Přejít na obsah

Tak trochu rychlá eskalace


Návštěvník Derchan

Doporučené příspěvky

Návštěvník Derchan

Dlouho jsem tu nebyla a tak to musím napravit. V září jsem do toho konečně bouchla (takže to vlastně není tak novej přírůstek) a pořídila si první vintage Primky a to tyhle Brusely. Strašně se mi líbí mimostředná vteřinovka, ale 30 mm je na mě moc málo. Na obrázku s Parkerem 61, protože mou velkou vášní jsou i plnicí pera a myslím, že se to náramně doplňuje, ať si říká kdo chce co chce.

 

Dalším kouskem jsou Prim Sport Humberto II, které přišly začátkem listopadu. Mají trochu kousnuté pouzdro vedle korunky, ale na funkci to nemá vliv. Až mi to bude hodně protivné, budu to řešit. Hodně nahlas tikají, což jsem shledala jako velmi uklidňující.

 

No a další dva kousky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ladičkové Bulovy jsou mými novými mega favoritkami, u Swiss Eaglů jsem zase odbourala jeden předsudek, že jsou tahy nepříjemný a i když jsou to velký hrnky, je na nich všechno krásně vidět, budík potěší (třeba při vaření) a i když je to na zápěstí váha, normálně je nosím.

post-66011-0-92202000-1544200043_thumb.jpg

post-66011-0-86524900-1544200278_thumb.jpg

post-66011-0-28137900-1544200525_thumb.jpg

post-66011-0-06736700-1544200531_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bulovy jsou moc pěkný, v pomyslném žebříčku bych je řadil i nad ten brusel.

 

Když tě primky zvukem uklidňují, jak na tebe působí ten ladičkový jekot?

 

Jednou sem odložil podobnou stojovnu na knihovnu, den nato si diagnostikoval tinnitus, ale jen lokálně, v obýváku, poté zkoumal, zda neodchází repro, vypnul elektřinu v domě a běhal, odkud co piští, a už jsem chtěl vítězoslavně volat sousedce, že musí vyměnit lednici, abych nakonec objevil problém ve spokojeně rezonujicí siréně na polici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Derchan

@jkba Máš pravdu, Bulovy jsou pro mě teď top. Zamilovala jsem se do nich až bláznivě. Ad jekot - nevadí mi to natolik, že k nim hrozně ráda přikládám ucho. A ano, jedou si tu svou v pokoji, kde spím, ale ani jednou mě nevzbudily.

Upraveno uživatelem Derchan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derchan

Děkuju moc, snažím se. S tím jsem začala právě u per, věnuju se jim tři roky, tahám je ven, fotím na možných i nemožných podkladech... a letos jsem do toho zahrnula i hodinky. Ráda si hraju a to se týká i focení. :-) Lidi na mě často divně čuměj, protože chodím nejvíc fotit k nám do parku, kde je pár božích koutů a pak se vracím domů s kalhotama od bláta, blbým úsměvem na rtech a potenciálně dobrýma fotkama ve foťáku. Mám jenom kompakt, ale o to víc mě baví z toho vymáčknout, co se dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derchan

Tak se pomalu děje přesně to, co jsem nechtěla, slídím na bazarech a Aukru a včera mi v poště přistály tyhle Delmonty z pětapadesátého. Trochu jsem je natřepala a strojek běží. Už se těším, až je nechám vyčistit, vyměnit sklíčko a opatřím jim nějaký hezký karmínový pásek. To ale nespěchá, protože po Vánocích přijdou ještě dva nové kousky. Pozlacení asi nebude mít smysl, po tom, co jsem si tu přečetla, jaký je s tím mrzení.

post-66011-0-00769100-1545477600_thumb.jpg

post-66011-0-46567200-1545477600_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkraje drobné info pro ujasnění - spolu s adminy (kterým ještě jednou moc děkuju) jsme vzkřísili můj původní nick, takže teď už definitivně a (snad) napořád budu jako Vlcacka. A dál budu táhnout tohle vlákno s mými přírůstky. Ty mi v poště přistály dneska dva. První jsou hodinky Carpentier ze šedesátých let. Mají obouchané pouzdro, pár škrábanců na sklíčku, ale jdou a pokud nebudu hnidopich, stačí jim trochu poleštit vnějšek, koupit nějaký hezký modrý pásek (nejlépe do tónu pozadí indexů) a budou dělat parádu. Uvnitř tiká strojek ETA 2783. Druhé jsou hodinky Abra, které občas jdou, občas nejdou, vypadává jim sklíčko a taky chybí pásek. Ciferník je ale ve slušném stavu a modré ručičky jsou roztomilé.

A na poslední fotce můj předvánoční a povánoční úlovek spolu...

 

 

post-62111-0-47129900-1545931997_thumb.jpg

post-62111-0-91972100-1545931997_thumb.jpg

post-62111-0-25076400-1545931998_thumb.jpg

post-62111-0-56462000-1545931998_thumb.jpg

post-62111-0-64525900-1545932030_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě k tomu jsem nehorázně slepá, protože co se mi zdálo modrý, je pod pořádným světlem béžový až světle hnědý. Takže Carpentiery jsou béžovozlaté. :-D Nic to nemění na tom, že se mi líbí, jen holt půjdou na béžový nebo hnědý pásek. :-D

Upraveno uživatelem Vlcacka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dovcu, takze prochazim CHM vlakna, ktery neznam a tady si musim udelat puntik :-). Posli mi SZ ke konci tydne, myslim, ze se mi doma vali neco, co by se pekne hodilo do tve kabely. Prochazel jsem telefon, ale vyfocene to nemam, tak az budu doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Dlouho jsem tu nebyla a tak to musím napravit. V září jsem do toho konečně bouchla (takže to vlastně není tak novej přírůstek) a pořídila si první vintage Primky a to tyhle Brusely. Strašně se mi líbí mimostředná vteřinovka, ale 30 mm je na mě moc málo. Na obrázku s Parkerem 61, protože mou velkou vášní jsou i plnicí pera a myslím, že se to náramně doplňuje, ať si říká kdo chce co chce.

 

Dalším kouskem jsou Prim Sport Humberto II, které přišly začátkem listopadu. Mají trochu kousnuté pouzdro vedle korunky, ale na funkci to nemá vliv. Až mi to bude hodně protivné, budu to řešit. Hodně nahlas tikají, což jsem shledala jako velmi uklidňující.

 

No a další dva kousky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ladičkové Bulovy jsou mými novými mega favoritkami, u Swiss Eaglů jsem zase odbourala jeden předsudek, že jsou tahy nepříjemný a i když jsou to velký hrnky, je na nich všechno krásně vidět, budík potěší (třeba při vaření) a i když je to na zápěstí váha, normálně je nosím.

Za me jsou ty bulovky hodne zajimavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...