Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No kdo tohle vymyslel. Jake jsou duvody to takhle zamaznout? Neslo to na stridacku?

Vzhledem k tomu, že nepojede MHD, má Korytama jezdit do centra pouze busy MHD, pro osobaky tam je slepá a zákaz. Jinak bys tu trasu jel přes hodinu.

Do toho počítejte, že víkend myslím 3.8-4.8 bude zavřené i lanovej most, takže to bude neprujezdna zóna, ale nebude to celej víkend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě taková vsuvka ..... jestli jsem to správně pochopil tak jediný bus který pojede ze skalky na zahradní město bude 138 .... bude vypravována velkejma autobusama (normálně tam jezdí minibusy), takže se nachystejte na kalamitu kolem záběhlického zámku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě taková vsuvka ..... jestli jsem to správně pochopil tak jediný bus který pojede ze skalky na zahradní město bude 138 .... bude vypravována velkejma autobusama (normálně tam jezdí minibusy), takže se nachystejte na kalamitu kolem záběhlického zámku 

Jo, no to je trošku problém, bude tam jezdit 195, myslím, ale kloubak se tam bude točit špatně (ropid se nasazení kloubak brání). Výsledek neznám (jen mám na stole návrh dopravního podniku na značení v Zabehlicky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdo tohle vymyslel. Jake jsou duvody to takhle zamaznout? Neslo to na stridacku?

no kdo, Piráti z karibiku na radnici a Hřib satan, lidi čemu se pořád divíte, vždyť jsme v dopravní situaci horší než rozvojovky, my už ani na ten rozvoj nemáme myšlenky, tohle vše na silnicích a ve městech o tom svědčí. mimo jiné i dostavba D3 v roce 2028, :frusty:  :death: to je na okamžitou demisi všech potentátů ve vládě -  o D1 nemá cenu vůbec nic psát.

 

Kuncák - nepoužívej prosím pěkně slovní spojení - "trošku problém", to je jak vyšitý z normalizace po roce 1969, tady nejsi na úřadě, klidně sem sděl, že to je vše totální prů@er. Ale že to nelze jinak. :photo:  :photo:  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ta ulice prostě na MHD není stavěna, že tam jezdí je omyl sám o sobě.

je spousta ulic, kde by autobus neměl vůbec jezdit, ale tyhle píčoviny vznikaj na úřadech ...... obyvatelstvo si usmyslí, že by je autobus mohl vozit až před barák ...... předaj to úředníkovi ..... úředník aby se zavděčil tak to předá na ropid ..... a ropid řekne ..... no jasně všechno pro lidi

 

a ty se tam pak potíš jako hovado abys projel a vozíš tři lidi ráno do práce a odpoledne z práce ....... jsou linky, kde od 22:00 do půl jedný vozíš jenom vzduch ..... ale co kdyby náhodou, že jo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je spousta ulic, kde by autobus neměl vůbec jezdit, ale tyhle píčoviny vznikaj na úřadech ...... obyvatelstvo si usmyslí, že by je autobus mohl vozit až před barák ...... předaj to úředníkovi ..... úředník aby se zavděčil tak to předá na ropid ..... a ropid řekne ..... no jasně všechno pro lidi

 

a ty se tam pak potíš jako hovado abys projel a vozíš tři lidi ráno do práce a odpoledne z práce ....... jsou linky, kde od 22:00 do půl jedný vozíš jenom vzduch ..... ale co kdyby náhodou, že jo ?

Já ti rozumím, přesně vím, o čem mluvíš. Zrovna tahle trasa. Bohužel teď si několik tvých kolegů usmyslelo další "vylepšení" na této trase. Já si připadám, že od začátku tohodle roku nedělám jinou silnici než tuhle ( a všechny požadavky od DP ). Udělám jeden požadavek a za chvilku je vše jinak. Já se jim zavděčit nepotřebuju, bohužel to DP vědí a vše se ke mě dostává od starostky. 

 

Kdyžtak tady přikládám odkaz na tu velkou uzavírku. K nám se to ofiko dostalo 24.7.2019 ( na stránkách úřadu holt vědí mnohem více a rychleji ). Ještě+ včera se to dolaďovalo, tak nevím.

 

https://praha10.cz/urad-mc/tiskove-zpravy-a-aktuality/artmid/4284/uzavirka-podjezdu-svehlova-%E2%80%93-prubezna-od-25-7-do-25-8-a-lanoveho-mostu-3-a-4-8?articleid=2878

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO,zeptám se. Je pro dopravce zajímave provozovat na vzduchovozících linkách menší bus, třeba neco jako Crafter? Nebo je to pitomost. U nás na vsi bych uvítal častější spoje na úkor kapacity, která je rano a odpoledne nekdo, mezi tim pak jen nahodní cestující. Menší bus, menší naklady,ale casteji. Jak to vidíš? Díky za osvětu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO,zeptám se. Je pro dopravce zajímave provozovat na vzduchovozících linkách menší bus, třeba neco jako Crafter? Nebo je to pitomost. U nás na vsi bych uvítal častější spoje na úkor kapacity, která je rano a odpoledne nekdo, mezi tim pak jen nahodní cestující. Menší bus, menší naklady,ale casteji. Jak to vidíš? Díky za osvětu.

hele já nevím to je otázka na nějakýho dopravce kterej vidí do všech zákoutí finančních ..... ale myslím, že menší bus nebude mít o tolik nižší náklady než velkej bus .....a řidiče musíš zaplatit tak jako tak

 

u nás v rekreační vsi jezdí dodávko busy mezi vesnicema .... ty vesnice to nějak dotujou a funguje to už léta, takže to nějaká cesta asi je

 

ale co vím zcela určitě, tak to musí bejt nějak státem, krajem, obcí dotovaný, protože si to na sebe nevydělá

 

edit. co sem slyšel a nevím jestli je to pravda, tak jsou jenom dvě města (myšleno metropole) na světě kde si to na sebe vydělá bez dotací ...... jak to dělají nevím a je to prý někde v Asii

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO,zeptám se. Je pro dopravce zajímave provozovat na vzduchovozících linkách menší bus, třeba neco jako Crafter? Nebo je to pitomost. U nás na vsi bych uvítal častější spoje na úkor kapacity, která je rano a odpoledne nekdo, mezi tim pak jen nahodní cestující. Menší bus, menší naklady,ale casteji. Jak to vidíš? Díky za osvětu.

Horale, jak píše YPO, záleží na smlouvě uzavřenou mezi obcí a dopravcem ( zkus projet internetové stránky, tenhle typ smluv by měl být veřejně přístupnej k nahlédnutí ). Vzhledem k tomu, že většina smluv je uzavírána s ohledem na cenu ( od toho se i odvíjej dotace dopravci ), nevidím navýšení počtu spojů jako lehce průchozí řešení. 

Mohl bych se snad i podívat do svých školních sešitů, kde jsem tohle počítal na nějakej modelovej příklad ( ale je to už hodně starého data :-)).

 

YPO - prozradíš nám ten autobus s ocáskem, co to je? Pátrám po tom ve volné chvilce, ale nemůžu se dostat do manuálu autobusu MHD. Prosím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO - prozradíš nám ten autobus s ocáskem, co to je? Pátrám po tom ve volné chvilce, ale nemůžu se dostat do manuálu autobusu MHD. Prosím. 

autobus s ocáskem je když ti nějakej opilec otevře v zastávce dekl od motoru a ty s tím pak jedeš 5 zastávek než zjistíš co to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...