Přejít na obsah

SAN MARTIN


Doporučené příspěvky

Ale to tady nikdo nerozporuje. Jen škoda, že všechno dobrý je ukradený. Kdyby udělali svoje hodinky, stejné kvality, svébytného dizajnu(ale to není tak jednoduchý), tak to tady nikdo neřeší a věřím, že by byly na fóru mnohem rozšířenější. Potom už by ale nestály, tolik co stojí, protože by se u toho muselo i přemýšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 635
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jsem tady tu třaskavinu přelouskal až teď.

Když je to teda Sparta / Slávia číňan / nečíňan, tak já jsem v tý části, která nenosí napodobeninu čehokoliv, nějak mi to nedělá dobře a ani u toho nepotřebuju vidět papíry z patentovýho úřadu.  To mi tak nějak vadí od malička. V Číně jsem byl, na veletrhu i obchodně, vím co dokážou dobrýho, ale pokud sám vím, že to někdo obšlehl, nezajímá mě to.

Pomalu si tady rozšiřuju slovní zásobu: homage, pocta, napodobenina, obdoba, inspirace.  Pro mě je to pořád fejk, větší nebo menší fejk. No a ty jakoby Submersible jsou tutovej fejk.

 

@nooski koukal jsem do Tvýho vlákna, fotíš moc hezky, ty makro fotky nemají chybu - co máš za objektiv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 5etter napsal:

On i ten Číňan se chlubí německým bronzem. Na mě to působí tak, že ty "Pražské Willardy" jsou jen upravené číny (což nijak neodsuzuju) a proto se tady s nimi majitelé moc nechlubí. Ale můžu se samozřejmě mýlit.

Germany.thumb.PNG.5d9f28b099395ec56beca7ee4418c9b2.PNG

Také mně to napadlo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, mikymik napsal:

SLA017 tedy mohly být za hubičku, když u toho už nemuseli přemýšlet 😄

Máš pokřivené názory. Chceš mi tím naznačit, že jakékoliv auto po faceliftu může být o 50% levnější? To je hloupoučký názor co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni ja by som pridal iba jednu poznámku k tejto problematike, SM muselo vynaložiť veľké financie na to aby do detailu "skopírovala" dizajn modelov Rolex, Seiko, PAM atď. Nech mi nikto nehovorí, že iba za účelom toho aby na ALI predávali tieto modeli pod vlastnou značkou. Každému musí byť jasné že SM a podobný výrobcovia buď komplet vyrábajú fejky alebo sú min. subdodávatelia, viď príklad Ginault.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ShaGal...

Tohle je ovšem názor do pranice! Samotného mě to nenapadlo, ale dává to smysl. Zejména pak v souvislosti s tou kvalitou provedení. Ty stroje nestojí pětikačku ani v Číně.

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ShaGaL napsal:

Páni ja by som pridal iba jednu poznámku k tejto problematike, SM muselo vynaložiť veľké financie na to aby do detailu "skopírovala" dizajn modelov Rolex, Seiko, PAM atď. Nech mi nikto nehovorí, že iba za účelom toho aby na ALI predávali tieto modeli pod vlastnou značkou. Každému musí byť jasné že SM a podobný výrobcovia buď komplet vyrábajú fejky alebo sú min. subdodávatelia, viď príklad Ginault.

aby som parafrazoval: ty zaslouzis medaily, co medaily, metal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni ja by som pridal iba jednu poznámku k tejto problematike, SM muselo vynaložiť veľké financie na to aby do detailu "skopírovala" dizajn modelov Rolex, Seiko, PAM atď. Nech mi nikto nehovorí, že iba za účelom toho aby na ALI predávali tieto modeli pod vlastnou značkou. Každému musí byť jasné že SM a podobný výrobcovia buď komplet vyrábajú fejky alebo sú min. subdodávatelia, viď príklad Ginault.
Dneska je možný všechno. Abysme ještě nakonec nezjistili, že jsou subdodavateli těch původních značek default_smile.gif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebylo by na tom špatného vůbec nic, je to v průmyslu běžný standard. Akorát ti, kdo stavějí na prodeji pocitů, to neradi přiznávají.
Edit: Neznám ty definice úplně přesně, kdyžtak mě opravte, ale neznamená náhodou Swiss made, že 51% hodnoty hodinek bylo vyrobeno ve Švýcarsku? Takže co ten zbytek do sta? Čína? Napadá mě paralela s MPM...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, 5etter napsal:

Nebylo by na tom špatného vůbec nic, je to v průmyslu běžný standard. Akorát ti, kdo stavějí na prodeji pocitů, to neradi přiznávají.
Edit: Neznám ty definice úplně přesně, kdyžtak mě opravte, ale neznamená náhodou Swiss made, že 51% hodnoty hodinek bylo vyrobeno ve Švýcarsku? Takže co ten zbytek do sta? Čína? Napadá mě paralela s MPM...

Už je to 60% -  bez řemenu / tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kachna napsal:

Nechci se pouštět do vášnivé polemiky ani na jedné straně. Mám obojí. S origo jsem samozřejmě zcela spokojený, už jsou to léta, byly jednou na přeleštění v Pařížské, pamatuju si dobře, kolik to stálo. Mám teď i SM Datejust, DJ design mám prostě rád, vyhovuje mi, že ruku moc nezatěžují, přitom přehledné, i ten proklínanej kyklop už mi s blížící se padesátkou vyhovuje. Ty San Martiny nosím rád doma, nemusím furt řešit, jestli to omlátím, stály nové srovnatelně s tím přeleštěním originálu :-). Vůbec se nechci pouštět do polemiky "homage, fejk atd.". Jen chci říct na základě paralelní zkušenosti. Zpracováním, kvalitativně je to tak 85 - 90 procent originálu. A to je kurevsky hodně. Neřeším teď, že tam není třeba luneta z bílého zlata. Jen to provedení, pouzdro, krystal, tah. A strojek PT5000 mi dělá zlomek s. děnně. Za týden cca 2 sekundy. Vůbec neralativizuju téma kradení designu atd. Když ho ale pominu, jsou to na tu cenu neskutečně dobrý hodinky. 

IMG_0970.JPG

IMG_20210511_171359.jpg

Tak tohle kombo, to mi fakt hlava nebere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám asi rozumím. Já si třeba na alibábě kupuju věci na kolo. Třeba teď jsem si tam koupil pumpičku Rockbros. Asi je taky zkopčená nějaká drahá. Dal jsem za ní pětikilo a mám z toho dobrý pocit, že jsem s tím lehce vyjebal. Fakt dobrá pumpička. 
Svoje hodinky mám na rozdíl od pumpičky rád. Často je beru do ruky, mrknu na ně, otřu je hadřičkou, natuduju si o nich něco, vyfotím si je. tam mi přijde ten pocit vyjebání takovej jako plochej. Jako bych vyjebal sám se sebou a vyhodil pár litrů za něco, co jako asi nemám rád. Nebo jo, ale jako tu pumpičku. Ale beru, každý to máme jinak. 😊

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...