Přejít na obsah

PELI Case watch box


Rider

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové, jelikož se moje chrono sbírka rozrůstá, přemýšlím o zajímavém boxu na hodinky. Před časem mě upoutaly kufry od značky PELICAN (Peli case). Na zahraničních e-shopech jsou k dispozici přímo boxy s úpravou vnitřku pro hodinky. Nicméně v ČR se prodávají pouze základní verze - univerzální pěnová výplň, kterou je potřeba upravit. Máte někdo zkušenost s podobným uložením vašich chrono pokladů? Odkaz viz. níže.

 

https://www.thecasefarm.co.uk/shop/cases/watch/peli-10x-watch-case/

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Bert,na cesty super.Na doma něco luxusního.Ale to neznamená,že to musí stát tzv. luxusní prachy.

 

Kupoval jsem darem pro kamaráda tento kousek,je z něj unešen

 

https://www.tchibo.cz/dreveny-box-na-hodinky-p400127200.html

 

Jednou za čas mají i jiné kousky,chce to prostě sledovat.Ale za ty prachy,to je pomalu zadara

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych to upřesnil, nezamýšlím box na cestování, ale zaujalo mě to jako netradiční hodinkovnice :-) Dále se mi líbí pěnové polštářky, které se dají hodně zmáčknout. Mám menší zápěstí a hodinky s kovovým tahem většinou na polštářky u klasických hodinkovnic vůbec nezapnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jeden doma.

Jestli jsi z Prahy, dojed si do firmy, úpravě ti tu výplň dle tvého přání a požadavků, nemají s tím problém (před cca 1,5 rokem jsem to s nima řešil, naprostá spokojenost). A ten kufrik výdrži neskutečný věci :-), testuju ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych to upřesnil, nezamýšlím box na cestování, ale zaujalo mě to jako netradiční hodinkovnice :-) Dále se mi líbí pěnové polštářky, které se dají hodně zmáčknout. Mám menší zápěstí a hodinky s kovovým tahem většinou na polštářky u klasických hodinkovnic vůbec nezapnu...

Doma Ti bude líto, že na hodinky nemůžeš koukat. Věř mi. Tohle je fakt na cestování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jeden doma.

Jestli jsi z Prahy, dojed si do firmy, úpravě ti tu výplň dle tvého přání a požadavků, nemají s tím problém (před cca 1,5 rokem jsem to s nima řešil, naprostá spokojenost). A ten kufrik výdrži neskutečný věci :-), testuju ho.

V jaké firmě ti tu pěnu upraví podle přání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch dust/water proof kufru jenom počítej s tím, že to vůbec nedýchá. Tzn. co tam zavřeš, to tam zůstane. Někde se to řešilo (asi na WUS), že na dlouhodobé uložení to nemusí být úplně vhodné (hlavně vintážek). Další nevýhodou Pelicase pro uložení doma je obrovská velikost kufru vs. vnitřní kapacita.

Já mám zkušenost s předřezanou pěnou a už ji nechci, protože se během krátké doby používání rozpadne a nedrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kupoval jsem zde - https://www.mipesa.cz

Po dohodě též tamtéž upravován vnitřek.

Díky.

Já jsem si koupil obyčejnější hliníkový kufřík, který je skladnější a má pěnu jenom ve víku, a přihrádky jsou klasické ale mají pevné polštářky, takže nejdou moc zmáčknout. Tak mě napadlo, že bych si nechal z pěny udělat akorát ty polštářky (pokud to nebude stát ranec).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, já to mám na nošení více kusů hodinek na mé tury do hor, kde mi občas batoh někam spadne ( a já třeba s ním ).

Testoval jsem ten kufřík i s hodinkama ve vodě a drží to.

Jinak, pravdu mají všichni - na "kochání se" hodinkama to není, určitě to vůbec nedýchá a prostor je menší než v klasické hodinkovnici ( ta skořepina ho dost ubere ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jsem si vzpomněl, zkus jim napsat, myslím, že jsem tam dostal i nabídku na nějakou firmu, co se přímo zabývá tím vyřezáváním "vnitřku" samostatně ( matně si ale vzpomínám, že to bylo pro mě z ruky. tohle mám skoro za barákem ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Taky mám Peli a pohoda, můžu doporučit. Trhací pěna drží, hodinky v tom mám dlouhodobě, i vintage, vevnitř nechávám dva sáčky s gelovejma kuličkama, co jsou vždycky proti vlhkosti u novejch bot a není problém. Jinak pro jednu firmu, která v tom tahá optiku, teď děláme takovej nosící postroj, kdyby měl někdo zájem...

 

 

post-14887-0-60530300-1551634512_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...