Přejít na obsah

Tudor BB 36 - zkušenosti?


krži

Doporučené příspěvky

Ahoj, tak nějak jsem dospěl do fáze malých pohodlných hodinek - mé zápěstí 16 cm si to žádá. Upřímně mě nejvíce zaujal právě model Tudor Black Bay 36. Touto cestou bych se vás proto rád zeptal na vaše vlastní zkušenosti (pokud je tu někdo má). Jestli se jedná o dobrý model, za kupříkladu netrpí nějakými mouchami, jak se nosí atp. Za jakékoliv postřehy budu rád ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem puvodne nechtel odpovidat, protoze se Krzi pta na vlastni zkusenosti a ty ja nemam.

Je mozny ze do Rolexu dospejes. Ale. Do te doby muze Black Bay udelat hodne parady. Treba to ale budou definitivni hodinky.

Ja se nedavno rozhodoval, jestli BB, nebo Pelagos. Chci oboje, Black Bay bude do prace ke kosili a Pelagos na vikendy. Kdyz jsem kupoval, chtel jsem Inhouse, coz dnes nevidim jako zasadni vyhodu. Nebudes nespokojen. Komfortni pekne zpracovane hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Expy mě paradoxně ani tak nelákají. Ty BB36ky se mi totiž líbí více. Když rolády, tak jedině DJ. Lady GAGA mám moc rád :) ale rozumím, kam ti míříš. Rozumím i argumentu, že se jich budu asi v budoucnu těžko zbavovat. Rád bych řekl, že je pořizuji jako ty ,,definitivní" (už takhle jsou na mě fakt hodně drahé a budu na ně dlouho šetřit), ale vím, že u hodinek to člověk nemůže říci se 100% jistotou nikdy - že jsou to ty definitivní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já můžu přidat zkušenosti s modelem "41"

Naprosto skvělé, strohé, příjemné na nošení, špičkově zpracované.

A hlavně to nejsou hpdinky typu: Hele koukejte, já na to mám a všichni se po..."

O dalším prodeji neuvažuji, takže tento směr úvah je pro mě bezpředmětný.

ETU beru jako plus, in-house je sice bonus, ale to si můžu pořídit Seiko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 2 lety jsem se rozhodoval, jestli Expy nebo BB36. BB36 mi přijdou super za ten peníz. Zpracování je boží (tah vs. tah na plechových rlx je o parník), skvěle sedí na ruce. Já tehdy nakonec vzal Expy. Z části asi možná proto, že je to Rolex a za tímto modelem je historie a spoustu známých osobností, co je nosily, ale hlavně, protože mi design přišel čistší, nadčasovější a univerzálnější.

To vše jsou ale subjektivní pocity. Pokud se Ti BB36 líbí, ber je. Vedle podle mě nešlápneš, jsou to super hodinky a budou dělat parádu, buď na furt, nebo až se posuneš dál. ETY bych se vůbec nebál, lety prověřený a kvalitní strojek, v dlouhém období laciný servis. Jen bych se místo nových zkusil podívat po nějakých zánovních, třeba rok starých.

 

PS: Kdyby jsi přecijen někdy sklouzl k pokukování po Expách, bral bych 114270, nikoliv 14270, jak bylo uvedeno výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně taky ETA nijak nevadí - podle mě je to ověřená ,,kvalita", která šlape a jak uvádí Melly, potencionální servis v daleké budoucnosti bude něco, co mě nezruinuje, přece jen se říká ,,Když máš na opici, musíš mít i na banány". O Rolex opravdu v blízké budoucnosti (do 10 let) neuvažuji. Subjektivně se mi model BB36 fakt hrozně líbí - sám tedy ještě nevím, jestli černé nebo modré, pravděpodobně se ale rozhodnu, až se na ně půjdu podívat naživo, protože si je chci hlavně zkusit - mám dost vychrtlou ruku a chci se ujistit, že mi budou dobře sedět, přeci jen si je chci koupit hlavně kvůli pohodlí. Moje Certiny o průměru 42 mám hrozně rád, protože to jsou moje první ,,opravdové" hodinky, ale od té doby, co jsem dost zhubnul, mě tak nějak nesedí na ruce, jak by měly a jsou mi po dlouhém nošení nepohodlné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj první příspěvek, tak jsem si řekl, že by to mohlo být ohledně něčeho, s čím mám zkušenosti - BB36 mám přesně rok (černý ciferník, na tahu, což je podle mě nejlepší kombinace. V létě jsem je dal na to tudorovské maskáčové NATO, ale není to ono...)
Jsou to moje první automaty a v klidu by mohly být i posledními (všichni ale víme, že takhle to nefunguje:D). Jsou to krásné každodenní hodinky (můžeš je nosit v pohodě k triku a džínům, ale vypadají dobře i k obleku). A na moje miniaturní zápěstí naprosto ideální - nosí se úplně skvěle, jsou pohodlné a vypadají proporčně tak, jak mají (na té mé malé ručičce, která by možná snesla i BB32:D).
Někdo tu psal, že se jich budeš obtížně zbavovat, což je podle mě pravda. Hlavně proto, že se jich prostě zbavit chtít nebudeš...já bych je vyměnil maximálně tak za explorery 14270 z roku 1990 (byly by to moje birthyear Rolex), ale problém je v tom, že jsem je viděl prodávat jen s "black out dial", což se mi sice líbí, ale dělá to z nich celkem nedostatkové zboží vzhledem k tomu, že se vyráběli jen mezi lety 1990 a 1991 (OT: nevíte někdo, jestli se v roce 1990 vyráběli 14270 i s klasickým "non blackout dial"?), anebo za 1016. Avšak oba zmiňované modely jsou, a podle mě dlouho budou, mimo můj budget.
Dalším plusem je, že jsou relativně přesné - nařizoval jsem je na Silvestra a momentálně dělají -12s, což je na hraně COSC parametrů.
TAKŽE ZA MĚ BB36 URČITĚ ANO!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zápěstí 16,5 cm a ty BB36 (nebo Expy) úplne v klidu, nemusíš se bát. Cifr bych bral černý, univerzálnější a nezajíš se ho, ale podle vkusu.

 

OT: Podle mě se 14270 dělaly v 1990 i s klasickým cifrem. Našel jsem třeba ZDE.

A budou to asi nejlevnější Expy. 1016 už budou docela mimo v pěkném stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych se místo nových zkusil podívat po nějakých zánovních, třeba rok starých.

A kolik je podle tebe, nebo podle kohokoliv, kdo se v tom narozdíl odemne vyzná, taková reálná hodnota zánovních kousků? Abych věděl, s čím mám asi tak počítat... A bodová by asi i rada, kde hledat - chrono24 nebo ještě někde jinde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik je podle tebe, nebo podle kohokoliv, kdo se v tom narozdíl odemne vyzná, taková reálná hodnota zánovních kousků? Abych věděl, s čím mám asi tak počítat... A bodová by asi i rada, kde hledat - chrono24 nebo ještě někde jinde?

Hele nový stojí 70 (když jsem to řešil já, tak stály ještě 75 nebo kolik). No, za takovy rok stary, ale v pěknym stavu by mohla být OK cena tak 55 +- si myslím. Nějaký vyloženě zánovní v skoro stavu nových by asi i 60 bylo OK. Záleží, jak moc si je chceš dojebat sám, anebo jsi OK s tím, že jsou 2 roky starý a už je někdo trochu ojel za Tebe a Ty ušetříš. Pak by ses asi i na 50 v klidu dostal. I chrono24 to ukazuje. No a kde hledat? Zde na foru jich podle mě moc není. Zkusil bych právě chrono24, pak asi zajel osobně vyzvednout do Německa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je bral taktéž přez Chrono24. ( teda 41mm)

Byl jsem přesvědčen, že definitivky si odnesu v ruce z obchodu, ale přístup Českých obchodníků mě přinutil uspořit cca 15.000 Kč a nechat si je poslat z říše.

Akce probíhala vloni před Vánoci a vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je bral taktéž přez Chrono24. ( teda 41mm)

Byl jsem přesvědčen, že definitivky si odnesu v ruce z obchodu, ale přístup Českých obchodníků mě přinutil uspořit cca 15.000 Kč a nechat si je poslat z říše.

Akce probíhala vloni před Vánoci a vše OK.

Tak je pravda, že úspora 15k je fakt dost. Vypadá to, že je taky nebuduvkupovat v ČR - uvidím, až našetřím :) U mě to nebude otázka týdne, jsem jenom chudej policajt :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...