Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 7 minutami, Andrew napsal:

Jasně, větší a silnější je, ale v případě nehody...?

Záleží na tom, z které strany ta tramvaj jede :)

https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/ke-srazce-chybelo-malo-zradne-krizeni-s-tramvaji-je-pasti-na-ridice.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Andrew napsal:

Jasně, větší a silnější je, ale v případě nehody...?

V tomhle se ti nikdo neshodne, já tvrdím, že přednost má tramvaj - vjíždíš na tram těleso, tudíž na její území. Šef tvrdí trochu něco jiného ( máme tu podobnou věc - konečná tram na Kubánském náměstí, resp. vjezd a výjezd tram na točnu ) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tom4 napsal:

Tome, smekám, díky. Zase jsem chytřejší. Stejně ale radši zastavím, když bude hrozit, že bych tram potkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to v Plzni jsou pruhy pro tramvaje na některých místech specifické, třeba na Slovanech jede tramvaj u chodníků, křížení pruhů a přednost tramvaji je zvýrazněno svislými značkami a jezdí se v pohodě myslím...

1196772982_pm1.jpg.097a32f7a17968b81c6e61bf1cdb53a3.jpg

2107707213_pm2.jpg.51bd53d4a3ac42a397a4e87fd82fd0d5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně, jako nad Letenským tunelem. Tramvaj. Pravidla pro tramvaje (alias jízda ve zvláštních případech? nebo jak se to jmenuje) jsou jasný. A taky se mi ani na jedný z těhle křižovatek nestalo, že by mi tam ten tramvaják z protisměru vjel, když jedu od Letný/z Korunovační nebo ze spodu od Klárova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Petr R napsal:

Na té Modranske jde o to, ze ta odbočka nikam nevede. Ale nech to plavat, i tak toho mas dost. 

Jo jo, modranska je skvostna. 50-70-50-70, radary, odbocky do nikam, cyklostezky po kterejch nikdo nejezdi, zuzeny pruhy do kterejch se nevejde nakladak na ukor bus pruhu....prejizdeni zprava do leva a zpet kvuli bus pruhu ktery neni od do ale permanentni....to je panecku pojezdenicko... Az se dostavej ty baraky a nasere se tam bambilion aut (a az skonci covid omezeni), tak se tam z toho krasnyho bydleni u vody se skvelou dostupnosti do centra pokaknou 🥴

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně, jako nad Letenským tunelem. Tramvaj. Pravidla pro tramvaje (alias jízda ve zvláštních případech? nebo jak se to jmenuje) jsou jasný. A taky se mi ani na jedný z těhle křižovatek nestalo, že by mi tam ten tramvaják z protisměru vjel, když jedu od Letný/z Korunovační nebo ze spodu od Klárova.
A můžeš mi vysvětlit kam tam tramvaj odbočuje nebo mění směr jízdy, když jede pořád rovně? Na Letný ok, tam by se dalo říct že odbočuje mírně doprava, to ale v Chotkovy ne.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Andrew napsal:

image.thumb.png.700ea8b422c87299dbab5c8f173f6aa0.pngKdyž už se tady řeší ty nesmysly se značkami, má tramvaj na Letné přednost, nebo auto jedoucí celou dobu po hlavní?

Myslim, ze to auto na obrazku musi dat prednost tramvaji jedouci z Letne smer Strossmajerak, tramvaj tam i vetsinou blika do prava. Tramvaj ze Strossmajeraku smer Legna musi dat naopak prednost tomuto autu. Jezdim tam kazdy den a rekl bych, ze to tak i funguje, obcas to tramvajak ze Strossmajeraku zkousi se cpat a spoleha, ze ho nekdo pusti (ja je poustim).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, slabak napsal:

Myslim, ze to auto na obrazku musi dat prednost tramvaji jedouci z Letne smer Strossmajerak, tramvaj tam i vetsinou blika do prava. Tramvaj ze Strossmajeraku smer Legna musi dat naopak prednost tomuto autu. Jezdim tam kazdy den a rekl bych, ze to tak i funguje, obcas to tramvajak ze Strossmajeraku zkousi se cpat a spoleha, ze ho nekdo pusti (ja je poustim).

Presne tak, jasny jak facka. 

Screenshot_2021-02-11-22-49-34-981_cz.seznam.mapy.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Prochy68 napsal:

A můžeš mi vysvětlit kam tam tramvaj odbočuje nebo mění směr jízdy, když jede pořád rovně? Na Letný ok, tam by se dalo říct že odbočuje mírně doprava, to ale v Chotkovy ne.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk
 

To není o odbočování, ale o tramvajovém pásu. Uvědom si, že ta tramvaj jede ve stejném směru, jako ty a to po trase řekněme stejné úrovně (po hlavní). A stejně jako ty může chtít jet rovně z hlavní (jako můžeš chtít ty), nebo doleva (jako můžeš chtít ty), akorát nejedete za sebou v jednom pruhu, ale vedle sebe, takže na vás při tom rozhodování kam může přijít řada řekněme téměř ve stejný okamžik (nikoliv postupně, jak přijíždíte na rozcestí) - když jste téměř vedle sebe. A máte řekněme stejný nárok jet tam nebo tam. No a nějak se musíte v té situaci porovnat. A to řeší úprava pravidel pro ten tramvajový pás. Co je ten pás je pak vymezený v pojmech pro účely zákona. Pravidla pro odbočování jsou taky, ale trochu jinde. A teď mi pověz, vážně se na tohle ptají lidé, co denně jezdí po Praze, nebo jiném městě s tramvajema? Já teda doufám, že ne. A ten trojúhelník na zemi nad Letenským tunelem je fakt navíc. Ale beru, že lidem z venkova (a teď to nemyslím zle, taky bych ta pravidla asi zapomněl, jet do Prahy jednou za uherák; a evidentně teda nejen pro lidi z venkova) může usnadnit orientaci.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, slabak napsal:

Myslim, ze to auto na obrazku musi dat prednost tramvaji jedouci z Letne smer Strossmajerak, tramvaj tam i vetsinou blika do prava. Tramvaj ze Strossmajeraku smer Legna musi dat naopak prednost tomuto autu. Jezdim tam kazdy den a rekl bych, ze to tak i funguje, obcas to tramvajak ze Strossmajeraku zkousi se cpat a spoleha, ze ho nekdo pusti (ja je poustim).

Jo, stává se, že si vynucuje tam vjet a řekl bych že tak činí, aby mu ti trotlové, co nedávaj bacha, nezůstali stát půlkou auta na kolejích, protože za kolejema směr veletržní palác je červená a už plno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není o odbočování, ale o tramvajovém pásu. Uvědom si, že ta tramvaj jede ve stejném směru, jako ty a to po trase řekněme stejné úrovně (po hlavní). A stejně jako ty může chtít jet rovně z hlavní (jako můžeš chtít ty), nebo doleva (jako můžeš chtít ty), akorát nejedete za sebou v jednom pruhu, ale vedle sebe, takže na vás při tom rozhodování kam může přijít řada řekněme téměř ve stejný okamžik (nikoliv postupně, jak přijíždíte na rozcestí) - když jste téměř vedle sebe. A máte řekněme stejný nárok jet tam nebo tam. No a nějak se musíte v té situaci porovnat. A to řeší úprava pravidel pro ten tramvajový pás. Co je ten pás je pak vymezený v pojmech pro účely zákona. Pravidla pro odbočování jsou taky, ale trochu jinde. A teď mi pověz, vážně se na tohle ptají lidé, co denně jezdí po Praze, nebo jiném městě s tramvajema? Já teda doufám, že ne. A ten trojúhelník na zemi nad Letenským tunelem je fakt navíc. Ale beru, že lidem z venkova (a teď to nemyslím zle, taky bych ta pravidla asi zapomněl, jet do Prahy jednou za uherák; a evidentně teda nejen pro lidi z venkova) může usnadnit orientaci.
Člověče vážně se na to ptají lidí co jezdí po Praze, protože zrovna tady bych chtěl znát to odůvodnění. Hlavní silnice křižuje tramvajový pás a tramvaj při sjíždění z hlavní silnice neodbocuje a ani nemění směr jízdy. Jenom si to prosím neplet s tím, že jedu furt a obden tam padaji lidí v tramvaji kdyz kvůli mě musí intenzivně brzdit. To že mne zajímá zdůvodnění ještě neznamena, že jezdím jako prase.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...