Přejít na obsah

Vína


Lobber

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

U dobrého vína suché neznamená kyselé.

Spíše sem to myslel naopak. Aby díky velké příměsi ovoce nebylo moc sladké... Jak říkám, vůbec vínu nerozumím

 

cenu to nemá. To víno je na vrcholu nebo za ním.

Ok.... ono, dostal jsem podobné info, ale i s tím, že by se mohlo ještě rok dva...+ uschovat ... :0?

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já můžu doporučit vína od Leoše Horáka. Vysoce hodnocené na Salon du Vin v Paříži. A člověk ani nemusí vysolit 1200 za špičkový Hibernal. I Veltlínek za 160 je excelentní.

https://www.ano-vino.cz/index.php?id_supplier=2&controller=supplier&id_lang=1

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý sibiř,

Wachau má zvuk, od té doby co do vína rakušáci nelejou fridex, dají se u jednotlivých vinařů najít poklady, jezdíme Spitz dle nabídky

http://www.ovine.cz/web/structure/reportaze-11.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_1051

a Rosatz - Siegl.  http://weingut-sigl.at/cms/produkte/  Slušné ceny pro našince, dobrý poměr cena/chuťový obsah.

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ok.... ono, dostal jsem podobné info, ale i s tím, že by se mohlo ještě rok dva...+ uschovat ... :0?

V podstatě je to obecně tak, že odrůdy bílých vín, jako ten ryzlink, je nejlepší vypít co nejrychleji a stářím kvalitu ztrácejí až do nepitelnosti, zatímco odrůdy červených vín jsou vhodné k archivaci a časem roste i jejich cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě je to obecně tak, že odrůdy bílých vín, jako ten ryzlink, je nejlepší vypít co nejrychleji a stářím kvalitu ztrácejí až do nepitelnosti, zatímco odrůdy červených vín jsou vhodné k archivaci a časem roste i jejich cena.

 

Což ovšem není v případě Mitaka možné, neboť on jak vidí červené víno, tak je láhev do 15ti minut prázdná neboť evidentně i u červeného se drží pravidla jako u bílého = vypít co nejrychleji...  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě je to obecně tak, že odrůdy bílých vín, jako ten ryzlink, je nejlepší vypít co nejrychleji a stářím kvalitu ztrácejí až do nepitelnosti, zatímco odrůdy červených vín jsou vhodné k archivaci a časem roste i jejich cena.

Děkuji za upřesnění a vysvětlení ... Ono to zmizí toho se nebojím :0D

 

Dan010 ale jo, taky tomu pomalu přichazim na chuť :0D tak se obavám, abych kvůli tomuhle nepřišel k další neřesti :0))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Což ovšem není v případě Mitaka možné, neboť on jak vidí červené víno, tak je láhev do 15ti minut prázdná neboť evidentně i u červeného se drží pravidla jako u bílého = vypít co nejrychleji... :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

To jsou kecy. Já jsem schopný vypít do 15 minut jakoukoliv láhev :-D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě je to obecně tak, že odrůdy bílých vín, jako ten ryzlink, je nejlepší vypít co nejrychleji a stářím kvalitu ztrácejí až do nepitelnosti, zatímco odrůdy červených vín jsou vhodné k archivaci a časem roste i jejich cena.

Riesling a veltlin jsou odrůdy na archivaci jako dělané, nemam nic radši nez tu petrolejovou stopu v rieslingu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tady takovou specialitu z vinařství mého kamaráda Radima Masaříka a jeho otce Vojty, špičkového degustátora. Jde o málo známou odrůdu Florianka, kterou v Polešovické šlechtitelské stanici vinařské vyšlechtil Radimův děda, Vojtův tchán - pan Křivánek, zapsaná byla teprve v roce 2010. Pěstuje se snad jen na jejich udržovací vinici v Blatnici pod Sv.Antonínkem, takže je to fakt rarita. Jde o vyloženě dezertní víno, ročníky 2015, 2016 sladké, 2017 polosladké - výběr z bobulí, botrytický sběr. I přesto, že je to taková sladká speciálka s nepatrným objemem produkce, tak jde o špičkové víno, které vyhrálo mrtě různých ocenění, nejen ty dvě nalepené medaile.

post-36225-0-37958000-1544552822_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pro milovníky plných, červených, suchých vín bych doporučil kousek, na který jsem narazil včera v kauflandu. Za 160 kaček opravdu výborné víno. Screen je z aplikace vivino a jestli jí někdo neznáte, vřele doporučuji. Koupil jsem si bedýnku, protože tohle víne si zaslouží pár let odpočinout.

post-35267-0-26019900-1549628224_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro milovníky plných, červených, suchých vín bych doporučil kousek, na který jsem narazil včera v kauflandu. Za 160 kaček opravdu výborné víno. Screen je z aplikace vivino a jestli jí někdo neznáte, vřele doporučuji. Koupil jsem si bedýnku, protože tohle víne si zaslouží pár let odpočinout.

Ta app vypadá zajímavé ... Děkuji za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...