se samozřejmě mýlit.

Germany.thumb.PNG.5d9f28b099395ec56beca7ee4418c9b2.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se pouštět do vášnivé polemiky ani na jedné straně. Mám obojí. S origo jsem samozřejmě zcela spokojený, už jsou to léta, byly jednou na přeleštění v Pařížské, pamatuju si dobře, kolik to stálo. Mám teď i SM Datejust, DJ design mám prostě rád, vyhovuje mi, že ruku moc nezatěžují, přitom přehledné, i ten proklínanej kyklop už mi s blížící se padesátkou vyhovuje. Ty San Martiny nosím rád doma, nemusím furt řešit, jestli to omlátím, stály nové srovnatelně s tím přeleštěním originálu :-). Vůbec se nechci pouštět do polemiky "homage, fejk atd.". Jen chci říct na základě paralelní zkušenosti. Zpracováním, kvalitativně je to tak 85 - 90 procent originálu. A to je kurevsky hodně. Neřeším teď, že tam není třeba luneta z bílého zlata. Jen to provedení, pouzdro, krystal, tah. A strojek PT5000 mi dělá zlomek s. děnně. Za týden cca 2 sekundy. Vůbec neralativizuju téma kradení designu atd. Když ho ale pominu, jsou to na tu cenu neskutečně dobrý hodinky. 

IMG_0970.JPG

IMG_20210511_171359.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...