Přejít na obsah

Ginault OceanRover 181175LSILN


Doporučené příspěvky

Rok se s rokem téměř sešel a já si zase pořídil tu kontroverzní homage Rolexu za nehorázné peníze. U modelu, který jsem si koupil před rokem, mi chybělo datum, hlodalo to ve mně docela dlouho. Načež jsem je (samozřejmě nevýhodně :-)) prodal, ostatní hodinky jakbysmet. Nechal jsem si jen Casio F-91W.


Takže model Ginault Ocean-Rover 181175LSILN jsem objednal s 20% slevou (kód vyskakoval na stránkách), celková suma včetně dopravy/přeposlání přes EU (takže odpadají starosti s celníky) byla 29 500 Kč.

 


Pár nudných specifikací pro ty, kteřým se nechce chodit na web Ginaultu:


40mm pouzdro - stejně jako plechových Submarinerů
Oyster tah 20-16mm + "GlideLock" - stejný jako u keramických Submarinerů včetně spony
Strojek Ginault 7275 - klon ETY 2824 regulovaný v 6ti pozicích po dobu 6ti týdnů
WR 300 - ISO 6425
Plochý safír bez AR
316L a tak dále.


Čekání bylo doslova mučivé, ale vyplatilo se. Z USA posláno do Londýna, z Londýna přes Royal Mail posláno do ČR (odpadají tedy starosti s výpalným), kde si balíček převzalo a doručilo GLS. Když hodinky dorazily, všeho jsem nechal, otevřel krabičku, potlačil erekci a pustil se do sundávání fólií. Ofóliováno bylo snad úplně všechno, co jde, každý záhyb. Následně jsem se jal hodinky trochu natáhnout, nastavil jsem datum a čas. A pak ve mně hrklo - já KOKOT!! Taková blbost! Zblblej z toho, jak jsem několik týdnů nosil digitálky a v rauši z toho, že hodinky konečně dorazily, jsem bez přemýšlení nastavil datum a ono bylo na hodinkách 1:30 - samozřejmě v noci, že jo.. No, podle manuálu je červená zóna mezi 12-2 v noci. Hodinky šlapou dobře, datum se překlápí ukázkově, takže soudím, že se jim snad nic nestalo. Ale v tu chvíli jsem měl chuť rozpárat si břicho zavírákem.

Teď k věci. Pouzdro je obšlehnuté z předchozí generace Submarinerů, zpracované parádně, při bližším ohledání je vidět skutečně kvalitní opracování neleštěných ploch a nožiček. Tah je kopie tahu u současných Subů, opět perfektně zpracovaný, ohebný, koncovky pasují k pouzdru dokonale - až by člověk řekl, že jsou součástí pouzdra. Spona "Glidelock" zpracovaná (jak jinak) skvěle. Korunka s triplockem je robustní, krásně se s ní pracuje. Luneta chodí naprosto hladce, vroubky jsou tak akorát, dobře se drží, lumibod je zakrytý safírem. Ciferník je smaltovaný, indexy krásně udělané, lumi na tomto modelu je BGW9, taková klasika - upřímně Gold Sand Lume v minulé verzi svítil daleko víc. Trošku kostrbatě působí nápisy na ciferníku, které jinými slovy opisují to, co se nachází na ciferníku keramických Subů. Safír je plochý bez AR, ani kyklop nemá AR, což občas zhoršuje čitelnost data, ale nic hrozného, zvětšuje velmi dobře.

Pokud jde o strojek, rezerva je fakt okolo 44 hodin, jak se píše na papírku. Co se týče přesnosti, tak při nošení přes den udělají asi -1s a když je na noc odložím xichtem dolů, tak udělají +1s, čili jsem zhruba na nule. Kdybych je odkládal xichtem nahoru, tak udělají dalších -3s. Neměřím to žádnou aplikací, ale prostě se podívám na hodinky a na PC. Vím tedy jen to, že přesnost asi nemusím řešit...

Když projdete zahraniční fóra a YouTube kanalizace (kde jsou Ginaulty dost porovnávány i přímo se Suby), dočtete se, že většina lidí, ať už se jedná o příznivce či nepříznivce Ginaultu, případně homage obecně, se shoduje na tom, že se jedná o hodně dobře zpracované hodinky, nevídaně v této cenové relaci. To, co je rozděluje, je cena.

Dost lidí nedokáže skousnout tolik peněz za homage, ať už by kvalita byla jakkoliv dobrá. Jiní nedokážou přenést přes srdce, že uvnitř tiká pouhý klon ETy, byť velmi dobře udělaný a regulovaný. Nejčastěji argumentují tím, že za tyhle peníze se dá přece pořídit spousta jiných a hlavně originálních hodinek od zavedených značek. Jenže jim uniká jedna podstatná věc - ostatní to mají možná jinak, ale já se u hodinek řídím především designem, jestli se mi líbí nebo ne. A design Submarineru se mi líbí fakt hodně.

Vím, že jsem mohl "došetřit" a pořídit jetý bondovky, MarineMastery, ORISky a bůhví co ještě. Jenže mně se ty hodinky prostě nelíbí, jakkoli jsou legendární, spolehlivé, drží hodnotu, mají historii, dobrý strojek atd.. Mně se prostě líbí design Subů, které si ovšem nemůžu dovolit (a i kdybych si je koupil, tak bych se je bál nosit). A homage je pro mě řešení. Ať si každý myslí co chce. Nepohybuji se v prostředí, kde by každý druhý měl Rolex a já se vedle něj cítil blbě s Ginaultem. Upřímně znám osobně jen jednoho člověka, který má automaty (má jedny Citizeny), zbytek hodinky absolutně neřeší. A i kdyby měl někdo vedle mě Rolex a zbystřil moje Ginault, tak věřím, že pozná, že se v mém případě nejedná o fake, aNo le o homage a třeba to povede k normálnímu pokecu o hodinkách.

Tak a teď nějaký fotky. Omluvte jejich kvalitu, fotit prostě neumím, fotil jsem při umělém světle, hodinky jsou ohmataný a tak dále:

 

Nnp0NIh.jpg

 

4X2Sn3S.jpg

 

GZ2FXxG.jpg

 

qFzN5ej.jpg

 

un07hrN.jpg

 

9TOCEzP.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá recenze. Design origo subů je legendární a docela chápu, že je zájem ho ponosit i bez možnosti pořízení pravých subů.  Ta červená vteřinovka mne moc nebere, na druhou stranu rozdíl ve tvaru hodinové ručky vnímám pozitivně, že to není pokus o vyložený fake. Škoda těch detailů, co popisuješ - chybějící AR pod kyklopem a obyč. lumi, protože jinak by to byl parádní kousek se super strojem (pokud tedy člověk zkousne homage). Cena je docela vyšší, když třeba porovnávám se Steinhart Ocean titanium 500, který jsou též dobře zpracovaný a za polovic.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeskočím omáčku a rovnou ti povím, že koupit je za 30k chce mít koule a že hlavní je aby ti dělaly radost, takže gratulace!

 

Bylo to jenom 29 a půl, takže pohoda... :-)

 

Hele, kdyby byly úplně bez slevy a stály 36k s dopravou, tak bych je taky koupil. Já si prostě nemůžu pomoct, mně se líbej. O jiný hodinky zkrátka nemám zájem. Je mi jasný, že to většině zdejších členů přijde jako šílenost, ale já to tak prostě mám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zajímavá recenze. Design origo subů je legendární a docela chápu, že je zájem ho ponosit i bez možnosti pořízení pravých subů.  Ta červená vteřinovka mne moc nebere, na druhou stranu rozdíl ve tvaru hodinové ručky vnímám pozitivně, že to není pokus o vyložený fake. Škoda těch detailů, co popisuješ - chybějící AR pod kyklopem a obyč. lumi, protože jinak by to byl parádní kousek se super strojem (pokud tedy člověk zkousne homage). Cena je docela vyšší, když třeba porovnávám se Steinhart Ocean titanium 500, který jsou též dobře zpracovaný a za polovic.

 

 

Mně se právě ta vteřinovka hrozně líbí. Pokud jde o ručky, má se jednat o homage MilSubů. Obecně je to takovej mišmaš homage různých generací Subů. Jo, cena už není co bývala, loni jsem je koupil za 18 500 (i když bez data).

A co se týče lumi, tak předtím jsem měl model s jejich Gold Sand Lume a to bylo jiný kafe, při tom se dalo číst... Ale ani teď si nemůžu stěžovat, svítí dlouho :-)

Chybějící AR bude asi taky okoukaný od Rolexu :-)

 

Se Steinama můžu srovnávat a zpracování je u Ginaultu fakt mnohem lepší, takže ta cena zas tak mimo není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, promiň, já jsem si přesně nepřečetl tvůj příspěvek (že myslíš AR pod kyklopem), myslel jsem AR obecně. Jo, to je pravda, pod kyklopa ho dát mohli, četl by se líp. A nemá ho Rolex na kyklopovi dokonce oboustranně?

 

Žádnou certifikaci nemají, nic negarantují, jen to prostě ladí (což je docela fajn). A předpokládám, že časem se to může trochu rozjet, asi jako klasická ETA, uvidíme. Každopádně jsou to moje zatím nejpřesnější mechanický hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda.

 

Ono by v tomhle případě možná bylo lepší tam kyklopa vůbec nemít. I když Ginault je docela vstřícný co se týče individuálních přání (kombinace skel, lunet, ciferníků z různých jejich modelů), takže věřím, že by to šlo.

Ale jak říkám, mně to nevadí, já to datum bez problému přečtu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš ale pamatováka :-) Ptal jsem se jich na ně a prý jsou určitě v plánu, ale budou trvat trochu dýl než očekávali.. Ale zmínili se taky o tom, že v budoucnu plánujou i vlastní design, čímž asi osloví i odpůrce homagí...

 

To mi dává nějakej čas na ně zatím šetřit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolezite je, ze si si v ramci moznosti urobil radost a opatovne prezivas ten fajn pocit od rozbalenia az po sledovanie tej cervenej rucky ako plynule lize minutove indexy. Nech ti robia radost a uzivaj si ich!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdivuji tvoje zapálení za ty prachy... na druhou stranu jsou to pěkné hodinky, když se odprostíme od zjevné inspirace. Každopádně ty noudejty se mi líbily o trochu více. Gratuluji k novému přírůstku a ať slouží k tvé maximální spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dulezite je, ze delaji radost tobe. Recenze dobra, "vady" co ti trochu vadi nevnimam ( kyklop je dle meho ok ), ceho jedineho jsem si vsiml je ten hloupej napis dole ( .... in america ), zbytek napisu dle meho nerusi.

Az budes mit ty gmt, rad bych je videl :-). A verim, ze ty je mit budes :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :-) Většina z vás asi bude ťukat na čelo, ale přesně jak říkáš - když si člověk odmyslí, že se jedná o homage, tak za takhle dobře udělaný hodinky mi ty peníze nepřipadají jako nesmysl... Ale chápu, že tolik za homage je ochoten dát málokdo. I když dřív ty slevy byly příjemnější, přece jenom 40 procent bylo tehdy víc fajn než dnešních 20 :-)

 

Se mi asi budete smát, ale už tak od léta mám v hledáčku jako "hodinky č. 2" tyhle :-))) K nim nějakou pěknou gumu... Tak jestli Ježíšek nadělí nějaký obálky :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dulezite je, ze delaji radost tobe. Recenze dobra, "vady" co ti trochu vadi nevnimam ( kyklop je dle meho ok ), ceho jedineho jsem si vsiml je ten hloupej napis dole ( .... in america ), zbytek napisu dle meho nerusi.

Az budes mit ty gmt, rad bych je videl :-). A verim, ze ty je mit budes :-)

 

Díky. Mně ten kyklop určitě nevadí, nevadí mi na nich vůbec nic. Byl to jenom takovej pokus o trochu kritičtější pohled ať to neni tolik sluníčkový :-)

 

Jo, Amerikou se Ginault ohání od začátku. A to je asi i předmětem bouřlivejch diskuzí, nakolik je to pravda. Dušují se, že vše se vyrábí i dělá v Americe, akorát jednu součástku do strojku si prý vozí z Číny a taky tah si prý nechávají dělat v Číně. Nevím, zas tolik tomu nerozumím, jsem v podstatě jenom konzument a upřímně mě to tak moc nezajímá.

 

No, můžu s klidem říct, že pokud GMT udělají, tak budu zřejmě opět první (a možná jedinej :-)), kdo si je tu pořídí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...