Přejít na obsah

Vintage Omega


VendoL

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dámské x pánské ... Z dnešního pohledu nebo z tehdejšího?

Bez dalších informací asi moc neporadíme. Jak jsou velké? Co dýnko a strojek, byla by fotka? Na dýnku uvnitř bývá seriové číslo hodinek, případně číslo modelu.

To vše by rozhodně pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravim,

zaujali ma vintage omega, planujem si jedny kupit a vyuzivat ako prilezitostne (casom mozno daily) dresswatche, neplanujem im davat ziadnu extra davku otrasov ani vlhkosti. Vintage som zatial este nemal, som uplny novacik :D Myslite si ze je to dobry napad? Je nieco pre co by som tento napad nemal uskutocnit? Popripade aky kaliber by ste doporucili? Kde ich zohnat? Asi sa nebranim ani skladackam, myslim ze ma uspokoji aj pocit ze na ruke tika omega strojcek aj napriek tomu ze ma neoriginalny cifernik. 

Ako casto potrebuju taketo vintage servis? Aky je rozdiel v cene servisu oproti napr. eta 2824? Je problem najst hodinara ktory si ich na servis zoberie? 

Hladam nieco v peknom stave, idealne mechaniky a bez dalsich investicii. Rozpocet mam do 10k, samozrejme cim nizsie tym lepsie. Pozeral som aj na 30T2 v miestnej inzercii, aky na nich mate nazor?

Dakujem za vsetky odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Kúpiť si vintage Omegy je výborný nápad, akurát, že je to trochu návykové a nie vždy sa to podarí včas ubrzdiť.

Tych 400 € čo na to máš vyhradené, je tak na spodnej hranici dostupnosti. Ak by si chcel dress watch vo veľkosti 36-38 mm čo aj dnes spĺňa kritériá nositeľnosti, mal by si si pripraviť asi dvakrát toľko. Kaliber 30T2 a všetko čo bolo z neho odvodené je dobrá voľba, sú to spoľahlivé stroje ktoré ešte aj po 60 rokoch sú schopné udržať presnosť do 10s /24 hod.

Takže ak máš naozaj seriózny záujem sadni na Ebay a máš na niekoľko večerov o zábavu postarané. Ja myslím, že si tam určite vyberieš.

 

vintage.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem ti za odpoved. Ebayu sa ako zaciatocnik chcem urcite vyhnut, pockam si radsej na nieco z fora od overeneho clena. Kedze mam celkom tenke zapastie, myslim ze v ramci chronobundu ako dress unosim aj menej ako 36, tam by mala byt cena nizsia...

A ako je to prosim so servisom 30T2? Je to v dnesnej dobe problematicke? Vyzaduje castejsi servis ako sucastne strojceky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samozrejme závisí od stavu, v akom sa ten stroj k tebe dostane. Ale ak s ním zaobchádzali v rámci normy, stačí len vyčistiť a premazať, ako akýkoľvek moderný kaliber. To zvládne každý solídny hodinár.Ak treba nejaký náhradný diel, zatiaľ všetko sa mi podarilo kúpiť na Ebay, alebo u špecializovaných predajcov na webe. Autorizovaný servis ťa stiahne z kože.Frekvencia servisu je rovnaká, ako u každého iného mechanického kalibru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Ahoj

Práve tie ručičky sa mi nezdajú. Neviem ktorá je autentická, ale hodinová a minutová ručička nie sú z jedného páru. Skôr sa mi zdá , že originálna by mohla byť tá minútová.

Tá hodinová by mala vyzerať asi takto 

 

omega-cal-265-sob-t2-1937-39-5c68f052ab956.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...