Přejít na obsah

Traditionelle Twin Beat Perpet


Funthom95

Doporučené příspěvky

Řešení klasického problému s rezervou nátahu - v pátek odložím, v pondělí nejede - vyřešil Vacheron po svém ...

dvě frekvence, délka nátahu při přepnutí 5 Hz na 1,2 Hz až 65 dnů (na přesnost se raději neptám). 

Estetika je subjektivní záležitostí, mě se kombinace technického řešení a designu líbí ohromně...

 

První link je video, všechny materiály jsou z webu VC...

 

 

post-23859-0-14755500-1547499498_thumb.jpg

post-23859-0-77020600-1547499515_thumb.jpg

post-23859-0-77882700-1547499529_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o to, že se zhorší přesnost (věřím že v rozumných mezích), ale že někdo udělá takovou fičuru. A to je na mechanických hodinkách krásné... posouvat hranice, ukázat co vše je s "pár" ozubenými kolečky možné. Nikdo to nepotřebujeme, nakonec můžeme za pár euro nosit rádiem řízené digitálky, které nám změří tep, řeknou kdy máme jít na záchod nebo spát, ale toto je hodinařina  a HODINKY. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pecka nápad, kterému je věnována zasloužená pozornost... a zasloužený prostor na polovině ciferníku hodinek. Zajímalo by mne, zda časem vzniknou i civilnější verze, kde tahle šikovná komplikace už nebude tak "exhibovat" a kde spodní polovina cifru s věčným kalendářem bude mít tradičnější a diskrétnější formu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mě osobně přijde skvělý ten nápad v tom, že vlastně řešili úplně jiný problém - a to, jak zajistit, aby si člověk pořád nemusel opravovat ten věčný kalendář :)) Řešení je vlastně geniálně prosté a úžasné. Mám pocit, že ty skutečně objevné věci spočívají v tom, že se člověk na problém dokáže podívat trochu z jiné strany. Tohle je přesně ten případ. Jsou vynikající. Ještě doplním ten původní post - s přesností v "dlouhém" modu a snížené frekvenci jsem myslel právě to, že to ji mají VC pořešenu dost přesně nato, aby ji člověk nemusel při běžné používání řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...