Přejít na obsah

Vintage Omega


VendoL

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Kromě všeho popsaného si myslím, že snad ani ty ručky nemůžou být originální. Proporčně vůbec nesedí ke zbytku.

Na druhou stranu si dovolím lehce nesouhlasit se seamasterem - cifr asi nebude papír. Alespoň nevím, jak by se na papíru udělal zapuštěný subdial. Teda pokud nejsou slepené dvě vrstvy papíru :lol2: . Každopádně se při přetisku nepodařilo vycentroval subdial a okolní mezikruží.

Suma sumárum tady je původní jen to pouzdro s dýnkem a (snad) celý strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle vypadají moje 26,5

 

post-953-0-94492600-1551297361_thumb.jpg

 

podle katalogu je to raritaet seltene model, jsou sice pánské, ale maličké, 31mm v oceli, měřeno bez korunky

 

pikantní na nich je, jak jsem k nim přišel

 

před lety, ještě na staré kolbence jsem se ptal "pěšáků", jestli nemají hodinky a jeden pán, že ano. Vytáhl průhlednou bakelitovou krabici

 

od bonbonů, a v ní tyhle omegy, zlacený dobitý hammer automat omega bez ručiček, jeden slušný chronograf suisse a druhý dobitý

 

chronograf Angelus. Bez jediného slova jsem zaplatil požadovaný obnos a odfrčel do dáli. Řekl si tehdy za celou krabici fakt málo, a já mu

 

to nevymlouval. Vlastně tyhle jediné malé hodinky byly v původním, pěkném stavu a nechal jsem si je na památku toho báječného

 

nákupu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě všeho popsaného si myslím, že snad ani ty ručky nemůžou být originální. Proporčně vůbec nesedí ke zbytku.

Na druhou stranu si dovolím lehce nesouhlasit se seamasterem - cifr asi nebude papír. Alespoň nevím, jak by se na papíru udělal zapuštěný subdial. Teda pokud nejsou slepené dvě vrstvy papíru :lol2: . Každopádně se při přetisku nepodařilo vycentroval subdial a okolní mezikruží.

Suma sumárum tady je původní jen to pouzdro s dýnkem a (snad) celý strojek.

Asi jsem to blbe napsal. Cifr je snad potistenej papir = vypada to jako potistenej papir. Strukturou i barvou i tim rozpitym pretiskem. Takze ano, je to strasne udelanej reprint.

Cely to bylo takovy ironicky trochu ta odpoved... ted na to koukam , nevim proc kdyz pisu z mobilu a udelam nejaky smajlik, tak tam pak neni a ani vse co byla napsano za tim smajlem dal... sorry, nejakej bug.

 

Ahoj 

Moje Omegy 26.5  z rovnakeho roku vyzeraju takto

attachicon.gifomega 26.5.JPG

Korunka samozrejme tiez nie je originalna. Priemer bude asi rovnaky, teda 30,5 mm

Slusny kus, zachovalej puvodni cifr,  je na nem jeste puvodni radium, tehdy tyto verze cifru s luminiscenci nebyly tak obvykle, rucky sedi tez, jen dolad tu korunku.

 

takhle vypadají moje 26,5

Jo, takhle nejak vypadaly kdysi i ty Vendolovy, stribrenej cifr. Mas je pekny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem to blbe napsal. Cifr je snad potistenej papir = vypada to jako potistenej papir. Strukturou i barvou i tim rozpitym pretiskem. Takze ano, je to strasne udelanej reprint.

Cely to bylo takovy ironicky trochu ta odpoved... ted na to koukam , nevim proc kdyz pisu z mobilu a udelam nejaky smajlik, tak tam pak neni a ani vse co byla napsano za tim smajlem dal... sorry, nejakej bug.

Jasně, já jsem to tak i chápal. On opravdu ten ciferník vypadá jako papírový.

 

 

Jako začátečník amatér se blbě zeptám.Neni reprint oživení původního ciferníku dotiskem?prostě renovace tiskem??

Ano, renovací myslíme v případě ciferníku reprint. Ale není reprint jako reprint. Tady je opravdu dosti nepovedený a hodinky to úplně degradovalo.

Jsou borci, kteří se na to specializují a umí renovovat ciferník tak, že je skoro nerozeznatelný od originálu. To je proti tomuto ale jiná galaxie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte někdo jak dohledat vzhled původního ciferníku.na oficiálních stránkách omega jsem našel stejný kalibr z blízkého roku výroby ale v jinacim pouzdře.Jinak děkuji za tip,asi si ke nechám a uvažuji nad uvedením do původního stavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...