Přejít na obsah

Výroba winderu


Roumec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přemýšlel jsem ještě nad tím vaším business plánem a říkal jsem si, že by bylo super, kdybyste dokázali dělat ten winder dle indivduálních požadavků zákazníka - aspoň nějaké základní modifickace jako umístění horizontálně x vertikálně, počet hodinek, typ / barva dřeva apod. To by dokázalo obhájit i vysokou cenu a lišili byste se od výrobců, kteří to dělají ve velkém a snižují si tak výrobní náklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, prky napsal:

Přemýšlel jsem ještě nad tím vaším business plánem a říkal jsem si, že by bylo super, kdybyste dokázali dělat ten winder dle indivduálních požadavků zákazníka - aspoň nějaké základní modifickace jako umístění horizontálně x vertikálně, počet hodinek, typ / barva dřeva apod. To by dokázalo obhájit i vysokou cenu a lišili byste se od výrobců, kteří to dělají ve velkém a snižují si tak výrobní náklady.

Barvy budou určitě na výběr! Bude možné vybrat barvu aloxování krytu + typ dřeva, takže si umím představit šílený kombinace co si lidi navolí. No a cena bude asi taky šílená vzhledem k množštví ruční práce 😀

121105327_343412390413083_5327561359527453964_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_eui2=AeGk_90JF8jgh0QeatY6EgsrVJsrY6uPL9NUmytjq48v03tngd0fo-799bvW_-KFaL4&_nc_ohc=hZroQc0N8p4AX8JtIyT&_nc_oc=AQnS_Ovyu29n_uRbAD-YdNWYtxTDzkWM-RXi2vw6veQODCVA-7BuG1Kg0-iRePPFtbg&_nc_ht=scontent.ftxl2-1.fna&tp=6&oh=d6aba96888e64aaaf32b11fec4fcedf1&oe=5FC7C2AE

Upraveno uživatelem Roumec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 26. 1. 2021 v 21:14, Tos napsal:

Je někdo doma? Nebo - nedej bože - nastaly nějaké zásadní komplikace?

Ahoj, jsem tu. Vleču se tempem šneka, hanba mě fackuje, ale kousek po kousku. Bude to long term 😀. Aby se neřeklo že na tom nepracujeme, rozhodli jsme se pro úplně wireless tlačítka zapracované zepředu v čele. Přikládám video z testovacího bastlu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jak tohle resis, kapacitnim senzorem? Jinak fakt pekny projekt, uz se tesim na vysledek. Akorat si nejsem jist, zda pridavani dalsich a dalsich funkci behem vyvoje je spravna cesta. Jak vidim ten "hlad" ostatnich, stoji tady pekna rada lidi ve fronte na betatestovani 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, tmx napsal:

Jak tohle resis, kapacitnim senzorem? Jinak fakt pekny projekt, uz se tesim na vysledek. Akorat si nejsem jist, zda pridavani dalsich a dalsich funkci behem vyvoje je spravna cesta. Jak vidim ten "hlad" ostatnich, stoji tady pekna rada lidi ve fronte na betatestovani 😆

JJ přesně tak. Myslím si že funkce budeme spíše ubírat. Žiju v Německu a jezdit do česka jak sem byl zvyklej je nemožný, takže to prostě stojí, což mě neskutečně sere. Ale co se podařílo dálkově je jeden menší projekt se kterým jdeme na kickstarter. Tam se povedlo navolat v česku dodavatele a sme ready to go. Taková myšlenka pro kterou sme se s kamarádem nadchli a rozjeli to. Kdyby to někoho zajímalo tak nám může dát like, případně nasdílet stránku.

https://www.facebook.com/wearetreed/

A kdyby měl někdo zájem, prodávám svoje Omegy i s origo kaučukem. Cena na chrono samozřejmě vyšší, pro slevu je vždycky místo :) 

https://www.chrono24.de/omega/seamaster-planet-ocean--id18459944.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Autor si to vyrobil a asi zapomněl napsat. Winder je vlastně nejjednodušší věc na světě. Stačí Arduino a krokový motor s řízením, pár součástek, drátů a držák. Jde jen o ten držák, který může být primitivní nebo umělecké dílo.

https://www.hackster.io/M-V-P/automatic-watch-winder-with-attiny85-4f2771

Nebo třeba tisk na 3D tiskárně.

http://www.whatimade.today/arduino-code-for-a-watchwinder-2/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kosmonautskou rozcvičku mámuž cca druhým rokem. Popisoval jsem to jinde, mám jiné časování a možnost dvou progranů.  Hodina provozu a tři klidu mi přijde jako příliš vrtění. Funkci to plní, ale občas rachtá, asi by to potřebovalo trošku potunit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kosmonautskou rozcvičku mámuž cca druhým rokem. Popisoval jsem to jinde, mám jiné časování a možnost dvou progranů.  Hodina provozu a tři klidu mi přijde jako příliš vrtění. Funkci to plní, ale občas rachtá, asi by to potřebovalo trošku potunit. 
Mám ten tištěný Winder též a jak to vypadá cool, tak je to úplně k ničemu :D
Mlátí v tom jak ve starém traktoru. Ten jednoduchý driver je úplně k ničemu a motor řve. Právě proto jsem si nasel tmc2209, coz je pokročilý současný stepper driver fungující od 5v. Nějaké řízení přes esp a bude to pecka. Spíš uvažuju, zda nemá smysl řešit hlubší úvahy jako držení hodinek např. na 50% nátahu. :)

Odesláno z mého Pokédexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez rozmyslam nad vyrobou winderu, mam jeden Klarstein, ale chcel by som si vyrobit svoj, pekny dreveny. Som celkom zrucny v elektrike, ale slaboprud nie je moja domena, preto by som chcel poprosit miestnych odbornikov o radu, aky krokovy a aku elektroniku na ovladanie.

Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eifell3 na elektronická střeva nejsem odborník, musel bych se zeptat synka. Motor asi neslyším, ale sem tam jako kdyby něco mechanicky luplo. Ne u každé otáčky. Nevím jestli motor, nějaký převod, nebo jestli třeba nějaký kus plastu.

Ohledně "nakrůcání" - jedno tlačítko mi ovládá dva programy. Jedno krátké stisknutí a vrtím 15 minut, rychlost cca 10 ot/ min. Teď nevím, jestli po jedné, nebo po dvou otáčkách je změna směru. Počet krátkých stisků násobí čtvrthodiny libovolněkrát.

Druhý systém je udržovací režim. Nechal jsem ho zatím nastavit tak, že cca 2 minuty vrtění jedním směrem, 38 minut pauza, 2 minuty vrtění druhým směrem, 38 pauza a tento režim jede, dokud ho nezastavím. Po 24 hod mi to nějakých 700 otáček navrtí. (Pokud je strojek jednosměrný - třeba Citizenky 8203 - dostanou za den 350 natahovacích otáček,  350 se vrtí bez nátahu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, eifell3 napsal:

Mám ten tištěný Winder též a jak to vypadá cool, tak je to úplně k ničemu :D
Mlátí v tom jak ve starém traktoru. Ten jednoduchý driver je úplně k ničemu a motor řve. Právě proto jsem si nasel tmc2209, coz je pokročilý současný stepper driver fungující od 5v. Nějaké řízení přes esp a bude to pecka. Spíš uvažuju, zda nemá smysl řešit hlubší úvahy jako držení hodinek např. na 50% nátahu. :)

Odesláno z mého Pokédexu.
 

co presne je na driveru tiche nebo hlucne? ten driver samotny vyluzuje zvuk nebo je to zpusob jak dokaze ovladat servo, aby ono bylo tiche?
ja doposud resil hlavne at je to tiche, tiche, tiche, nez tady nekdo v jinem vlakne napsal, ze staci naprogramovat si to tak, at to treba netoci v noci :) samozrejme i tak bych preferoval tiche provedeni. konecne jsem ziskal pristup k tiskarne a mam trosku prostor, muzu se taky zkusit pustit do vyroby... 

@Josef01 @sodekcz @eifell3 ktere konkretni komponenty (motor + driver) byste doporucili at nekupuju na dvakrat? esp nebo arduino uz si vyberu sam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom zapojení má tento motor, koupit se dá jinde, pak tento řadíč. Arduino lze vybrat buď doporučované UNO, nebo nějaké nižší řady, jen je potřeba v programu pohlídat výstupní porty.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby si mi vedel napisat aku elektroniku, bolo by to super, inak rozmyslam, ze rozoberiem ten Klarstein a pouzijem z neho creva, je dost hlucny, tak by som radsej isiel do niecoho tichsieho.
Co má klarstein za motor? Má krokáč? Normálně to jde živit z esp32 nebo esp8266 a driver je tmc2209. Zapojení je jednoduché a programovat to jde pythonem. Můžeš klidně použít misto esp jakekoli arduino(napr. nano). Ten chod motoru je hlučnější než si myslíš.

Odesláno z mého Pokédexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...