Přejít na obsah

Orient s nekonečným kalendářem


petanprim

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
V 16. 12. 2020 v 8:25, Hantronix napsal:

Díky za info.

Kalendář do roku 2032 je celkem v pohodě, tak se pokusím sehnat nějaké s logem. Mě osobně se tam to logo líbí. A nejlépe s tmavě modrým cifrem,

Taky jsem si všiml, že ten nový model se dělá i bez otočné lunety a tím pádem i bez spodní korunky. Ale tato varianta se mi už tolik nelíbí.

Zajímavá varianta je ta s osmiúhelníkovým pouzdrem a datumem na 4.

 

Orient_8.jpg

Osmiúhelníkové modré vypadají též dobře 😉

20210325_164610.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
V 1. 4. 2022 v 18:38, AKUC napsal:

pekné sú. práve o nich uvažujem, pridaj fotky, pocity ...

Nějaká další fotky přidám později, upřímně fotim neumím.

Přesnost jsem zatím nesledoval, začínám dnes, po dvou týdnech na ruce.

Oproti předchozím modelům se trochu zvětšily na rozměr pouzdra 43,5, což je pro mne tedy na úplné hraně. Ale i přes větší velikost (subjektivní) se skvěle nosí, jsou lehké a tak o nich člověk neví. Narostl také řemínek na 22 mm.

Cifr, ručky, indexy i pouzdro výborně zpracované. Cifr podle nasvícení od světle bílé přes krémově bílou až k té "slonovinové", "vintage" bílé. Ručky i indexy se jasně lesknou, stejně tak je celé pouzdro, kromě horní část nožiček, lesklé, zrcadlo (super, už jsem našel vlásečnici...). Luminiscenční prvky zmizely úplně.

Kožený řemínek trochu "tužší", ale pocitově příjemný na nošení.

Nově je tam strojek šestkové řady, hacking, ruční nátah, v pozici jedna se nařizuje datum a přiřazují jednotlivé měsíce a roky, v pozici dva pak klasicky čas, vše se ovládá pomocí decentní korunky s vroubky a obligátním logem, "tlačítko"/"tlačítka" zmizely.

Dýnko průhledné, neřeším, vzhled a "zdobení" strojku klasika Orientu.

Celkově tyto Multi Year Kalendáře působí, snad prvně v rámci řady, jako v podstatě společenské, vážné, ryze elegantní hodinky, úplně se vytratil ten "cirkusácký" vzhled a dojem předchozích modelů a hodinky tak vyzrály a dostaly šmrc.

Pocitově je vše parádní.

Závěrem: takto zpracované, vážně hezké hodinky s prověřeným a v zasadě dostačujícím in-house strojkem za 185 euro, to za mne není co řešit (vždycky si říkám jak to sakra ten Orient dělá, za takovéto peníze, nechápu).

Kup si je, myslím, že s nimi nešlápneš vedle.

H.Z.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...