Přejít na obsah

Potlesk pro Luďka Seryna


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 149
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já bych to vídeo chtěl taky vidět, kucííí... Ale po otevření odkazu mi už na několikátý pokus nejde na noťasu spustit a teď koukám, že ani vídea v jiných článcích na DVTV... S jinými videi všude možně problémy nejsou, mám W7 a prohlížeč IE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to vídeo chtěl taky vidět, kucííí... Ale po otevření odkazu mi už na několikátý pokus nejde na noťasu spustit a teď koukám, že ani vídea v jiných článcích na DVTV... S jinými videi všude možně problémy nejsou, mám W7 a prohlížeč IE.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za náhradní link bratře náčelníku - mé zlé svědomí z dnešního "vánočního dárku" od (podobně uvažujícího i fungujícího) mistra Tesaříka je díky němu fuč  :angel:

 

Luděk Seryn je samozřejmě o evoluční stupínek výš, každopádně je fajn vidět že i u nás můžou vznikat HH kousky a ne jenom retro-skládačky s logem PRIM...  :speak_cool:

 

PS: A na videu už žádný problém se šroufkem nepozoruju - třeba ho mezitím stihli vyrobit a vyměnit  :rolleyes:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Veselovskej je fakt traged, chapu ze je zvyklej sit z voleje do politiku a ruznejch pochybnejch existenci, co si do poradu obvykle vodi, ale na rozhovor s L. Serynem se mohl aspon trochu pripravit :(

Jinak hodinky paradni!

Po vsech tech hogo fogo limitkach Primu a vyrobcich kovarskejch ucnu, co uklohnili v dilne troje hodinky s unitasem aby hned nasadili ceny v tisicich dolaru, je to fakt prijemne osvezeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové praktičtí hodináři, pánové absolventi, co všechno rotuje? Ja původně myslel, že celá cca polovina strojku, ale vzhledem k tomu, že je strojek osazen DVĚMA rotujicími kompletními krokovými mechanismy, asi jsem se mýlil. A kdybyste tenhle originální počin srovnali s nějakým typem tourbillonu - v čem se liší a v čem je to shodné (kromě velikosti, kdy dnešní běžný tourbillon má velikost jen cca 20 - 25% rozměrů "Karel rotation systému"?

 

Moc prosím o odpověď jen od lidí od fochu, ne o tipy a dohady, těch mam v hlavě plno sám :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukaje na ten zázrak, vzpomínám si na pana Jaroslava Vojtu, českého herce blahé paměti, jehož si kamarádi často dobírali m.j. historkou o zázračných kamnech na uhlí opatřených kolečky, s nimiž po vytopení jednoho pokoje bylo lze přejet do druhého. Jaroslav Vojta poslouchal a po chvíli mu docvaklo "No jo, ale kam jde ten kouř...?" Následoval hurónský smích přítomných hereckých bardů a odpověď "do prdele!!!"

Už tu bylo zmíněno - kde "TO" má korunku a jak se "TO" vlastně natahuje...? :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové praktičtí hodináři, pánové absolventi, co všechno rotuje? Ja původně myslel, že celá cca polovina strojku, ale vzhledem k tomu, že je strojek osazen DVĚMA rotujicími kompletními krokovými mechanismy, asi jsem se mýlil. A kdybyste tenhle originální počin srovnali s nějakým typem tourbillonu - v čem se liší a v čem je to shodné (kromě velikosti, kdy dnešní běžný tourbillon má velikost jen cca 20 - 25% rozměrů "Karel rotation systému"?

 

Moc prosím o odpověď jen od lidí od fochu, ne o tipy a dohady, těch mam v hlavě plno sám :D

 

Částečné stovnání bych viděl v "hodinovém tourbillonu" od Waterbury z přelomu 19 a 20 stol. Strojek se v hodinkách otočí o 360 stupňů za jednu hodinu. Pěkné video ma o těchto hodinkách Steffen Pahlow.

https://www.youtube.com/watch?v=g7h25Ospp2M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, pro relativně malou skupinu (do deseti lidí) uděláme s Luďkem Serynem přátelské, cca dvouhodinové, setkání. Místo: Praha, termín: okolo poloviny ledna. K organizaci: po předchozí zkušenosti s hodinářským kurzem nehodlám dělat žádné velké veřejné pořadníky. Kdo chce, ať mi napíše SZ. Předmět SZ ať je označen: Setkání s LS. Počet je omezený. V případě většího zájmu účastníky dle svého nejlepšího svědomí a vědomí vyberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...