Přejít na obsah

střešní box


Doporučené příspěvky

Za me jednoznačně thule s klepety, v létě jsem kupoval druhej, model myslim základní za cca 10tis, objem myslim 430 litru.

Jen pozor na krádeže, první mi ukradli po týdnu , jeden večer nechany na střeše v Praze, ráno fuc.

Opatření proti krádeži - zámky vybrat bez čísel, sundat všechny nálepky a odkazy na thule a ideálně nějak hnusne box posprejovat. Pak si ty smazky vyberou snad něco jiného. Zatím to funguje.

Systém klepet u thule je naprosto geniální a rozhodne bych neměnil znovu za T. Mel jsem na zkoušku i Neumanna, a za me fakt ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě neuvěřitelně serou ty šrouby do tý drážky. Bohužel na držáky na kola jsem si je musel koupit, páč mi okolo příčníků wingbar nestačil ten kovovej bazmek zespoda příčníku. Na aerobar, kterej jsem měl před tím cvak, cvak a držáky na kola byly na střeše. S tou drážkou? Voser. Žádný minutku... Povídám zlatý klepeta, ještě že jsem je nemusel měnit za blbý šrouby u rakve. Některý zlepšováky, jako t drážka, jsou u mě krok zpátky. Když ale někdo koupí rakev a přidělá ji na půl roku, proč ne.

Ja som po kupe rakvy najprv skusil tie defaultne klemy. Polozis na strechu, zaskrutkujes. Polozenie je okamzite, zasunies tie klemy, trochu vycentrujes rakvu a dotiahnes. Vyzeralo to ale otrasne a na whispbar to nesedi uplne dokonale. Na druhe auto mam obycajne lacne priecniky, tam to pasuje ok.

Potom som to skusil vymenit za T uchyty. Polozim rakvu krajom na priecniky, dosuniem po prvy par T uchytov. Natocim a jemne zasuniem predny, natocim a zasuniem zadny. 30 sekund je asi prehnane. Dotlacim po druhy par T uchytov, vsetko sa opakuje. Dotlacim do stredu, vycentrujem, utiahnem skrutky (rovnako ako u klepiet). Ja tam naozaj nevidim vacsie zdrzanie ako minuta. No je jasne ze kazdy svojho boha chvali :). Tot asi vsetko k teme odo mna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som po kupe rakvy najprv skusil tie defaultne klemy. Polozis na strechu, zaskrutkujes. Polozenie je okamzite, zasunies tie klemy, trochu vycentrujes rakvu a dotiahnes. Vyzeralo to ale otrasne a na whispbar to nesedi uplne dokonale. Na druhe auto mam obycajne lacne priecniky, tam to pasuje ok.

Potom som to skusil vymenit za T uchyty. Polozim rakvu krajom na priecniky, dosuniem po prvy par T uchytov. Natocim a jemne zasuniem predny, natocim a zasuniem zadny. 30 sekund je asi prehnane. Dotlacim po druhy par T uchytov, vsetko sa opakuje. Dotlacim do stredu, vycentrujem, utiahnem skrutky (rovnako ako u klepiet). Ja tam naozaj nevidim vacsie zdrzanie ako minuta. No je jasne ze kazdy svojho boha chvali :). Tot asi vsetko k teme odo mna.

Dyť jo :-) Máš pravdu, že esteticky je to neviditelný uchycení lepší, ale prakticky mě to nevzalo. A teď sleduj mě, jo: Vezmu rakev, položím na příčníky, vycentruju, otevřu, zatočím čtyřma kolečkama a je to :-) A to je jedna rakev. A teď si vem čtyři držáky na kola a to nasouvání těch 4 x 3 téček do drážky namísto čtyřech položení a zaháknutí těch bazmeků zespoda. A to si myslím, že nešikovnej nejsem. Ty téčka to je taková trochu hodinářská práce :-) A nejlepší je, když Tě u toho ještě povzbudí manželka, že už jsme měli dávno jet :-) Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometr: jop, chapem. Btw, ten popruh tam je rovnaky.

Pri tych drziakoch na bicykle to moze urobit rozdiel, rozumiem, neviem ale posudit, bicykel povazujem za zivotu nebezpecne zariadenie a tak ho nepouzivam :). Lezenie ci jachting sa mi proti tomu javi ako nudny a bezpecny sport :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se tady nad tim usmíval a litoval dotazujícího. Co dostává za informace. A teď mi cuknul koutek ještě víc. Přijela manželka z Tesco Letňany. A prej: jo zlato, víš co se mi stalo? Jsem blbá... Řikám: jestli něco, co jsem ti řikal 100x, tak mi to ani neřikejn Ne, řikals mi to jednou.

Jela jsem tim průjezdem jak jsou ty garáže. No a jak to bouchlo a dřelo se to, tak jsem si to teprve uvědomila... no a pak jsem ještě musela vycouvat  :(  :D

Řikám: je to rozmlácený?Že prej asi né, že tam je akorát vidět jak tam chybí ten sníh  :lol2:

No nešel jsem tam. 

A možná, že taky budu řešit novou rakev. A to jsem na začátku topicu psal, že to musim sundat. Že jsem vysokej. A ona to možná sundala žena za mě :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenost s boxem Skiguard, viděl jsem jich dosti v Norsku, líbí se mi, jak jsou nízké a kompaktní k autu. U nás jsem žádného prodejce nenašel.

Ona ta nizka rakev sice hezky vypada, ale az do ni budes potrebovat narvat lyze, lyzaky, prilby, snowboard a plno dalsiho haraburdi, budes rad za kazdy cm navic. Ja si pujcuji nejvetsi Thule, co je. A je to pro 4 lyzare tak akorat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za další tipy a zkušenosti.

Bavil jsem se o víkendu s kamarádama a doporučili ještě podívat se na e-shopy koncernu (Škoda, SEAT, Audi), že tam mají někdy dobré ceny, že se jedná o výrobky většinou Thule, které jsou přelepené značkou automobilu. A stejně je na tom i BMW, Mercedes apod. Ale u těchto značek se přívětivá cena asi očekávat nedá. Máte, prosím, někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zkusím se poptat ještě tady.

 

Mám střešní box, kam se bohužel na dýlku nevejdou běžky. Přikoupil bych na běžky samostanej nosič, ale box je dost širokej a už tam není moc místa.

 

Otázka: lze/je OK posunout box maximálně ke straně tak, že úchyty na pravý straně u spolujezdce budou až za haugusem, tj v tom prostoru mezi hagusem a koncovkama příčníků? Snad je to srozumitelný, dodávám, že už jsem to na pár autech viděl, ale úplně se mi to nezdá, tak se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...