Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

To byla řečnická otázka Martine. Jen takový povzdech 😉

Straspol: no u nás na severu Prahy,krom Kobylis, to taky ještě nemáme. Takže argument, že jste poslední je lež. Ale ne, že jim to řekneš. Ještě si toho všimne někdo kompetentní a máme tady po srandě 😁

Ještě k tomu Proseku. Já tam vidím jeden zásadní nedostatek na tom parkovišti. A sice ten,že na každé straně chybí krásně rudá cyklostezka!!! Pak to teprve bude dokonalé. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 minutou, Lucky Lucaso napsal:

To byla řečnická otázka Martine. Jen takový povzdech 😉

Straspol: no u nás na severu Prahy,krom Kobylis, to taky ještě nemáme. Takže argument, že jste poslední je lež. Ale ne, že jim to řekneš. Ještě si toho všimne někdo kompetentní a máme tady po srandě 😁

Ještě k tomu Proseku. Já tam vidím jeden zásadní nedostatek na tom parkovišti. A sice ten,že na každé straně chybí krásně rudá cyklostezka!!! Pak to teprve bude dokonalé. 👍

Vzdyt já to neberu přímo na tebe, jen jsem citoval, aby to nebylo vytrzene. Za experta beru i sebe, neboj. Teď po nás někdo chtěl dle 106 vědět, kolik bylo u nás chyb a predelavek a vzhledem k tomu, že odpovídám já, tak mě to číslo zaskočilo a ukázalo, kolik chyb tam je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém zón je, že zaparkuješ akorát ve své čtvrti, ani ne celé MČ. Takže já nezaparkuju nikde jinde, než ve "své zóně". Prostě "rozděl a panuj".

To, že to mají jinde a že proto musíme také, je oblíbený argument. V centru jsem to ještě chápal, ale ty sídliště... na Proseku taky argumentovali tím, že to zavádí Letňany. A pak je dobrý argument metro. V Řepích taky brzy bude, ne? 🙂

Dále zmizí do nenávratna spousta parkovacích míst. Dřív se jen nesmělo parkovat v zóně, takže se vždy pár neoznačených místeček našlo. Jenže to jim utíkali korunky. Dneska se dá začátek ulice (někdy celé oblasti) zákaz stání a smíš stát jen v zónách (pokud ovšem máš kartu). Takže je tam spousta místa, kde nikdo, ani ti s kartou, nesmí stát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkovani v Praze byl duvod, proc jsem si pro vyber dalsiho bytu stanovil nutny parametr - vlastni parkovaci stani/garaz. 

Zazil jsem implementaci zon na P4 v Nuslich. Misto, kde jsem bydlel, je uzavrena cast - jeden vjezd/vyjezd do bloku bytovek, parkuji jenom rezidenti - zadny transit, zadne kramy atd.

Jedina zmena po zavedeni zon bylo zpoplatneni. Dostupnost parkovacich mist stejna, nebo horsi, nez drive. Kreslili to na asfalt retardi a na par mistech vytvorili bottlenecky, kde obousmerna ulice zacala fungovat kyvadlove - nechali sirku jen na  jeden pruh - to zustalo. Ignorovali odstup od krizovatek a asi vsechny existujici predpisy - to nekde opravili. Nejvtipnejsi bylo, kdyz zonu vytvorili po jedne strane ulice, kde byl zakaz zastaveni. Driv se tam parkovalo a MP to sem tam ohodnotili. Trvalo asi 3 tydny, nez zakaz sundali. Pokutu jsem tam kdysi taky dostal, takze jsem se uz mohl jenom smat absurdite situace. Predtim to bylo "nebezpecne" misto v oblouku s nepredpisovou siri na obousmerny provoz, pokud tam parkovali auta. Ted je to perfektne legalni a zpoplatnene..

Na placene parkovani v zonach je jinak super aplikace eParkomat. UX teda neni zadna slava, ale na par hodin se diky tomu da zaparkovat kdekoliv v Praze na modry (az na P1, kde je omezeni tusim na 1 hod max). Da se to sparovat s kartou i s CCS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lykane, pokud jsi nechtěl, aby se z tvé rezidenční části stalo odkladiste pro zbytek P4, tak se zóna vytvořila i tam. A aby nebyla místa na parkování, tak se vytvořil systém vyhyben. To, že se tam stalo v minulosti ještě neznamená, že se tam stát smelo-sirkove parametry pro obousměrný provoz. Mohl se tam taky zavést systém jednosměrek a to nechceš. 

A občas se nějaká značka zapomene, jistě ty jsi bezchybnej, tak je omluv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, odjinud napsal:

Dále zmizí do nenávratna spousta parkovacích míst. Dřív se jen nesmělo parkovat v zóně, takže se vždy pár neoznačených místeček našlo. Jenže to jim utíkali korunky. Dneska se dá začátek ulice (někdy celé oblasti) zákaz stání a smíš stát jen v zónách (pokud ovšem máš kartu). Takže je tam spousta místa, kde nikdo, ani ti s kartou, nesmí stát.

Klasika. Svinstvo prostě. Musí jezdit malovat ty čáry v půl čtvrté ráno, aby jim lidi nerozbili huby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Andrew napsal:

Martine, chápu, že hájíš mj. svoji práci, ale to co se děje kolem Modrých zón je jinak opravdu neobhajitelné, tak se zbytečně nečerti

Řeknu to takhle, nehajim zóny (je to věc, co je amatérský připravena, ve výsledku nic neřeší a je to mor). Hajim ty lidi (ano, jako jsem já, své protějšky jinde), protože tuším, že v tom mají dost své práce a casu, moře šedivých vlasu, někteří možná i hur. A těch chyb je tam plno (ať z mé chyby nebo od firmy, co se nedrží projektu a pod.). Jen to obhajují. 

A necertim se, na to mám telefon a služební e-mail. Tady jsem mezi inteligentníma lidma, takže jsem v klidu (osobně bych zde nikomu nepřál, aby mě zažil opravdu vytocenyho). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, kuncák7 napsal:

Lykane, pokud jsi nechtěl, aby se z tvé rezidenční části stalo odkladiste pro zbytek P4, tak se zóna vytvořila i tam. A aby nebyla místa na parkování, tak se vytvořil systém vyhyben. To, že se tam stalo v minulosti ještě neznamená, že se tam stát smelo-sirkove parametry pro obousměrný provoz. Mohl se tam taky zavést systém jednosměrek a to nechceš. 

A občas se nějaká značka zapomene, jistě ty jsi bezchybnej, tak je omluv. 

Kuncaku, bezchybnej urcite nejsem, ale tohle byla proste ignorance. Pokud to kresli nekdo, kdo nezna predpisy atd., tak tam prece musi byt nekdo, kdo to ridi a kontroluje - ty veci byly fakt do oci bijici kazdemu, kdo ma ridicak. Takhle to bylo fakt jenom k smichu, ci k placi - dle volby. Me to fakticky nijak zasadne nezasahlo, az na nutnost zmeny trvaleho bydliste. Cena je zatim za jedno auto smesna a parkovani bylo +- stejny, ale ta implementace me proste rozsekala. 

Diky za to, ze neunavne osvetlujes, co je v pozadi. Chapu, ze je to i z tvoji strany k nasrani. 

Chtel jsem jenom pridat osobni zkusenost. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, lykan napsal:

Kuncaku, bezchybnej urcite nejsem, ale tohle byla proste ignorance. Pokud to kresli nekdo, kdo nezna predpisy atd., tak tam prece musi byt nekdo, kdo to ridi a kontroluje - ty veci byly fakt do oci bijici kazdemu, kdo ma ridicak. Takhle to bylo fakt jenom k smichu, ci k placi - dle volby. Me to fakticky nijak zasadne nezasahlo, az na nutnost zmeny trvaleho bydliste. Cena je zatim za jedno auto smesna a parkovani bylo +- stejny, ale ta implementace me proste rozsekala. 

Diky za to, ze neunavne osvetlujes, co je v pozadi. Chapu, ze je to i z tvoji strany k nasrani. 

Chtel jsem jenom pridat osobni zkusenost. ;)

Jo, v klidu. Chápu že je to k naštvaní-teď po čtvrté urgujeme v jedné ulici vodorovné značení a firmě co vyhrála vysvětlujeme, že opravdu není správné rozměr 1,8 ani 2,2 ani 1,6 a ani 2,4 v ulici, ale námi stanovené 2,0, protože se tam pak nevejde kukabus. Takže bude začít popáté. A můžeme za to my. Jo a mě zůstal zákaz zastavení skoro u úřadu, upozornil mě na to jeden místní člen a ta značka i přes me urgence je stále na miste. Takže i částečná flustrace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, všichni bereme že i u blbé a nevděčné práce se snažíš i o dobré skutky a odpustky, které tu málokdo veřejně ocení :cheers:

Bohužel tím nikdy nepřebiješ principiální vadu všech parkovacích zón, resp. zákazů pro nás řepáky - a to že jsou morálně obhajitelné akorát v památkové rezervaci, ve které už se beztak skoro trvale nebydlí, kvůli samým kanclům a AirBNB od sklepa po půdu. Bez funkčních záchytných parkovišť v podzemí/okolí ZDARMA budou VŽDYCKY výsledkem ucpané ulice po obvodu, nasraní "rezidentní" voliči a politické tlaky na každoroční expanzi placeného perimetru, dokud nenarazí na hranici města/státu. A přitom se vesele zapomíná že ve velkém městě dojíždět, parkovat, pracovat a poskytovat služby potřebují všichni - nejen my "šmejd zvenku", ale i lidi z okolních čtvrtí, na které se zavedením sektorových zón mimo centrum uvaluje stejná diskriminace, přestože sami už za "luxus parkování" v tomtéž městě platí :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, s tímhle naprosto souhlasím. Řešení bez koncepce není řešení. 

A jen koukám, ty umíš bejt i vecnej bez urazlivych poznamek 🤣

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
před 18 minutami, JoyStick napsal:

Takovejch značek je po evropě hromada, ale jako slušnej vejvar :) 

Já to sem dávám jen proto, že je tu hromada lidí s názorem, že na západě je všechno IN a jen tady se ojebávaj. Není tomu tak, ač mají z hlediska předpisů pravdu a je to správně značený, tak ač neznám přesnou lokaci, tak by to šlo řešit trochu jinak - lidštěji a upravit to. Klasickej naschvál a záměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, za zóny můžou ty politici, co nám vládnou na radnici. Mě by spis zajímalo, kdo tak doprasil Modřanskou, respektive jestli ta soukromá firma co to malovala vůbec věděla, co dělá? Vždyť do pruhu pro autobusy se autobus ani nevejde. Ještě, ze tam jezdí 4 za hodinu 🙂 A ta odbočka nikam je taky libová. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Petr R napsal:

Martine, za zóny můžou ty politici, co nám vládnou na radnici. Mě by spis zajímalo, kdo tak doprasil Modřanskou, respektive jestli ta soukromá firma co to malovala vůbec věděla, co dělá? Vždyť do pruhu pro autobusy se autobus ani nevejde. Ještě, ze tam jezdí 4 za hodinu 🙂 A ta odbočka nikam je taky libová. 

Modřanská je Magistrátní práce a ten vyhrazenej Bus pruh je myšlen jako zjednodušeně řečeno "smíšenej" - BUS, cyklo dohromady ( myslím, že souhlas PČR bud nebyl, nebo nebyl nijak nadšenej, ale jelikož není nutně potřeba, tak se na to dlabe a vesele tohle vzniká všude, kde se i jen rekonstruuje vozovka ). Loby Automat, cyklisté sobě a další v kombinaci s Pirátama uměj vytvořit divy. Vzhledem k tomu, že jsem už a to se přiznám bez mučení - otupěl a nerozčiluju se a neřeším to ( což je špatně, ale už to tak mám ), ale jezdím tudy, nevím o té odbočce nikam vůbec nic ( kdybys mě napověděl klidně do SZ, tak bych se při příští jízdě na toto zaměřil a dohledal ideu místa ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli neva, tak to nápisu sem. Pokud to tam znáš, tak je tam mezi Černým koněm (Benzinou) a OMV na křižovatce s Gen. Šišky odbočka uprostřed silnice, která značně zužuje pruh pro autobusy směrem do centra a vede skoro přímo do rozvadece, který stojí u plotu bývalého zahradnictví. Stejně je tam i ve směru z. Extra nájezdové pruh. Jako asi je to proto, ze tam jednou budou stát domy a nebo možná ne a pak je to víš co... a dobrý je, jak je na odbočce na nádraží Braník ve směru do centra na zemi pruh vyhrazeny, zaruˇimvo svislá značka to vidí jinak 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Petr R napsal:

No jestli neva, tak to nápisu sem. Pokud to tam znáš, tak je tam mezi Černým koněm (Benzinou) a OMV na křižovatce s Gen. Šišky odbočka uprostřed silnice, která značně zužuje pruh pro autobusy směrem do centra a vede skoro přímo do rozvadece, který stojí u plotu bývalého zahradnictví. Stejně je tam i ve směru z. Extra nájezdové pruh. Jako asi je to proto, ze tam jednou budou stát domy a nebo možná ne a pak je to víš co... a dobrý je, jak je na odbočce na nádraží Braník ve směru do centra na zemi pruh vyhrazeny, zaruˇimvo svislá značka to vidí jinak 🙂

Kouknu na to. Ten prostředek vnímám jako dobrou věc- vyhrazenej BUS pruh nijak nezužuje a přiznám se, že bych nerad viděl bez tohodle minimálního opatření vodorovným značením, jak někdo odbočuje z "rychlého pruhu" přes dva jízdní pruhy ( třeba kdybych si to tam náhodou smažil 75 km/h :-)) v levém pruhu.

Na zbytek se kouknu do projektu, až budu mít čas a vykoumám to. Druhou část úplně nechápu - asi nějaké špatné značení u Nádraží Braník? Bohužel jsem opravdu deformovanej a nevidím to, ale projekt jsem si vytáhl a koukám na něj. Kdyby nevadilo, klidně to někdy blejskni a pošli mi to ( snad nebude vadit - kuncak7@seznam.cz nebo 608 31 55 42 ). Může se jednat o to, že tam něco zůstalo z minula a nedává to ted smysl.

 

 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...