Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jestli je tady někdo z UH? Zajímala by mě formulace zákazu vjezdu vozidel nad 1,5 tuny ( jen podotknu - superb už by se nevešel ). Jak se to plánuje řešit- výjimkama,......?

 

Města zakazují dodávkám v noci parkovat na sídlištích, zabírají moc místa - iDNES.cz 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mamenec napsal:

Na Praze 15 uz to maji taky naprojektovano. Zóna B29 pro NA nad 2,5t...

Jo, to tak nějak beru, ale 1,5 tuny- to překračuje každej Superb, Passat, Mondeo o pseudo SUV nemluvě ( a P15 to je pecka sama o sobě a pokud dostane souhlas 🤣, tak proč ne ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Jo, to tak nějak beru, ale 1,5 tuny- to překračuje každej Superb, Passat, Mondeo o pseudo SUV nemluvě ( a P15 to je pecka sama o sobě a pokud dostane souhlas 🤣, tak proč ne ).

jestli se nemýlím, omezení hmotnosti je míněno pro celkovou skutečnou hmotnost vozidla takže těch 1.5T je buď překlep nebo nějakému chytrolínovi z toho hráblo, protože do toho se nevejdou ani některé varianty Fiatu Panda.

Upraveno uživatelem PepaSFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jenom nechápu snahu o tichou sabotáž zevnitř, ale když už radniční úředník na nepopulární pozici kolegy Kuncáka vyfasuje "politický úkol zatočit s dodávkama na parkovištích u bytovek", proč vymejšlí technicky nepodložené ptákoviny s hmotností (kterou většina řidičů ani nezná a její průkazné zjišťování není švanda) když primárním problematickým parametrem u příčného parkování (rok od roku větších almar, stále hovadnějši "SUV" nevyjímaje - jenže to by se i spoustě zdejších mohlo sáhnout "na miláška") je jednoznačně šířka se zrcátky přes 2m, kterou by mohla naprosto legálně řešit příslušným parametrem osazená zákazová značky B15? A nebo je potřeba brát "politické ohledy" i na (vlastní) dlouhodobě odstavené vozejky, čundrpixly a nosiče s kolama na tažném?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože šířku se zrcatky pod 2 metry měla naposledy možná jednickova oktavka. Do tebou navrhovaného limitu se mimochodem nevejde podle měření uamk třeba ani Kuncakova ix20, která se dělala od roku 2010... ale omezeni hmotnosti je samozřejmě bizar...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto se ptám, zda někdo není z UH, psát se mi tam nechce. A Mara má pravdu, do 2m šířky se vejde minimum aut ( navíc i kdybych tam dával další informací typu - řidici, po zaparkování sklop zrcátka a podobně ). On je to trochu podobnej bizar s parkováním u chodníku výfukem nebo předkem, co už tu taky byl ). Značek má být minimum, mají být přehledne a jasne a ne že tam budu mít tunu podtabulek. Nikdo to stejně nečte.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě za mě klidně 2,2 metru, když to svého času mohlo být i u "rychlých" pruhů na zpoplatněné D1 - tady nejde o centimetry   zrcátek vašich blbých plecháčů nebo o "třídní nenávist", ale o značku legálně použitelnou na nesoudné točvolanty s přefouklýma dodávkama (i my jsme jednoho "papírníka" v baráku mívali - ne že by byl chromej nebo neměl na normální auto, ale když už v tom smrdí a pálí nafasovanou naftu celej den, proč by kvůli 500m cestě domů přesedal?) co s tou svou almarou na malém veřejném parkovišti ve vnitrobloku klidně zaberou 3 místa, pokud to rovnou neodstaví "na nájezd" (kde lidem zablokují garáže) a nebo "naštorc" přes celej plácek (i to už tu bylo - a na fízlech bylo vidět jak moc se jim nechce, protože to pro ně znamenalo spoustu papírování a pro firmu/dotyčného to tím pádem bylo sakra drahé). Fór je, že místo osazení standardní značky za pár kaček na vjezd radnice radši za statisíce "spřátelené firmě" s jasným cílem zadá "komplexní studii možností zřízení rezidenčního stání" - z čehož se mi už teď otvírá kudla v kapse, protože u "modrých zón" nikdy nejde o blaho rezidentů, ale o plošné kasírování peněz z něčeho co bylo dosud zadarmo :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych se zeptal jestli je můj pohled na parkování správný nebo ne. 

1111720828_parkovn_20220821_104048.jpg.77de46b43b3ab53b46cdc490a6ef4d05.jpg

Bílé BMW lze pokutovat za parkování na chodníku. Dříve byly tyto dvě místa vyhražené pro firmu, ale firma i značka jsou fuč.

A taky by mě zajímalo jak si vede Passat z další fotky:

287089537_parkovn_20220601_132602.jpg.ae4bbf5b6d481199d52d8bfbe06fc047.jpg

Je povinen zaplatit si parovací oprávnění? Na modré zóně přeci nestojí. Nebo jak to je?

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modré BMW na modré zóně stojí, protože modrá zóna je že zakona označena vodorovným i svislým dopravním značením. Předpokládám, tedy že je to tak i v tomto případě. Svislé je nadřazené vodorovnému. Značku konec modré zóny tam nevidím. Je li rozpor mezi vodorovným a svislým, platí svislé. Už v několika případech modrých zón judikováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 1. 2023 v 17:40, Radek124 napsal:

Pro mě za mě klidně 2,2 metru, když to svého času mohlo být i u "rychlých" pruhů na zpoplatněné D1 - tady nejde o centimetry   zrcátek vašich blbých plecháčů nebo o "třídní nenávist", ale o značku legálně použitelnou na nesoudné točvolanty s přefouklýma dodávkama (i my jsme jednoho "papírníka" v baráku mívali - ne že by byl chromej nebo neměl na normální auto, ale když už v tom smrdí a pálí nafasovanou naftu celej den, proč by kvůli 500m cestě domů přesedal?) co s tou svou almarou na malém veřejném parkovišti ve vnitrobloku klidně zaberou 3 místa, pokud to rovnou neodstaví "na nájezd" (kde lidem zablokují garáže) a nebo "naštorc" přes celej plácek (i to už tu bylo - a na fízlech bylo vidět jak moc se jim nechce, protože to pro ně znamenalo spoustu papírování a pro firmu/dotyčného to tím pádem bylo sakra drahé). Fór je, že místo osazení standardní značky za pár kaček na vjezd radnice radši za statisíce "spřátelené firmě" s jasným cílem zadá "komplexní studii možností zřízení rezidenčního stání" - z čehož se mi už teď otvírá kudla v kapse, protože u "modrých zón" nikdy nejde o blaho rezidentů, ale o plošné kasírování peněz z něčeho co bylo dosud zadarmo :censored:

Modré zóny trochu pomůžou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 1. 2023 v 15:18, t2 napsal:

Ahoj, rád bych se zeptal jestli je můj pohled na parkování správný nebo ne. 

1111720828_parkovn_20220821_104048.jpg.77de46b43b3ab53b46cdc490a6ef4d05.jpg

Bílé BMW lze pokutovat za parkování na chodníku. Dříve byly tyto dvě místa vyhražené pro firmu, ale firma i značka jsou fuč.

A taky by mě zajímalo jak si vede Passat z další fotky:

287089537_parkovn_20220601_132602.jpg.ae4bbf5b6d481199d52d8bfbe06fc047.jpg

Je povinen zaplatit si parovací oprávnění? Na modré zóně přeci nestojí. Nebo jak to je?

Díky za info.

Bílé i modré lze pokutovat. 

Bile stojí na chodníku ( není zde upraveno pripojeni- stavebně upravená obruba,......). 

Modre- netuším, proč je tam ZPS přerušena ( pošli mi lokaci), výhybna to není ( je to malé ), nevidím obrubu. ZPS tam sice není, ale jak píše Bert, máš tam svislé značení a lidove- když není vyznačeno neznamená to, že se tam stát smí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 1. 2023 v 19:41, safi napsal:

BMW X5: Kdyby nestál zadními koly na chodníku a ten kus pozemku by byl soukromý - patřil k té budově, tak by to bylo ok? 

Ne, úplně nevím, jak to že tam je zóna přerušena, není tam vjezd- žádná úprava. Po úpravě by se tam dvě místa dala umístit, za autem by zbyl 1,5m chodniku. Buď si úřad nechtěl dělat zle, nebo si to po projektantovi nezkontroloval a doufá, že se nikdo neozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7Martine, chápu že metastázující modré zóny jsou Tvoje "živobytí", ale tohle už skoro zavání "kontrolou na základě občanského upozornění z místa bydliště" - chybí už jen konstruktivní návrh na zřízení protisměrné cyklostezky na oné straně zbytečně široké komunikace. Podotýkám že ani jeden z těch zlých plecháčů není můj, nicméně z mého neodborného pohledu nikoho neomezují ani neohrožují, kolem je dokonce místo - takže "špatně" je na tom IMHO hlavně to že "cizák" si dovolil přijet do barevnýma lajnama pomalované prdele na návštěvu a "vychytrale" odmítá přispívat do obecní kasičky za něco, co ještě donedávna bylo (a cajzlov, štatl ani další řitě kde tenhle buzerační streetart zavedli by nespadly, kdyby aspoň někde dál bylo) zdarma.  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek124 napsal:

@kuncák7Martine, chápu že metastázující modré zóny jsou Tvoje "živobytí", ale tohle už skoro zavání "kontrolou na základě občanského upozornění z místa bydliště" - chybí už jen konstruktivní návrh na zřízení protisměrné cyklostezky na oné straně zbytečně široké komunikace. Podotýkám že ani jeden z těch zlých plecháčů není můj, nicméně z mého neodborného pohledu nikoho neomezují ani neohrožují, kolem je dokonce místo - takže "špatně" je na tom IMHO hlavně to že "cizák" si dovolil přijet do barevnýma lajnama pomalované prdele na návštěvu a "vychytrale" odmítá přispívat do obecní kasičky za něco, co ještě donedávna bylo (a cajzlov, štatl ani další řitě kde tenhle buzerační streetart zavedli by nespadly, kdyby aspoň někde dál bylo) zdarma.  :thumbsdown_anim:

Hele tohle nepopírám. Já zastánce zón nejsem( naopak, navíc tvrdím, že ve velkých městech je to řešeno špatně, ale politika a peníze vyhravaji), snažím se jen poukázat na možná vyústění problemu( myslíš, že budu okamžitě psát a požadovat změnu? Ne, mě je to fuk a lituju referenta, co mu tohle od někoho aktivního přistane na stole k řešení. Protože vím, co je to za oser). A bohužel vím, že si toho dřív nebo později nějakej aktivní hlupák nebo bonzák, všimne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ty zóny nakreslili v době kdy tam bylo to parkování pro tu firmu. Která za to stání asi platila. Asi aby se na ty místa mohli dostat. Pak se jen sundala ta značka. Asi. A jako bonus je to obusměrný s šířkou na jedno auto.

paking.jpg.c11b169834ddb07613769ec698f31735.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...