Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 hodinami, kuncák7 napsal:

Ráno na mě čekal jeden e-mail se dvěma fotkama. Přiznám se, že jsem nedokázal ani omylem poznat, o jakej vjezd v jaké ulici se jedná . Upozornuji, že jsem to nefotil já. Ty lidi mě fakt zkoušej. Prý špatné dopravní značení.

PA210151.JPG

PA210150.JPG

Ja bych si tedy byt obcanem stezoval na spatne osvetlenou ulici. Znaceni pak neni videt 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, dawe009 napsal:

Kuncáku, jak to vypadá s tou Klikatou prosím tě? To mě sere neskutečně. Už je to zavřený půl roku..to tam bude ten povrch ze zlata ne? Dík.

Ahoj, má to být do 20.12.2020 - https://www.prazskypatriot.cz/praha-5-klikata-bude-od-pondeli-23-brezna-uzavrena/

Tak vydrž :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen pro ukázku- kvalita vodorovného dopravního značení po 2 měsících od vyznačení.

Chlap mě tam vodil skoro za límec jak uličníka a nebyl moc k utišení. Normálně se nenechám, ale tady jsem moc argumentů nenašel. 

IMG_20201106_101245.jpg

IMG_20201106_101219.jpg

IMG_20201106_101240.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas (Praha 9) zacali znacit predminuly vikend. Co me stve vic, ze na cerno.

Nejdriv dali do ulic znacky, at si lidi preparkuji kvuli znaceni, a az pak teprve navrh zon na uredni desku. Pritom navrh sam o sobe je jen navrh, lidi maji 45 dni na pripominky a kdyz se vyporadaji, tak teprve pak muzou malovat. Nicmene je fascinujici, ze se to nijak neda zastavit. Starosta MČ rika, ze je to vec odboru dopravy MČ, coz je ale statni sprava, magistratu je to jedno, policajtum taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pred pár rokmi sa opravoval chodník na jednej strane jednosmernej ulice na foto. Chodník je dosť široký, cesta úzka, v oblasti bol nedostatok parkovacích miest. Pred opravou sa parkovalo z oboch strán, z jednej strany na chodníku, a na chodníku ostalo dosť miesta aj pre chodcov.  Keď chodník začali opravovať, celý ho rozobrali, aj s cestou, vraveli sme si – snáď trošku uberú z chodníka a vytvoria parkovacie miesta, nebolo by treba ubrať celú šírku auta, stačilo by, povedzme, meter, a vytvorili by sa regulérne parkovacie miesta, a aj cesta by ostala dosť široká tak, aby boli splnené zákonné i rozumné požiadavky. Ale nie, chodník spravili v pôvodnej šírke, len vyšší o pár centimetrov. Čo parkovania chtivých vodičov neodradilo. Kdeže. Nielen SUVečka, ale aj nízke podvozky sa opäť vyškriabali na chodník. Jedného dňa sa na chodníku objavili veľké kamenné kocky. Účel jasný. Zabudol som spomenúť, že v úseku platí zákaz stánia (neviem či skôr neplatil aj zákaz zastavenia).

A čo sa stalo? Parkovania chtiví občania zaparkovali pozdĺž chodníka s kockami. Strážnici ani polícia to neriešili. Prejazd sa skomplikoval, v obdobiach keď presunuli dopravu z paralelnej ulice kvôli opravám sme vídavali zaseknuté autobusy mhd, pozerať sa na prejazdy smetiarov je tiež občas napínavé...

Medzitým prišli zóny. Namaľovali sa nové čiary. Včera som si uvedomil, že aj v inkriminovanom úseku. A teraz tam je nasledovné: Na začiatku úseku je Parkoviště s parkovacím automatem, IP13c. Potom nasleduje dopravní značka „Zákaz stání“ (č. B 29), ktorá ukončuje platnost značky označující parkoviště č. IP 13c. Krátky úsek za zákazom státia je vyznačený parkovací pruh (V 10d). Platí, že (2) Svislé stálé dopravní značky jsou nadřazeny vodorovným dopravním značkám. (č. 361/2000 Sb.). Načo tam maľovali parkovací pruh? (Alebo zákaz státia platí len po začiatok parkovacieho pruhu? To by znamenalo, že v tom parkovacom pruhu možno parkovať bez poplatku 😛 )

Mimochodom, tie kocky na chodníku zavadzajú ...

20201209_131730_HDRs.jpg.aab25c63e7c811d73b07598c9a0bca89.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 12. 2020 v 20:59, M109 napsal:

Pred pár rokmi sa opravoval chodník na jednej strane jednosmernej ulice na foto. Chodník je dosť široký, cesta úzka, v oblasti bol nedostatok parkovacích miest. Pred opravou sa parkovalo z oboch strán, z jednej strany na chodníku, a na chodníku ostalo dosť miesta aj pre chodcov.  Keď chodník začali opravovať, celý ho rozobrali, aj s cestou, vraveli sme si – snáď trošku uberú z chodníka a vytvoria parkovacie miesta, nebolo by treba ubrať celú šírku auta, stačilo by, povedzme, meter, a vytvorili by sa regulérne parkovacie miesta, a aj cesta by ostala dosť široká tak, aby boli splnené zákonné i rozumné požiadavky. Ale nie, chodník spravili v pôvodnej šírke, len vyšší o pár centimetrov. Čo parkovania chtivých vodičov neodradilo. Kdeže. Nielen SUVečka, ale aj nízke podvozky sa opäť vyškriabali na chodník. Jedného dňa sa na chodníku objavili veľké kamenné kocky. Účel jasný. Zabudol som spomenúť, že v úseku platí zákaz stánia (neviem či skôr neplatil aj zákaz zastavenia).

A čo sa stalo? Parkovania chtiví občania zaparkovali pozdĺž chodníka s kockami. Strážnici ani polícia to neriešili. Prejazd sa skomplikoval, v obdobiach keď presunuli dopravu z paralelnej ulice kvôli opravám sme vídavali zaseknuté autobusy mhd, pozerať sa na prejazdy smetiarov je tiež občas napínavé...

Medzitým prišli zóny. Namaľovali sa nové čiary. Včera som si uvedomil, že aj v inkriminovanom úseku. A teraz tam je nasledovné: Na začiatku úseku je Parkoviště s parkovacím automatem, IP13c. Potom nasleduje dopravní značka „Zákaz stání“ (č. B 29), ktorá ukončuje platnost značky označující parkoviště č. IP 13c. Krátky úsek za zákazom státia je vyznačený parkovací pruh (V 10d). Platí, že (2) Svislé stálé dopravní značky jsou nadřazeny vodorovným dopravním značkám. (č. 361/2000 Sb.). Načo tam maľovali parkovací pruh? (Alebo zákaz státia platí len po začiatok parkovacieho pruhu? To by znamenalo, že v tom parkovacom pruhu možno parkovať bez poplatku 😛 )

Mimochodom, tie kocky na chodníku zavadzajú ...

20201209_131730_HDRs.jpg.aab25c63e7c811d73b07598c9a0bca89.jpg

Kouknu na to, je to kousek od úřadu. Kostky tam zůstanou, parkující vozidla rozjíždějí mozaiku a pod podlažím je položeno vedení - voda, plyn, které by se parkujícíma vozidlama poškodilo ( TSK jako správce zamítl žádost o parkování na chodníku ). To, že se tam parkovalo v minulosti bylo špatně. Rozhodně se tam neparkuje zadarmo - platí zónová značka .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, vím, že tu je dost lidí, co bydlí Bohdalec, Zahradní město, Záběhlice. Zde je první verze zavádění ZPS -  https://www.praha10.cz/parkovani

Kdyby měl někdo něco, bud ofiko na mail co tam je, nebo se přes SZ kdyžtak obraťte na mě s připomínkama. Když budu vědět, odpovím :-)).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, kuncák7 napsal:

Kouknu na to, je to kousek od úřadu. Kostky tam zůstanou, parkující vozidla rozjíždějí mozaiku a pod podlažím je položeno vedení - voda, plyn, které by se parkujícíma vozidlama poškodilo ( TSK jako správce zamítl žádost o parkování na chodníku ). To, že se tam parkovalo v minulosti bylo špatně. Rozhodně se tam neparkuje zadarmo - platí zónová značka .

To je dobrej Kocourkov. Jinak to na fotce má smysl třeba s dodatkovou tabulkou vymezující čas, ne? Znám taková místa, typicky přes den se tam stát nesmí, přes noc jo (např dodatková tabulka "8:00 - 15:00").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, geometr napsal:

To je dobrej Kocourkov. Jinak to na fotce má smysl třeba s dodatkovou tabulkou vymezující čas, ne? Znám taková místa, typicky přes den se tam stát nesmí, přes noc jo (např dodatková tabulka "8:00 - 15:00").

Ježíš, co ti mám říkat? P...al jsem to a tohle mi uteklo. Stačí :-)? Určo to není jediná bota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíš sorry, já chtěl okomentovat spíš ten původní příspěvek. To nebyl útok na Tebe 🙂 Ani jsem popravdě nepoznal, že je to Tvuj rajón, bral jsem to jako rozpravu nad daným vyfoceným místem obecně. Promiň!

Ale jinak ten retardér svépomocí je taky dobrej. To jsem zažil jednou na vesnici, kde obyvatelé vzali moc do svých rukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, geometr napsal:

Ježíš sorry, já chtěl okomentovat spíš ten původní příspěvek. To nebyl útok na Tebe 🙂 Ani jsem popravdě nepoznal, že je to Tvuj rajón, bral jsem to jako rozpravu nad daným vyfoceným místem obecně. Promiň!

Ale jinak ten retardér svépomocí je taky dobrej. To jsem zažil jednou na vesnici, kde obyvatelé vzali moc do svých rukou.

Vpoho :-))). Tu značku jsem tam zapoměl, už se pracuje na nápravě ( blbý je, že je to cca 150m od úřadu a skoro na místo vidím z okna ). 

No holt fakt musím uznat, že mi to uteklo nejen při kontrole, ale i pak i u prohlížení projektu. A nemyslím si, že je to jen tenhle případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...