Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...
V 7. 4. 2020 v 20:50, VintageLover napsal:

Díky borci. :) Si totiž parkuju jak král, tak abych pak nebyl překvapenej. :D

Jak jsi asi Karle zjistil, tak lehce narychlo ode dneška už zase zony platěj. Tak bacha na to :-)).

A dle sdělení jde opravdu jen a jen o prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, kuncák7 napsal:

Jak jsi asi Karle zjistil, tak lehce narychlo ode dneška už zase zony platěj. Tak bacha na to :-)).

A dle sdělení jde opravdu jen a jen o prachy.

Počkej, v Praze až od 11. května ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, dawe009 napsal:

Počkej, v Praze až od 11. května ne?

Kur domácí, to mi uteklo. Sorry ( dopr…., už jsem odpověděl asi na 4 maily ), že já si to neověřím, když mi to pošle někdo do mailu.

 

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zruseni-zon-placeneho-parkovani-od-zitrka-neplati-rozhodla-vlada-40322083

 

Ale že by to taky někdo dal vědět dolu to ne. Hlavně že tu informaci o spuštění ke dnešku dostal každej skoro ihned po vydání.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen pro zajímavost, když se rozčilujete nad Modřanskou či Evropskou. Při rekonstrukci křižovatky U Slávie x Vršovická zde bude též přeznačeno a vznikne zde ochranný jízdní pruh pro cyklisty, tak bacha na to.

A další tato opatření se chystají na Ruské, Spojovací a Vosmíkových - bude se jednat o integrační opatření pro cyklisty ( asi mají častěji jezdit na čelních sklech busu či namotaní na kolo náklaďáku ). Do zádele kdo tohle vymejšlí ( je velká škoda, že dopravní inženýři PČR nemají zásadní slovo v procesu a rozhodujou amatéři ).

Hned po ránu se naštvu, jdu radši do ulic ( mám tu plno hodnotných podnětů od občanů, až se divím, co všechno může mít řidičák ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, geometr napsal:

Kuncáku, platěj teďka v Praze (Praha 6 - Liboc) parkovací zóny, nebo jsou zrušený a neplatí se parkovný? Už se v těch politickejch informacích ztrácím a dneska tam asi budu potřebovat stát dlouho.

Má se to rozjet až opravdu toho 11.5. po celé Praze, ted jezděj ty auta jen pro sběr dat ( obsaditelnost, doba parkování ). V klidu si tam zastav a parkuj, když najdeš místo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Sousední městečko u nás na chalupě (Osečná; okr. Liberec) si zase rozkopala jedinou silnici, co tam mají. Je to třetí rok po sobě a už mě to fakt nebaví. Tím spíš, že by se to dalo tentokrát v rámci obce dobře objet.

Věcně jde o to, že kus uzavřené ulice (cca Českodubská u kostela se objíždí okolo kostela druhou stranou. Jde to ovšem jenom ve směru do centra, zpětně je tam defaultně jednosměrka, kterou by teď podle mě měli zrušit. Tj. do obce se dá dojet (do 3,5t), ale už ne odjet (zpátky objížďkou, čili asi 8 km navíc - kvůli 80 metrům uzavírky).

Dá se to nějak řešit? Tj. požadovat, aby ta objížďka byla obousměrná (místa je tam dost, do protisměru může autobus).

Akci mají schválenou veřejnou vyhláškou vydanou odborem dopravy magistrátu města Liberec, která tedy odpovídá reálnému značení v terénu.

https://www.osecna.cz/data/dokumenty/verejna_vyhlaska-Ceskodubska2020-01.pdf

https://www.osecna.cz/data/dokumenty/verejna_vyhlaska-Ceskodubska2020-01-mapka.pdf

Nicméně počítám, že je jim tam obec nakecela něco jako, že tudy to nejde, tudy to nechceme, dejte tam uzavírku.

 

Normálně bych to neřešil, ale jak říkám, tahle obec je fakt mistr v blokování silnice, loni byla zavřená od května do listopadu... tak aby si už na to nezvykali.

Osečná_1.jpg

Osečná_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouknu zítra. 

Předběžně, s tímto musí souhlasit i Policie ČR, takže "nakecat" jim v takovéhle případně moc nelze. Je tam, myslím na vozovce zůstatek alespoň 3m v jednom směru? Nevede blízko okrajů vozovky vedení-kabel, vda, plyn, kanalizace? Důvod tohoto vedení bude urco v OOP zdůvodněno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Frantik napsal:

Kuncaku, muzes kouknout, kdy bude otevrena Prosecka tam dole na krizovatce s Cuprovou? Uz ROK tam delaj ze delaj kanalizaci :-)

Kouknu, ale výsledkem tě nepotěším :-). Obávám se, že protažení termínu bylo v plánu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Liqid napsal:

A ulice "Nová" není průjezdná?

Dobry postreh. Tato ulice by to resila. Dosud byla jen pro mistni (zakaz + dopr.obsluha), ale letos z ni udelali jednosmerku, ale ve smeru k namesti, takze se vyuzit neda. Objektivne je to rozumne, to je fakt ulice na jedno auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...