Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

před 12 minutami, Radek124 napsal:

No fakt jste si to v tom pohlavním městě skvěle vymysleli - protože jestli je na tomhle "rezidentním parkování" něco zvráceného, tak že už ani chudák rodilý cajzl nesmí svůj plecháč parkovat jinde než před svým barákem (přičemž ani na to ale nemá nárok), hlavně že za každé auto do městské kasičky odvádí výpalné. Už ten blbákov konečně zbořte a začněte znova a pořádně... :thumbsdown_anim:

Hele, ja jsem s tim v pohode, za svou blbost si zaplatim. Bydlim pobliz byvaleho Vodafonu. Kdyz zde jeste byl, spousta zamestnancu prijela v nedeli vecer/pondeli rano a auta tu meli vetsinou do patku, nekdy i pres vikendy. Prijel jsem odpo/vecer z prace, misto nebylo. Do toho jeste par vraku, no a nezaparkoval jsem. Skoncil Vodafone, auta zmizela, ale nahradila je jina. Kazde rano k nam zajizdeli lide, zaparkovali a sli na metro/tram. Auta vetsinou nemela prazskou RZ, coz ale nic neznamena. Proste jeli do prace, nic spatneho neudelali, meli moznost tu zaparkovat, proc toho nevyuzit. Ted mame zony a zklidnilo se to, znatelne. Vzdy zaparkuju do 300m od baraku, vraky zmizely (ne vsechny) a lidi, co tu parkovali a chodili na tram/metro, tu nepotkavam. Nastesti mame i smisene zony, takze rodice na navstevu prijet mohou. Ano, problem s parkovanim se presunul jinam, ale jako rezident a modre zony - ano. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 9 minutami, Radek124 napsal:

Sorry že čůrám proti aktuální úřednické módě - ale právě tímhle umělým škrcením individuální dopravy (bez příslušné náhrady hromadnou) a porcováním velkoměst na zóny (de-facto zpátky na jednotlivé vesnice) se už i místním snažíte zpoplatnit a znechutit jednu ze zásadních výhod urbanizace, což je snadná dostupnost bydlení, práce, obchodu a služeb koncentrovaných na jednom místě... :thumbsdown_anim:

Znovu jsi mimo. MHD je jedna z nejlepších na svete, ať si tu "odborníci jako ty" hudruji jak chtějí - dostupnost, hustota, interval, cena jízdného. A jak prosím tě zóny škodí tvé poslední větě? Bydlení, práce, obchod a služby? Nijak, zkrátka, naplaveniny jezdící sem za práci mají jezdit MHD, služby či obchod má svá místa. Bohužel o tom víš max z rychlíku a jen kritizujes a píšeš tu jeden nesmysl za druhym. Zkus si zjistit trochu vic. 

Neříkám, že to nemá své chyby, ale nikde není psáno, že musíš jezdit všude autem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Radek124 napsal:

Sorry že čůrám proti aktuální úřednické módě - ale právě tímhle umělým škrcením individuální dopravy (bez příslušné náhrady hromadnou) a porcováním velkoměst na zóny (de-facto zpátky na jednotlivé vesnice) se už i místním snažíte zpoplatnit a znechutit jednu ze zásadních výhod urbanizace, což je snadná dostupnost bydlení, práce, obchodu a služeb koncentrovaných na jednom místě... :thumbsdown_anim:

A na tvou trapně okatou narážku - nemusím se vším souhlasit, ale snažím se vysvětlit, když někdo bere bludy jako bernou minci. Individuální doprava, obzvláště v centrech měst se bohužel musí omezit a to z důvodu jak kapacitních tak i zdravotních. Dlouhodobě jsou cesty ( záměrně neříkám ulice ) za hranicí životnosti, ale hlavně propustnosti. Není kde a kam rozšiřovat a zatím nevím o nějakém jiném řešení, které by to vyřešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, slabak napsal:

Hele, ja jsem s tim v pohode, za svou blbost si zaplatim. Bydlim pobliz byvaleho Vodafonu. Kdyz zde jeste byl, spousta zamestnancu prijela v nedeli vecer/pondeli rano a auta tu meli vetsinou do patku, nekdy i pres vikendy. Prijel jsem odpo/vecer z prace, misto nebylo. Do toho jeste par vraku, no a nezaparkoval jsem. Skoncil Vodafone, auta zmizela, ale nahradila je jina. Kazde rano k nam zajizdeli lide, zaparkovali a sli na metro/tram. Auta vetsinou nemela prazskou RZ, coz ale nic neznamena. Proste jeli do prace, nic spatneho neudelali, meli moznost tu zaparkovat, proc toho nevyuzit. Ted mame zony a zklidnilo se to, znatelne. Vzdy zaparkuju do 300m od baraku, vraky zmizely (ne vsechny) a lidi, co tu parkovali a chodili na tram/metro, tu nepotkavam. Nastesti mame i smisene zony, takze rodice na navstevu prijet mohou. Ano, problem s parkovanim se presunul jinam, ale jako rezident a modre zony - ano. 

No tak to neboj, brzo tě nadšení přejde- až si zjistíš, kam se na cca 4 roky plánuje přesunout celej ansábl městskýho úřadu P10 :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, slabak napsal:

Tak misto Primy ne, Liska zustane Liskou, Komarek asi ne, slysel jsem o variante zbourat vozovnu a tam neco stavet. Ale to je na dlouho, takze Liska?

Joo. Dostupnost dobrá, ale okolí zapláče. Ale stejně se to ještě musí schválit, tohle je poslední varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nám na Praze 9 taky zavedli modrý zóny. Respektive je namalovali už v říjnu (hlavně abychom my, póvl, do toho nekecali), ale je on nich hezký, že až do listopadu jsme je mohli připomínkovat (což se ukázalo na lejno, bo teď všechny připomínky zamítli). Přitom budou platit od dubna. Zatím je to zřejmě jen abychom se my, blbci, naučili s nima žít... podle mě "ízi-pízi", je přece jasné, že šipky ukazují tam, kde máte stát ne?

Po intervenci na místním odboru dopravy byli tak hodní, že přelepili značku a můžeme nadále jezdit středem ulice. Fakt děkujeme 🙂

 

 

zony 1.jpg

zony 2.jpg

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to zelené MPV nalevo vyjede tak, že si posune červenou Fabii, najede doprostřed, Fabii zasune zpátky? Pak přijede někdo kdo chce zaparkovat napravo mezi červenou Fabii kombi a zelené auto, tak najede doprostřed, šoupne dozadu Pohotovost, trochu zatlačí dopředu dodávku, zaparkuje, zavře za sebou dodavkou a Pohotovostí? Nene . . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posouvat jedno auto je ještě v pohodě. Leckdy se šoupou dvě nebo tři. A ano, kdo zapomene a dá ručku/kvalt nebo má automat, tak to celý rozhodí a pak se jede ven přes chodník. Lidí se to už tak naučili, že tam i přes chodník zajíždí, pokud je tam místo v první řadě a nelze to odtlačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Lucky Lucaso napsal:

To je na Proseku? Tvl, tak to je husty. Ktera chytra hlava tohle vymejsli? Bojim se dne, kdy tahle sikana dorazi i k nam. Mi praskne zilka a budu za sebou tahat nohu...

Taky se bojím. U nás (Řepy) proběhlo referendum, ve kterém byly zóny veškerým lidem jednoznačně odmítnuty. Bohužel nátlak ODS (radnice)  a potažmo Pirátů (magistrát) se stupňuje. Stále titíž se tady opětovně snaží diskusi o této špinavosti oživit a vydávají to za nutnost s argumenty typu ,,jsme poslední, už to všude mají, jinde si to nemohou vynachválit"... Přitom jde jen o další peníze, které potřebují z lidí vydřít, aniž by za to nabídli špetku jistoty.. je to k zeblití. 

Upraveno uživatelem straspol
pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Tom4 napsal:

Si ze mě děláte prdel takhle po ránu, že jo? ;) Jsem vás prokouknul. :D

Tentokrat ne, je to tam opravdu takhle. Populace na sidlisti starne a ne kazdej uz to auto odtlaci. Za chvilku si tam na toho nekoho budou muset najmout. Jo, a automatu take dost pribyva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

Takže to zelené MPV nalevo vyjede tak, že si posune červenou Fabii, najede doprostřed, Fabii zasune zpátky? Pak přijede někdo kdo chce zaparkovat napravo mezi červenou Fabii kombi a zelené auto, tak najede doprostřed, šoupne dozadu Pohotovost, trochu zatlačí dopředu dodávku, zaparkuje, zavře za sebou dodavkou a Pohotovostí? Nene . . 

Tohle bylo úplně normální i u nás - Pristoupimska, Tuchorazska a i jinde na Proseku se to takhle dělalo. 

Mě tam štvou jiné věci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Lucky Lucaso napsal:

To je na Proseku? Tvl, tak to je husty. Ktera chytra hlava tohle vymejsli? Bojim se dne, kdy tahle sikana dorazi i k nam. Mi praskne zilka a budu za sebou tahat nohu...

Dopravní projektant z jedné firmy, co dělá celou Prahu.  A určitě by uvítal radu "experta" jak vyřešit daně místo a nebrat místním parkovací mista. Ono je jednoduché zakázat něco a poslat tam mestaky, ať to řeší, ač se to doteď tolerovalo, než vymyslet řešení, které je v souladu s normou a předpisy. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...