Přejít na obsah

Hračky našeho dětství


leon

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 232
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mlady chemik bol super

 

1. Bol tam v navode recept ako vyrobit limonadovy prasok. Tak som ho vyrobil zalial vodou a ponukal rodicov nech sa napiju. Zhovievavo sa usmievali. Tak som sa napil sam a vyvolal obrovsku paniku. Ze to su chemikalie a prave som sa otravil a ideme lekarovi. Horkotazko som ich prinutil precitat ten navod ale aj tak ma 24 hodin monitorovali ci zrazu nejdem v krcoch zomriet.

 

2. Vyroba vodika. Zelezne piliny sa zaliali kyselinou solnou a cele sa to zahrievalo na liehovom varici. Doteram si pamatam ako v navode pisali ze ako sa presvedcit o pritomnosti vodiku "nyni priblizime horici trisku a plyn shori se slabym vybuchem". Vybuch bobec nebol slaby. Vybuchla mi skumavka, vsetko to rozmetalo a museli sme vymalovat.

 

3. Raz som robil pokus so spoluziakom. Presvedcil ma aby sme zmiesali skoro od kazdeho kusok co tam bol. Nic to nerobilo. Tak som do tej skumavky este naplul a troska nou zatrepal. V tej chvili sa skumavka zachovala ako otvorena flasa sampanskeho a secko vyslo na koberec

 

4. Jednou prisadou do pokusov bol manganistan draselny. Ked som ukoncil pokus a vylial skumavku do zachoda, nechavalo krasnu ruzovofialovu stopu. Bohuzial, natrvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom mladém chemikovi sem se shodou okolností nedávno bavil s jedním známým (chemikem), říkal, že si s tím jako kluk hrozně rád hrál, akorát tam prej byla nějaká látka, která je už dneska klasifikovaná jako vysoce zdraví škodlivá. Vypadá ale celkem v pohodě, tak to asi žádná hrůza nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...