Jump to content

Vánoční tenze Tissot.

Recommended Posts

Zdravím Pánové, vybírám své první švýcary s rodokmenem a padli mi do oka Visodate a Ballade.

Principiálně bych potřeboval klasickou ETU z Visodate v Ballade. Vím, že Powermatic je technicky vyspělejší strojek, ale obětoval bych plynulost chodu ručky za všechny další vymoženosti Powermaticu.

Řekli byste, že Ballade jsou univerzalnejši a šli by v létě k polo triku na NATu?

Předem dík za Váš názor a případné komentáře.

Edited by Dagoberd

U hamiltonu je powermatic 80 celokovovej a výběr mi tam připadá zajímavější než z tissotu. A k otazce: co sehnat starší visodate s klasickou etou?

Edited by Ruiz.aw

Dík za komentáře. Omrknu Certinu a řada V8 taky nevypadá vůbec špatně.

Zkusím najít něco sportovnějšího v duchu Explorerů..

Powermatic 80 s COSC je lákavej, byť má teda ve strojku plastový části. Ale tebou uvedený modely si umím představit k obleku, ale ne na vojenským strapu. To tak nějaký Navigatory, V8 nebo řadu PR.

Aký je konkrétne problém s platovými časťami v Powermatic80? Či je to čisto len o pocite? 

Osobne by som skôr šiel do Certina než do Tissot, ale to je len sujektívny názor.

Edited by Diablo1st

Netvrdím, že je s tím plastem problém, ale že tam je. A pokud vím, tak Hamilton si stejnej strojek nechal modifikovat tak, aby ten plast zmizel a asi k tomu byl dobrej důvod. Ale to si každej musí přebrat sám, jestli mu to vadí nebo ne.

Tissot je na svoji silikonovou balanční pružinu docela pyšnej, jak zmiňují, zejména kvůli zvýšené antimagnetičnosti hodinek.

Na tubce je o tom pěkný video:

Já se teď zrovna přesunul s výběrem od Tissotu a Certin k Ballu.

Edited by Dagoberd