Přejít na obsah

Výroba winderu


Roumec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co bych ještě vypíchl, spousta drahých winderů má velmi omezené spektrum otáček. Měli bychom zvládat 300 - 2000 v libovolném nastavení

 

Pokud by to bylo rizene Arduinem , tak jsem videl programy co jsou zadarmo dostupne a je mozne nastavit pocet otacek od 0 do nekonecna + smer otacek + delky mezi pauzy od dalsi rotace . Pokud by si chtel zkusim ho najit zase. Pokud Vas motor pujde ridit arduinem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Revoluci bych úplně nečekal, ale co můžu říct, že to bude bez kompromisů, takže konstrukce festovní, materiály ručně zpracované dřevo, kov (hliník, mosaz bronz) a kámen. Tj něco co se najde luxusních brandů. User interface bude taky friendly co se týče nastavení. Sleep time, počty otáček libovolné. Dále pak zabudované li-ion dobíjecí baterky (eventuálně možnost vyměnit).Neříkám, že dělám revoluci, ono ani nic moc nového vymyslet nejde. Ale je to pro mě technická študýrka a když o ni bude zájem, budu jen rád, když ne, budu mít pár kusů, které budou dělat lidem radost a já budu rád, že jsem to dotáhl do konce  :)

Oki, tak přeji hodně radosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že by bylo dobré udělat i jednodušší verzi s kvalitním motorem - řízené Arduinem a napájení pouze adaptérem.

 

Vyvíjet další elektriku rozhodně neplánuji, ona úspora by byla v řádu stokorun. Udělat to bez baterek by nebyl problém, pak možná housing komplet z 3D tiskárny a dostaneme se někam níž. Každopádně trochu předbíháme :). Elektrika není hotová, motory ještě taky nedorazily. Poptal jsem si výrobu krytu z eloxovaného hliníku a známý mi dělá čelo a záda ze dřeva. Ložiska se mi povedlo sehnat 3, 4 a 5mm tak sem zvědavý, které se osvědčí. Brzo bych měl mít řekněme "nefunkční prototyp". Ale mechanika musí být odladěná. Pak přidat motor, elektriku a baterky a může se testovat  :punk:. Sem nadšenej čím dál víc jak se to blíží  :guitar:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ještě mě napadlo, že ten kryt by mohl být kulatý (na každé hodinky zvlášť) a na závit. Někde jsem to už viděl...

Ahoj, ten nápad mi vrtal v hlavě a asi by to šlo. Bez závitu, který by kazil dojem. Pogumovaný kužel, který by kopíroval tvar otvoru pro hodinky. Na něm sklo a prstenec který by držel na 6 malých šroubech. Mohlo by to vypadat super. Jinak mám něco v hlavě a možná se podaří srazit slušně cenu pro případné místní zájemce

post-67060-0-63807200-1570211344_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Short update, 

 

motorky ze Švýcarska objednány, zatím 4ks na testování, podařilo se najít i dodavatele na hliníkovou část, ještě před objednáním teda test rozměrů, jestli strany poměrově sedí i vizuálně, takže momentálně jsme a 300 x 120mm. Takže čelo z exotického dřeva, tělo z kvalitního kovu a můžeme točit  :smoke:

post-67060-0-11967700-1572109062_thumb.jpeg

post-67060-0-69846000-1572109069_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci si uz pisal alebo nie, bude moznost vyberu farby?

Ahoj,

 

do začásku bysme tam chtěli 5 různých barev. Ještě se mám potkat s kameníkem a uvidíme kolik by stálo to udělat třeba z jednoho kusu břidlice, což mě hodně láká a mohlo by to vypadat hodně zajímavě. Takže určitě, bude možné kombinovat barvy a typy dřeva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekna prace

pokud bys potreboval pomoci s programovani, neni problem.

 

pro takhle kompaktni rozmery bych pouzil wemos d1 mini nebo nodeMCU, napojeni na domaci automatizaci ap. 

 

anyway good luck, taky si delam pro sebe winder, takze vim cim prochazis  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahojte, zase se po chvíli hlásím.

 

Co je nového:

 

- Od minula jsme přidali RGB led nad každými hodinkami, nastavení barev a jasu bude skrze appku, zatím v PC, později mobil. Bluetooth modul je v návrhu desky. Návrh desky je také téměř hotov

 

- Povedlo se mi dát dohromady první prototyp kolíbky na hodinky. Výsledný produkt bude dřevo + kůže

 

- Dnes přistála dodávka 20 rámů pro první kusy.

 

suma sumárum, cíl je pořád hodně vzdálen, ale věci už chytají ten správný tvar  :newyear:

 

 

 

 

 

 

post-67060-0-42694800-1574956363_thumb.png

post-67060-0-11176600-1574956385_thumb.png

post-67060-0-10181600-1574956393_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekna prace

pokud bys potreboval pomoci s programovani, neni problem.

 

pro takhle kompaktni rozmery bych pouzil wemos d1 mini nebo nodeMCU, napojeni na domaci automatizaci ap. 

 

anyway good luck, taky si delam pro sebe winder, takze vim cim prochazis  ;)

Mockrát díky za nabídku, ze začátku jsem myslel, že se to naučím sám a uplácám z arduina, ale nakonec mě to přerostlo a tak mám na to člověka co se tim živí, projekt se mu líbil a nabídl pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Krůček po krůcku, chystáme šablony pro broušení a vůbec vše co bude třeba. Přibývá víc a víc detailů zejména vevnitř, aby vše drželo kde má a fungovalo správně. Zatím první prototypy na testování motorů. Nechám je točit plnej cca měsíc v kuse. To nasimuluje cca 8 let chodu. Líbí se hranatější, nebo zaoblit rohy více? :)

post-67060-0-73682000-1575712325_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...