Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

Irma

takže to máš jednoduchý. Zaplať a jsi v klidu. Nebudou tě dál pronásledovat - v němčině.

:notworthy:

 

Jak jsem již psal. Není co zaplatit... Jsou dvě možnosti. Nahlásím řidiče a tomu pak přijde pravděpodobně pokuta. Zajímalo mě ale, co se bude dít, když řidiče neudám a uvedu, že se jedná o osobu blízkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky bych měl dotaz, tuší někdo, jak moc je pracné přenastavit radar na jinou rychlost? Občas jezdím úseky, kde je omezení a jsou tam radary na úsekové měření, tak by mě zajímalo, zda jsou funkční dle aktuálního limutu. Dá se to případně někde zjistit?

Vnitřní tunely v Praze to umí. Když kvůli provozu sníží povolenou rychlost ze 70 na 50, radary měří 50. Osobní zkušenost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnitřní tunely v Praze to umí. Když kvůli provozu sníží povolenou rychlost ze 70 na 50, radary měří 50. Osobní zkušenost.

 

A údajně aby nedocházelo k "hádkám", tak prý v momentě, kdy ze 70 přehodí na značkách rychlost na 50, tak 15 minut radary neměří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy se ještě divíte? Vždyť už i televizí předloni proběhla aféra, jak v Blance "kreativně" nastavovali i při plynulém provozu 50-70-50-70-50, aby byl co největší vývar za SPRDEL, žádné pardonování při změně - a od někoho se to naučit museli...  :shit:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Irma já to celkem rozumím, fígl je v tom, že tě stejně utahají a budeš nakonec rád, že to můžeš finančně legálně ukončit. U nás to je stejné, o Turnovu a podobných lokalitách se dá vyprávět.

Ale třeba ti to vyjde, důležitý je, jak říkal Hlinka, hned se nepo§rat.  :cheers:

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Irmo, tohle bohužel nevím , ale je tu pár členů, co pracuje v DE a mohlo by osvětlit, jak to funguje. Za sebe osobně si myslím, že se s tím nemažou jako u nás.

Mi prijde, ze v DE limity a cedule neurcujou úplny jelita, vsechno tam taknejak funguje. Treba dneska nekdo nahlasil na dalnici nehodu (nejakej tukanec, obe auta v odstavnym), policajti najeli na dalnici, zpomalili celej provoz a takhle sme jeli 70 az k nehode (snad 7km), u nas jsem tohle jeste nevidel. Vidam to tam docela casto.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čestině. Ale případné vysvětlení chtějí v němčině.

 

Tohle je typická ukázka úřednické svévole, je to stejné všude, prostě to zkusili a on se hejl chytne...

V téhle fázi nemáš jako občan jiného státu žádnou povinnost úředníkovi městského úřadu cizího státu vůbec odpovídat. A pokud se dobrovolně rozhodneš, že odpovíš, nemáš povinnost odpovídat jinak, než svým vlastním mateřským jazykem.

V téhle fázi se nejedná o trestní řízení ani o správní řízení vedené před orgány státní moci SRN - ta mají svá zákonná pravidla a konkrétní obviněný má pak zase jiná konkrétní práva.

 

Vždy, i v tomto případě platí: Jak si kdo ustele, tak si lehne.

Upraveno uživatelem Franta Dobrota
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je typická ukázka úřednické svévole, je to stejné všude, prostě to zkusili a on se hejl chytne...

V téhle fázi nemáš jako občan jiného státu žádnou povinnost úředníkovi městského úřadu cizího státu vůbec odpovídat. A pokud se dobrovolně rozhodneš, že odpovíš, nemáš povinnost odpovídat jinak, než svým vlastním mateřským jazykem.

V téhle fázi se nejedná o trestní řízení ani o správní řízení vedené před orgány státní moci SRN - ta mají svá zákonná pravidla a konkrétní obviněný má pak zase jiná konkrétní práva.

 

Vždy, i v tomto případě platí: Jak si kdo ustele, tak si lehne.

 

Nějakou "povinností" se v dopise ohánějí. viz foto

post-34760-0-36911900-1561963208_thumb.jpg

post-34760-0-90981700-1561963502_thumb.jpg

post-34760-0-70285900-1561963521_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějakou "povinností" se v dopise ohánějí. viz foto

 

A ty čekáš od parazitů přiznání "Nemáme na tebe páku, ale chceme tvé peníze, tak nedělej vlny a zaplať výpalné"???

 

Budu se opakovat:

Ovčan zaplatí a ještě se bude ostentativně prsit, jak se k tomu postavil čelem.

Jiní to zase hodí do koše a nebudou plýtvat svým časem.

Další by si s nimi zahráli hru "kdo to dříve vzdá".

 

Volbu má každý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy se ještě divíte? Vždyť už i televizí předloni proběhla aféra, jak v Blance "kreativně" nastavovali i při plynulém provozu 50-70-50-70-50, aby byl co největší vývar za SPRDEL, žádné pardonování při změně - a od někoho se to naučit museli... :shit:

Za manželku mi chodí pokuty z Blanky furt..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad nejsem moc OT, ale prosím o radu.

Z Hamburku přišel dopis. Firemní auto překročilo ve městě rychlost o 26km/h na třicítce. Chtějí po mě, abych jim napsal, kdo auto řídil, že jsem povinen to sdělit. Zároveň o odstavec níže uvádějí, že jako svědek mohu odmítnout podání informace, pakliže by to pro osobu blízkou znamenalo postih. 

Víte prosím někdo, jak to v Německu funguje?

"Automobil byl řízen osobou blízkou, proto odmítám podat další informace ."

*

Víc nepiš, takto jim to musí stačit - žádný detaily, jen to co sami předurčili a tak, aby na tebe nemohli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu čtu moudra některých jedinců o dopravních přestupcích spáchaných v zahraničí, tak si říkám, že s nimi bych rozhodně obchodovat nechtěl. Nejde o to prsit se zda někdo něco zaplatil nebo ne, ale zda dotyčný, ať on sám, jeho zaměstnanec nebo jiný člen rodiny přestupek opravdu spáchal. A pokud ano a lze to průkazně doložit, pak podle mne není o čem uvažovat. Ale je fakt, že já jsem ze staré školy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu čtu moudra některých jedinců o dopravních přestupcích spáchaných v zahraničí, tak si říkám, že s nimi bych rozhodně obchodovat nechtěl. Nejde o to prsit se zda někdo něco zaplatil nebo ne, ale zda dotyčný, ať on sám, jeho zaměstnanec nebo jiný člen rodiny přestupek opravdu spáchal. A pokud ano a lze to průkazně doložit, pak podle mne není o čem uvažovat. Ale je fakt, že já jsem ze staré školy.

A kdyz si nastavi pravidlo, ze cizinci budou platit spravni poplatek jeste 2000?, predpokladam ze taky budes bez kecu platit (mame uz obdobu, kdy od cizince vybereme -stejne jako v DE- kauci dokud pokutu nezaplati, pripadne mu zabavime auto (dokud kauci nezaplati). Prirovnani k nejakemu obchodnimu vztahu je v tomto pripade uplne mimo. Nadruhou stranu je pravda, ze kdyz jedu do zahranici a uvedomuju si riziko pokuty, mel bych jet o to predpisoveji a ty rychlosti dodrzovat, zvlast kdyz si nejsem jistej naslednym postupem. Ale chapu ze ne vzdy to jde. Zrovna minulej tyden me vyblikalo asi 5 nemcu za sebou - upozornovali na radar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prirovnani k nejakemu obchodnimu vztahu je v tomto pripade uplne mimo...

Podle mne kdo se dopouští levárny v jednom jednání, je vysoce pravděpodobné že se bude chovat stejně i při jiném jednání...

Jinak ale - nikdo Tě nenutí jezdit do zahraničí autem, ale pokud tam jedeš, měl by si znát pravidla, která můžeš porušit a pokud porušíš, měl by si umět nést následky. Nic víc, nic míň, ale jak píšu, každý to máme nastavené jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne kdo se dopouští levárny v jednom jednání, je vysoce pravděpodobné že se bude chovat stejně i při jiném jednání...

Ja v tom paralelu proste stale nevidim. A pokud je nekdo debil (ze ty pravidla nedava) tak je lepsi s nim vubec neobchodovat.

 

 

Jinak ale - nikdo Tě nenutí jezdit do zahraničí autem, ale pokud tam jedeš, měl by si znát pravidla, která můžeš porušit a pokud porušíš, měl by si umět nést následky. Nic víc, nic míň, ale jak píšu, každý to máme nastavené jinak.

Pracuju tam, jinak než autem se to bohužel moc nedá a rovnou bych uvedl příklad, kterej moc neovlivnim. Jedu na dálnici 150kmph, jede nás víc, předjíždíme, odstupy krásný, všechno dodržený. První auto si všimne že na mostě je radar (né přímo na rychlost, ale měří rozestupy (v závislosti na rychlostech)), první si toho všimne a začne brzdit (takovej reflex), druhej začne brzdit, třetí začne brzdit prudšeji no a čtvrtej už pod radarem projede 140, noha na brzdě, ale rozestup nedostatečný, takže pokuta. Good luck. Někdy takovej radar dokáže díky "harmonika efektu" zastavit celou dálnici, zažil jsem to asi dvakrát.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu čtu moudra některých jedinců o dopravních přestupcích spáchaných v zahraničí, tak si říkám, že s nimi bych rozhodně obchodovat nechtěl. Nejde o to prsit se zda někdo něco zaplatil nebo ne, ale zda dotyčný, ať on sám, jeho zaměstnanec nebo jiný člen rodiny přestupek opravdu spáchal. A pokud ano a lze to průkazně doložit, pak podle mne není o čem uvažovat. Ale je fakt, že já jsem ze staré školy.

 

Opět bych chtěl podotknout, že se nejedná o pokutu. Kdyby to byla pokuta, zaplatil bych. 

Chtějí ale po mě, abych udal hříšníka a dle nějakého jejich zákona umožňují neposkytnutí té informace. 

zajímalo mě, jaké jsou asi další postupy, když budu informační dopis ignorovat, napíšu řidiče nebo odmítnu vypovídat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja v tom paralelu proste stale nevidim. A pokud je nekdo debil (ze ty pravidla nedava) tak je lepsi s nim vubec neobchodovat.

 

 

Pracuju tam, jinak než autem se to bohužel moc nedá a rovnou bych uvedl příklad...

Blbý, ale prostě smůla, stejně jako když naskočím do tramvaje, šáhnu do peněženky, protože jsem přesvědčený, že tam mám lístek a ten nikde, za to vedle mne revizor? Na podstatě, zda jsem porušil, ať vědomě nebo nedbalostně, to, bohužel, nic nemění. Nebo mi chceš říci, že tu pokutu zmačkáš, vyhodíš do koše, zanadáváš si na parazitní úředníky a jako cajk? Asi ne, a to možná nejen proto, že tam jezdíš pravidelně, takže by se Ti to mohlo vrátit jako bumerang.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...