Přejít na obsah

Jaké Wardy máte právě na ruce


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, _lip_ napsal:

Jak které. U těch starších je to výrazně horší, ale ty novější (2020+) jdou tak do +- 3s. Nejpřesnější jsou asi ty GMT, které mi za ty cca. dva týdny dělají +0.1 (ale většinu strávily na winderu).

Jak už bylo někde tady zmíněno, tak wardi si asi začali v nedávné době buď ty strojky sami zaběhnout a regulovat nebo zpřísnili výstupní kontrolu. Nové kusy jsou velmi přesné.

Necho je nějakou dobu sednout a uvidíš, jak to bude vypadat. Pokud budou mimo specifikaci, tak je můžeš v nejhorším vyreklamovat, pokud by ti to hodně vadilo.

Já u hackovacích preferuji chod do +5s - jednou za týden je stačí na chvíli zastavit. Bez hackingu je lepší, když jdou o chlup do mínusu. Obecně se mi nechce automaty seřizovat častěji než jednou týdně a vadí mi, když už jsou o více než minutu mimo.

Dufam, ze sa ustalia. Nemam chut ich posielat spat a riesit colne urady. Asi by som radsej nejakeho doporuceneho majstra hodinara nech ich naladi mierne do plusu. Ako si vravel, tiez mam radsej chod do mierneho plusu a raz za tyzden ich hackingom zastavit a nastavit. Preto som kvoli tymto odchylkam moje prve mechanicke Wardy, C60 Pro 600 s vlnkami na cife a hodinovou kvapkovou ruckou, ktore mi ucarovali a na doporucenie miestnych clenov kupil, nasledne po kratkej dobe predal. A vratil sa k bezproblemovym Citizen EcoDrive. Ale ten tiktak tikot a pulzujuca dusicka najstarsieho a najdomyselnejsieho mechanizmu ludstva nenechala lahostajnym. A opat, ved to poznate, vas to dostane, tie detaily, ta presnost poloh ruciek, chod sekundovky ako s krasne lize minutove indexy a to vsetlo s tym suvisiace. A zrazu idu do minusu alebo plusu. A vy im to prepacite. Lebo maju tu dusicku, lebo je to zrejme jediny muzsky sperk a ked vidime niekomu z nas na ruke ten pohyb sekundovky, tak sa potesime, ze je jeden z nas, ktory ma tie strojceky rad!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dokusan napsal:

Já mám tedy spíš opačnou zkušenost. Poslední dobou mám s přesností větší problémy než dřív.( byť to není nic hrozného).

Ale asi je to o náhodě.

 

Dufam, ze to nie je nic hrozne. Ale aj napriek tomu, ake denne odchylky mas na svojich strojovniach?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, MacBaren napsal:

Přijde mi že takhle vypadají líp než na produkt fotkách.

Jinak C65 Trident ruční nátah udržím v rozmezí + - 5s dle odkládání.

 

 

Tak to je fajn taka odchylka. Priznam sa, ze z rucneho natahu mam z nejakeho dovodu obavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je nič lepšie, než ručný náťah. Človek má absolútnu kontrolu nad svojimi hodinkami.
Natiahneš ich za pár sekúnd a vieš, že pobežia nasledujúcich X hodín (za X treba dosadiť 32, 36, 40, 42, 50, ... 72 ... 120 až 192 hodín :) )  Je to maximálne ekologické, žiadne baterky, ani spotreba elektriny pre "vrtiče".  

Automaty jedine s ukazateľom rezervy náťahu ;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, orol napsal:

Nie je nič lepšie, než ručný náťah. Človek má absolútnu kontrolu nad svojimi hodinkami.
Natiahneš ich za pár sekúnd a vieš, že pobežia nasledujúcich X hodín (za X treba dosadiť 32, 36, 40, 42, 50, ... 72 ... 120 až 192 hodín :) )  Je to maximálne ekologické, žiadne baterky, ani spotreba elektriny pre "vrtiče".  

Automaty jedine s ukazateľom rezervy náťahu ;)

 

 

Aj mechaniky resp. manualy sposobuju do istej miery ekozataz. Mna vsak zaujima odolnost natahovacieho mechanizmu. Korunky, osicky a celeho retazca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, peter_s napsal:

Aj mechaniky resp. manualy sposobuju do istej miery ekozataz. Mna vsak zaujima odolnost natahovacieho mechanizmu. Korunky, osicky a celeho retazca.

Hele hodinky s manuálním natáhnem jsou spolehlivé a vydrží. Osobně je mám raději než automaty. Navíc tam nemáš rotor,takže o problém méně . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Dokusan napsal:

Hele hodinky s manuálním natáhnem jsou spolehlivé a vydrží. Osobně je mám raději než automaty. Navíc tam nemáš rotor,takže o problém méně . 

Tak uvidime, uz som uvazoval nad zadovazenim si nejakych manualnych Wardikov😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou se mi zdálo odladeni strojků tak nějak náhodné. U tohoto kousku jsem měl trochu obavy. První tři dny chodily tak - 10 s/den. Postupně se to lepšilo. Aktuálně cca po měsíci dělají - 0,7 s/den. 

Jen konstatuji 

IMG_20210502_094253_edit_8151358217505-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Dokusan napsal:

Poslední dobou se mi zdálo odladeni strojků tak nějak náhodné. U tohoto kousku jsem měl trochu obavy. První tři dny chodily tak - 10 s/den. Postupně se to lepšilo. Aktuálně cca po měsíci dělají - 0,7 s/den. 

Jen konstatuji 

IMG_20210502_094253_edit_8151358217505-01.jpeg

Tak to je fajn!!

Moje C65 Dartmouth isli tri tyzdne stabilne -8s az -10s/den. Kontaktoval som Wardov a v piatok isli k nim. Uvidim ako to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...