Přejít na obsah

střešní box


Doporučené příspěvky

Děkuji všem - zatím dle pročtení je zaručené Thule a cenově příznivě vychází Menabo.

 

Kairos: s jakým střešním nosičem a typem boxu jezdíš 200? (je to na podélnících, nebo integrovaný nosič do střechy?)

 

dan83: jestli dobře vidím, je to nosič s T drážkou? Je k boxu zapotřebí dokoupit něco k uchycení na nosič?

 

Díky!

Označení nevím, je to starší model než teď mají v nabídce, ale tvarově a rozměry je tenhle velice podobný

https://www.neumax.cz/autobox-thule-excellence-xt-cerny-p267871/

na autě byly hagusy a na nich připevněné příčníky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Děkuji všem - zatím dle pročtení je zaručené Thule a cenově příznivě vychází Menabo.

 

Kairos: s jakým střešním nosičem a typem boxu jezdíš 200? (je to na podélnících, nebo integrovaný nosič do střechy?)

 

dan83: jestli dobře vidím, je to nosič s T drážkou? Je k boxu zapotřebí dokoupit něco k uchycení na nosič?

 

Díky!

 neni treba nic dokupovat, viz foto

post-37307-0-97469200-1546519641_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto bych si osobně na auto tedy také nedal. A 33tis za rakev??? Pánové, pardon, ale ať se mi to teda kroutí při zavření. To bych si těch svejch kroutících koupil 8 :-D

To abych v tom autě spal v těch Krkonoších celý týden :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ake klepeta, ake Ucko? Rakvu s T-drziakom tam vrazim za 1min, z vnutra priskrutkujem rukou 4 matice a hotovo. A vyzera to - nijako! Nieje to vidiet. Aerodynamike to neublizi, pretoze z vonku to neexistuje.

A univerzalnost? Aj tie najblbsie priecniky uz maju T drazku. Okrem toho, ak to potrebujem dat na ine auto, mam k tomu (v cene) aj nieco na styl tej spony/klepiet.

Nenechaj sa oblbnut, zato ze to thule dava ku kazdej rakve neznamena ze je to dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já měl starou rakev na t- drážku, ale zas tak rychlé to nebylo. Musel jsem buď trefit nasazení na drážku, nebo díru v rakvi na šroub. Klepeta jsou opravdu rychlejší

Ja Ti neviem. Triafat dieru na skrutku by ma teda naozaj nenapadlo, ale nasadit 2+2 Tcka do drazky mi naozaj este netrvalo dlhsie ako minutu. Ano, asi su klepeta este rychlejsie. Ale nasadis to raz a spati Ti to tam potom cely cas. A robi to tam odpor vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bavit se v případě rakve na střeše o tom, že ti něco o 2cm2 dělá odpor vzduchu je už uplně směšný...

Nieje. Ta rakva ma nejaky tvar, ktory pocita s tym ze okolo obteka vzduch. Je to celistve, aerodynamicke. Kdezto hentie klemy su proste vybezky, ktore robia zlobu. Vacsinou je to prave takyto detail ktory zacne napr. pri nejakej rychlosti piskat.

Ale samozrejme je to kazdeho volba, v pozicovni stresnych boxov by som asi tiez volil klepeta. Ale kupovat dnes cokolvek ine ako T-drazku mi pride ako kupit auto na parny pohon. Proste nezmysel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem obojí a neměnil bych. Ale já rakev používám fakt jen na hory a hned zas sundavám. Měl jsem ale nedávno debatu o aerodynamice s člověkem, který ji vozí od prosince do dubna :)

Chapem. Mne proste tie trciace uchyty neprekonatelne vadia.

A co vravel o aerodynamike ten clovek co nosi rakvu 4 mesiace do roka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě neuvěřitelně serou ty šrouby do tý drážky. Bohužel na držáky na kola jsem si je musel koupit, páč mi okolo příčníků wingbar nestačil ten kovovej bazmek zespoda příčníku. Na aerobar, kterej jsem měl před tím cvak, cvak a držáky na kola byly na střeše. S tou drážkou? Voser. Žádný minutku... Povídám zlatý klepeta, ještě že jsem je nemusel měnit za blbý šrouby u rakve. Některý zlepšováky, jako t drážka, jsou u mě krok zpátky. Když ale někdo koupí rakev a přidělá ji na půl roku, proč ne.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jezdím v zimě velmi často s přetíženým boxem (Thule, Hapro). Sichruji alu výztuží konstrukci...tak to berte jako tip. Některé boxy už mají výztuže od výroby. Většinu upínacích bazmeků je třeba kontrolovat.

Jinak nevidím zásadní rozdíl mezi Hapro a Thule.

45b3fff844038c606e2e8548218bb2e3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...