Přejít na obsah

Hračky našeho dětství


leon

Doporučené příspěvky

To Mondeo2: Polar2 (asi inspirace ta dvojka) jsem měl taky, blikalo to zeleně a červeně, kam si zatáčel, taková černá páčka na haubně,tou se to řídilo :-)

 

Pamatuje někdo Kazu, taková černobílá zůžená trubička a foukalo se do toho a jako že to hrálo. Mělo to na sobě kolečko a v tom nějaký papír.

jo páčka  

 

DSC06435.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 232
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nějaké hračky už jsem sem dával, něco i do sběratelství modelů.

Tak namátkou třeba

fotbálek

T613 se kterou si hrál otec

Elektronika po bráchovi. Já jsem měl chobotnci a létající talíře.

Násobilka paní 5etterové. Ta má takových věcí na půdě plno. Včetně třeba her Logik, Kloboučku hop apod.

Nakladač Ertl. Mám ještě buldozer, bohužel bez pásů. (O příspěvek vejš)

Scania taktéž po tatovi

Cestovní budík Ruhla

Mončičáci paní 5etterové (až někde dole)

VAZ 2105. Ostatní lady jsou z novodobé produkce.

Rádio paní 5etterové od příbuzných z Německa.

Tatra 148, kterou jsem s někým vyhandloval za svou červenou. Teď na ní venku jezdí dcera, novodobou má na doma.

Multikulturní rasově vyvážené kostky - kromě Japonce dle zažitého klišé zobrazeného s foťákem na krku je tam i Indián (původní Američan), Eskymák (Inuita), černoušek (Afroameričan), cowboy a námořník.

 

Našlo by se toho víc. Až bude příležitost (čas, nálada a hlavně světlo), zase něco vyfotím. Mám tyhle starý krámy hrozně rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S buldozerem FIAT BD20 od Itesu jsem si hrál asi hodně, proto z něj zbylo jen torzo.

 

post-33141-0-05399900-1542963176_thumb.jpg

 

Takhle vypadal novej.

 

post-33141-0-67687500-1542963190_thumb.jpg

 

Moje malá výstavka v práci. Buldozer a nakladač Ertl, Škoda 706 Igra a Scania 141 Playart (Hong Kong).

 

post-33141-0-62146600-1542963295_thumb.jpg

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný hračky. Já byl protekční dítě. Strejda coby letecký mechanik opravoval v 80tých letech v Libyji Migy a kupoval mi hračky v Tuzexu. Takže zatím co všichni běhali za autama s tou šňůrou tak já měl Jaguar XK na dálkové ovládání :-) Místo Chevy jsem měl Lego se kterým jsem si neskutečně vyhrál. A pak jednou bratranec z Polska přivezl hroznej ranec takovejch malinkatejch vojáků z druhé světové o to byl velký hit :-) K tomu se v NDR koupila malá vojenská technika a to byla velká paráda :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem mel tuhle formuli od NSR fy Schuco, coz byl uz spis model nez hracka a bohuzel jsem ji dost zdevastoval (foto je ilustracni). Melo to docela vychytavky jako sundavaci kola (na kridlaty matky ala F1), zataceni, komplet odpruzeni, pohon na klicek a vzadu to melo i diferencial (!)

 

post-22024-0-77184200-1542974447_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odjinud - tuhle formuli jsem měl taky a třeba ji ještě najdu na půdě u mámy.

 

Jinak skvělé vlákno, fakt jsem se přenesl do dětství. Ty házecí modely, Vážku a Komára, jsem měl oba. Autodráha bude na půdě asi stále, musím ji najít. Prakem vystřelovací parašutista byl skvělý, měl jsem i potápěče, co se vznášel pod vodou. Úžasná byla raketa co se do ní nalila voda, nafoukala se pumpičkou a pak se nějak vystřelila, už nevím jak, ale lítala strašně daleko, chrlila za sebou vodu a co si pamatuju, odneslo to minimálně jedno okno v ulici. Kdyby ji někdo měl vyfocenou, budu rád, byla napůl z průhledného plastu aby bylo vidět kolik je v ní vody. KliKlak - chudáci kantoři, to byla taková éra, měl to každý a bylo to slyšet po celém městě. Autíčka "angličáky" od firmy Matchbox - to bylo spíš sběratelství, ale v útlém dětství mi je kupovala babička za 2,5 (nebo za 5?) bonu v Tuzexu v Prešově, když jsme tam 1x za rok jeli na prázdniny. Za dobu mého dětství jsem jich nasbíral asi 15, krabičky už nemám a modely jsou dost otlučené, tenkrát jsem z toho neměl rozum... Na půdě mám ještě formuli Lotus, červenobílou, na dálkové ovládání, je přes půl metru dlouhá, fakt macek, máma mi ji koupila v Partyzánském když mi bylo asi 10. No a spousta dalších aut, letadel, lodí a to nepočítám různé kostky atd. A jasně, i blechy, co tu někdo dával, jsme hráli a takové ty vystřelovací košíčky, mikádo a další hry... Zlatý časy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...