Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Petr R napsal:

Jo to byvaly zlaté časy, i kolem Máje  se dalo projet na Karlak. A jeden dotaz. V Modranske se od pruhu pro autobusy upustilo nebo nás nejhorší ještě čeká? 

Čeká, tys tam nebyl ? Už se to tam upravuje, proto ta zúžení.

Hele, všeobecně - od ničeho se neustupuje, toto je lobby, jehož sílu si nedovedeš ani představit, bohužel.

Snad nedostanu banán, ale je to úplně na hovno. Zcela bez příkras.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, Andrew napsal:

A kdo, jako reálně KDO, za tohle lobuje? Stavaři, nebo kdo, proboha? Já tomu prostě nevěřím, že všichni na magistrátu jezdí na kole :(

Automat, cyklisté sobě. Tohle je mocná lobby (a stavbaři v tom mají velmi uvolněné mantinely finančních toku). 

Zjednodušeně bys musel rozklicovat propojení politiku na rodině příslušníky a stavební firmy u zakázek. Proto je na ten jekot pomatencu taková masivní odezva. Já to nechci klíčovat.

Dnes ode mě nečekejte korektnost, naštvaní ze zón dostupuje vrcholu. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam jezdím prave každý den, akorát jsem zatim  neviděl žádný značky na autobusy, proto se ptám. Jinak podle mě je tohle cinkla zakázka až to bolí. To, jak jim to trvá je do nebe volající. A bohužel, přijde mi to horší, než za komunistu, ty aspoň lidi nechali jezdit autem a bezvýznamná menšina par desítek blbu, co si mysli, ze podle nich se bude točit planeta, neměla nikde žádný slovo. Teď bohužel musí mlčet většina..... strašný konce to vzalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Petr R napsal:

Já tam jezdím prave každý den, akorát jsem zatim  neviděl žádný značky na autobusy, proto se ptám. Jinak podle mě je tohle cinkla zakázka až to bolí. To, jak jim to trvá je do nebe volající. A bohužel, přijde mi to horší, než za komunistu, ty aspoň lidi nechali jezdit autem a bezvýznamná menšina par desítek blbu, co si mysli, ze podle nich se bude točit planeta, neměla nikde žádný slovo. Teď bohužel musí mlčet většina..... strašný konce to vzalo. 

Teď dělají povrchy a nástřik pro pumpičkare a bus už se tam rýsuje. Značky tam mají nesměle zakryté (některé). Je to dělané v rámci opravy povrchu. Dle mého ale blbě a vydrží to max 3 roky. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 35 minutami, Berbatow napsal:

No, je to dost úsměvný, ale asi to bude podle norem. A mě, jako řidiči to nevadí, ať si pumpička vždycky sleze :-)))) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Berbatow napsal:

Že jo, Martine. Je mi jasné, že to bude dle předpisů, ale selský rozum by mohli použít.

Hele, když to řeknu i jinak-máš dotace, musíš to proinvestovat celé, jinak dotační program bude někdo další detailně zkoumat (proč jsi šetřil, proč jsi neprostavel,....). Takže rozum stranou a malá domu je jista. Nebudeš přemýšlet, jak to vyřešit jinak, prostě dáš na architekta, protože na to máš. 

Mě např napadla varianta obráceně přednosti, z výjezdu (ale neznám to tam, takže nevím, zda je to možné), značka na začátku s upozorněním na přednosti z výjezdu (zas děti cyklisti nemusí úplně umět číst). No, něco bych asi vymyslel. 

Ale co, takhle se můžu trochu pobavit nad neštěstím druhých 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, pebe napsal:

úplně přesně vim kolik cyklistů tohle uposlechne :D

Hele, to asi všichni :D. Nicméně když ho někdo sundá, tak jsi byl upozorněnej.

Tenhle alibismus mi ovšem docela vadí, byl bych pro jiné řešení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za valasskym meziricim je dedina policna, kde asi v ramci nejakeho dotacniho projektu udelali cyklostezku na chodniku a tam ty cedule sveho casu byly po cele delce hlavni komunikace - myslim ze jich tam bylo celkem pres 30, vypadalo to podobne. a stejne po tom chodniku na kole nikdo nejezdil, kdyz mistni byli zvykli jezdit padesat let po ceste

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních pár let mám pocit, že se v Praze dělá maximum proti plynulosti dopravy. Chápu, že se prachy musí proinvestovat, ale proč se nestaví parkovací domy? Ty by spolkly pár stovek milionů a centru by se ulevilo - vybagrovat park, udělat několika patrový garáže a pak vrátit do původní podoby. Jsem debil? Nebo si někdo myslí, že všichni odvezou auta na šroťák a přesednou na bicykly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, elloco napsal:

Posledních pár let mám pocit, že se v Praze dělá maximum proti plynulosti dopravy. Chápu, že se prachy musí proinvestovat, ale proč se nestaví parkovací domy? Ty by spolkly pár stovek milionů a centru by se ulevilo - vybagrovat park, udělat několika patrový garáže a pak vrátit do původní podoby. Jsem debil? Nebo si někdo myslí, že všichni odvezou auta na šroťák a přesednou na bicykly?

Tou dvouslovní větou sis odpověděl ( promiň, myšleno nikoli osobně ).

Tohle ti neprojde u zelených a pak všemožných spolků a podobně. Nehledě na to, že majetkově pozemky jsou v takovém stavu, že žádná výstavba nepřipadá v úvahu ( jen u nás je už cca 12 let projekt na parkovací dům a nehlo se s tím ani o píď ). Chápu, že si pokládáš tyhle otázky logicky, ale tam logika prostě není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem dost rezignoval, ale přece jen mě sem tam něco překvapí. Včera jsem jel po dlouhé době Vinohradskou dolů a co to nevidím? Kokoti tam dali nástupní ostrůvek přes celej jízdní pruh - od chodníku až ke kolejím. Já si myslím, že dotčený produkti inkluzivního školství se takhle v pátek sejdou, vožerou se, sjedou se a pak se trumfujou, kdo vymyslí větší blbost. A pak se to realizuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních pár let mám pocit, že se v Praze dělá maximum proti plynulosti dopravy. Chápu, že se prachy musí proinvestovat, ale proč se nestaví parkovací domy? Ty by spolkly pár stovek milionů a centru by se ulevilo - vybagrovat park, udělat několika patrový garáže a pak vrátit do původní podoby. Jsem debil? Nebo si někdo myslí, že všichni odvezou auta na šroťák a přesednou na bicykly?
Parkovacím domům nevychází ekonomika. Když se rozpočítá cena na jedno stání, tak je to raketa, kterou nikdo nechce dát. Všichni křičí, ať se staví parkovací domy, ale nejradsi by zaparkovali zadarmo před vchodem u své bytovky. .

Odesláno z mého Redmi Note 6 Pro pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, mamenec napsal:

Parkovacím domům nevychází ekonomika. Když se rozpočítá cena na jedno stání, tak je to raketa, kterou nikdo nechce dát. Všichni křičí, ať se staví parkovací domy, ale nejradsi by zaparkovali zadarmo před vchodem u své bytovky. .

Odesláno z mého Redmi Note 6 Pro pomocí Tapatalk
 

Je otázka, co se do toho započítá - domovní daň, zpoplatnění vzniklých parkovacích míst pro návštěvníky, větší tržby obchodů pro lepší obslužnost, zachování funkce bydlení pro dané místo (protože mám kde parkovat) atd.. Jó a zadarmo před bytovkou v Praze nezaparkuješ (mimo okraje), protože všude jsou zóny, kde si právo (ne místo!) na parkování kupuješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 6. 2020 v 19:09, Petr R napsal:

Já tam jezdím prave každý den, akorát jsem zatim  neviděl žádný značky na autobusy, proto se ptám. Jinak podle mě je tohle cinkla zakázka až to bolí. To, jak jim to trvá je do nebe volající. A bohužel, přijde mi to horší, než za komunistu, ty aspoň lidi nechali jezdit autem a bezvýznamná menšina par desítek blbu, co si mysli, ze podle nich se bude točit planeta, neměla nikde žádný slovo. Teď bohužel musí mlčet většina..... strašný konce to vzalo. 

no právě, a já se před dávnými léty divil, proč mají v Dánsku na vesnický silnici regulérní šikanu s cedulí 50, vyrobili si tam místa na smrťáky, s těmi ostrůvky je to v podstatě to samé, to bude asi bez pr*ele něco z brusele.... :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, eloga napsal:

no právě, a já se před dávnými léty divil, proč mají v Dánsku na vesnický silnici regulérní šikanu s cedulí 50, vyrobili si tam místa na smrťáky, s těmi ostrůvky je to v podstatě to samé, to bude asi bez pr*ele něco z brusele.... :notworthy:

Je a říká se tomu zklidnovani dopravy. Je to moderní trend, ve zkratce-úpraváma si vynucujes zpomalení i na přehledném useku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...