Přejít na obsah

Hlučný soused


Hector

Doporučené příspěvky

Zeppelin: Jj, hector určitě bydli v bytě bez výmalby, bez nábytku, bez koberce/pěknejch parket a bez podlahovejch lišt. Trojí schnutí a trojí broušení sadrokartonářskýho tmelu do večera taky bez problémů dá :)

 

Jinak ale v podstatě souhlas - jestli tomu technicky vyloženě něco nebrání, doporučuju odhlučnit stěnu, holt to bude stat prachy a čas a úklid od bilýho prachu. Prijdeš o deset centimetrů prostoru, ziskáš klid. Vatu vzít tu nejlepší. Otazkou je, zda sdk profily zvuk nepovedou. A nakombinoval bych to s HAF HAF nápisem na dveře a nahráním psiho řevu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 209
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nademnou v bytě zas neustále souložili, bez jakéhokoliv ostychu. Když jsem upozornil chlapa, tak ještě k tomu začal chodit po patách. Ale jak jsem to řekl ženské, tak to přestalo, předpokládám ze se styděla. Následně jsem se přestěhoval z paneláku, protože ten už opravdu nikdy víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tohle ustupování zmrdům neuznávám. Člověk sice musí vystoupit z komfortní zóny (mně taky nedělá dobře někomu vyhrožovat nebo jít ještě dál), ale jakýkoliv pasivní řešení je přinejlepším polovičatý, o svědomí a sebeúctě nemluvě... Já teď řešil přesně ten problém popsaný výše - dva čokli v bytě pod námi štěkající x hodin v kuse, zatímco majitelé (polodebilní cikáni) nebyli doma.

 

Jinak nechci rozdmýchávat flejm, ale brát ohledy na nějaký pytel blech na úkor své rodiny, to bych měl dost problém podívat se vzpřímeně do zrcadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad odhlučnění - nemáte někdo porovnání účinnosti kontaktní vs. bezkontaktní předstěna?

popis třeba zde (firmu neznám, materiály používají standardně dostupné)
http://www.noitami.cz/odhlucneni/odhlucneni-steny-pricky-zdi/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, začal jsem slušně, tedy snahou o diskuzi v přítomnosti předsedkyně domovního výboru (nebo jak se tomu říká) - k ničemu. Potom jsem se spojil s majitelkou bytu, která je tam měla v (pod)nájmu a vysvětlil jsem jí, že jsem schopen zajít jakkoliv daleko, abych tuhle nepřijatelnou situaci vyřešil (pohrozil jsem policií, právníky, a pár dalšími věcmi, které vycházejí z konkrétních skutečností, jež tu nechci vypisovat) a taky jsem vyjel na ty primitivy a pohrozil jim fyzickou likvidací čoklů. Odstěhovali se týden před svátky... Na mou duši mi nic z toho nebylo příjemné a mnohem radši bych v takové situaci nebyl, ale když už tohle nastane, neexistuje dobrý (nebo snad příjemný) řešení, jen "co nejmíň špatný".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád za super sousedy.

Jedni mají děti, druzí zas v baráku studenty, bordel bývá z obou stran, a já tomu tak mohu v klidu kontrovat občasnou hlasitější produkcí a beze studu souložit, kdy zrovna potřebuju. Pravda, poslouchám spíš ty džezy, takže to pro dospívající dcerku odvedle může být vetší tryzna, než si připouštím, ale ona mne pak na oplátku provede galerií contemporary hip-popu a spokojenost je všemi směry.

U ložnice jsem nad odhlučněním parkrát přemýšlel, ale sousedi taktně mlčí a než se rozhoupu, tak budeme všichni čekat na důchod, když já s tou vatou tak nerad dělám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s odhlučněním stěny v řadovce, kde jsem dřív bydlel, je dost špatná. Zabralo to cca 10 cm prostoru, což bych snesl, ale hluk se od sousedů šířil skoro stejně. Pak mi bylo vysvětleno, že mimo zdi se hluk dost šíří i skrze stropní konstrukci. Teď si užívám svůj volně stojící dům v klidné zástavbě. Je to fakt k nezaplacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s odhlučněním stěny v řadovce, kde jsem dřív bydlel, je dost špatná. Zabralo to cca 10 cm prostoru, což bych snesl, ale hluk se od sousedů šířil skoro stejně. Pak mi bylo vysvětleno, že mimo zdi se hluk dost šíří i skrze stropní konstrukci. Teď si užívám svůj volně stojící dům v klidné zástavbě. Je to fakt k nezaplacení.

Se sousedy mám taky svoje zkušenosti /špatné/ těm vadilo úplně všechno,skončilo to na stavebním úřadě a vyšumělo do ztracena,nikdo neřekl ani sorry wole. Nechci nikomu nic špatného přát,ale pak dojdou sousedi na baráku a štěká jim celý den pes,nebo pořád sekají trávu či řežou dřevo,zkrátka sousedy si nevybereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi a co tedy řešíte ? Také bydlím v baráku v centru  Prahy a taky občas souložím, taky mi asi občas štěkne moje fenka, když je sama doma a asi si taky na těch původních parketách občas popoběhnu.

To samé moji sousedé.

Ale abych jim šel dávat do držky nebo ničit vchodové dveře a nebo trávit jejich psy ? Proberte se! Děti jim začnete taky trávit ?

 

To není komfortní zona a vystupování z ní, nebo že by mi do ni naopak někdo vstupoval.

Prostě kdo chcete mít klid postavte si barák u lesa a bude,nevěřím totiž tomu, že si nikdo nikdy z Vás nepustil radio nebo mu nezabrečelo dítě na úkor vašeho souseda.

A nebo snad dáváte při souložení Vaší ženské na hubu polštář, aby se nedej bože trochu nevykřikla ?

 

Vstupování do mé komfortní zony by přeci bylo, kdyby na mně večer zvonili pravidelně ožralí sousedé a nebo kdyby na mně v baráku na chodbě utočil jejich velký pes a neměl by košík, Taky by mně asi vadilo, kdyby mi děti sousedů pravidelně házeli kameny do oken a nebo kdyby mi někdo postavil před vchodové dveře použitý nábytek na vyhození a já nemohl domů.

 

Chlapi teď vážně, že ty chytré rady nemyslíte vážně a děláte si jen prdel!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuš: Jasně, myslím, že jsem ti popisoval, že si můj debil soused snížil svůj pozemek oproti mému na společné hranici k mojí zahradě cca o 1,5 m a postavil si na hranici opěrnou zídku cca 30 cm nižší, než byla původní výška rostlého terénu. Bylo to v době, kdy on už měl postavené a můj dům ještě nestál. Každopádně to bylo do očí bijící a pro jistotu jsem si to nafotil.

Následně na mě vyrukoval, že je mojí povinností si pozemek upravit (snížit) tak, aby byl od jeho opěrné zídky v rovině a netekla mu tam ode mě voda. K tomu mi ještě vyhrožoval stavebním úřadem. Odkázal jsem ho na § 1019 občanského zákoníku a poslal do ? Sice ještě chvíli vyhrožoval úřady, ale to už bylo spíš k smíchu. Prostě to zkusil a teď je za blba.

 

Ale hlavní u baráku je to, že ho mám 30 metrů daleko, nedupe mi nad hlavou ani neřve za společnou zdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míro, přiznávám, že jsem si dělal srandu, psy nejím (když to vim že je to pes) , ale jinak ten řev od sousedovic čokla od šesti ráno celé dopoledne byl fakt nesnesitelnej, zvlášť když jsem se vrátil z koncertu ve dvě ráno po dvou hodinách jízdy autem s očima jak myxomatózní králík. Dal bych nevímco za to, aby to zvíře nalezlo klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longu, použils ve svém příspěvku frázi, kterou jsem zmínil já. Beru to tedy tak, že mluvíš i ke mně. Stručně: nemluvím o občasném zaštěkání, s těmi sousedy a jejich psy jsme tu koexistovali asi tři roky a nějaké štěknutí jsem pochopitelně neřešil, stejně jako jakýkoliv jiný prvek normálního soužití ve městě... Ale tohle začalo před cirka třemi měsíci a čokli štěkali vytrvale od časného rána do odpoledne, nebo ještě hůř přes noc (když byli majitelé na noční). To opravdu vydržet nelze a věřím tomu co píšou kolegové, že z toho může hrábnout (a mmj. to myslím v pohodě zapadá do Tvého třetího odstavce)... Pokud si někdo pořídí do bytovky psa, o kterého se neumí postarat nebo ho vycvičit, pak je bezohledný kokot a výmluvy "chudák pejsek za nic nemůže" mě nezajímají. Je to stejné jako bych si pořídil do bytovky el. kytaru a mydlil do ní; že je pes živej a kytara není živá v tomhle nehraje roli, jde o zodpovědnost majitele za svůj majetek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longu, použils ve svém příspěvku frázi, kterou jsem zmínil já. Beru to tedy tak, že mluvíš i ke mně. Stručně: nemluvím o občasném zaštěkání, s těmi sousedy a jejich psy jsme tu koexistovali asi tři roky a nějaké štěknutí jsem pochopitelně neřešil, stejně jako jakýkoliv jiný prvek normálního soužití ve městě... Ale tohle začalo před cirka třemi měsíci a čokli štěkali vytrvale od časného rána do odpoledne, nebo ještě hůř přes noc (když byli majitelé na noční). To opravdu vydržet nelze a věřím tomu co píšou kolegové, že z toho může hrábnout (a mmj. to myslím v pohodě zapadá do Tvého třetího odstavce)... Pokud si někdo pořídí do bytovky psa, o kterého se neumí postarat nebo ho vycvičit, pak je bezohledný kokot a výmluvy "chudák pejsek za nic nemůže" mě nezajímají. Je to stejné jako bych si pořídil do bytovky el. kytaru a mydlil do ní; že je pes živej a kytara není živá v tomhle nehraje roli, jde o zodpovědnost majitele za svůj majetek.

 

To nebylo k Tobě a o Tobě

Je to jen o míře tolerance jak jsem psal třeba k malým dětem a nebo ke zvukům od televize, radia nebo toho sexu.

O tom, že normální pes nemá řvát celý den není pochyb a kdo zná moji Aničku ( WHWT) ví, že asi ani štěkat neumí, to neobhajuji.

Já jen, že někomu jistě vadí i děti když kričí a nebo když pláčou a někomu zase ta muzika více nahlas a to je právě o té toleranci. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak napriklad tie male deti bol este donedavna neriesitelny problem. Jednoducho nemoze byt matka s deckami na ihrisku a pri tom stihnut VKV, Ulicu, atd.... dnes s nastupom novych technologii by to uz asi aj slo, ale zas to asi este chvilu potrva nez tie technologie preniknu medzi pospolity lud dostatocne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...