Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

Blbý, ale prostě smůla, stejně jako když naskočím do tramvaje, šáhnu do peněženky, protože jsem přesvědčený, že tam mám lístek a ten nikde, za to vedle mne revizor? Na podstatě, zda jsem porušil, ať vědomě nebo nedbalostně, to, bohužel, nic nemění. Nebo mi chceš říci, že tu pokutu zmačkáš, vyhodíš do koše, zanadáváš si na parazitní úředníky a jako cajk? Asi ne, a to možná nejen proto, že tam jezdíš pravidelně, takže by se Ti to mohlo vrátit jako bumerang.

 

Vidim ze to nema moc smysl dal rozvijet, kazdy mame svou pravdu. Ty odstupy sou tam prave z toho duvodu, aby to pri brzdeni clovek dobrzdil (coz ten radar nezajima), takze analogie s nezaplacenym jizdnym je celkem nelogická. Me odtamtud nikdy nic neprislo a to tam jezdim vic jak v CR. Jen rikam ze ty situace tam sou a porusit neni problem. Pokud by se to stalo mně tak bych se urcite branil, pravdepodobne odmitnutim vypovedi. O ignorovani vyzvy nikde rec nebyla.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 597
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kolona kamionů na D1 se protáhla na téměř třicet kilometrů. Vzpomínky na Ťoka ožívají

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kolona-kamionu-na-d1-se-protahla-na-temer-tricet-kilometru-vzpominky-na-toka-ozivaji-75454?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp

Tohle je jasný i bez zpravodajství, co ještě chcete vědět - kde je Kremlík s vodou.... djó páni, toť otázka, nosič vody, možná se měl zacvičit u Jágra nebo Rosickýho, jistě by mu v klidu poradili.

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět bych chtěl podotknout, že se nejedná o pokutu. Kdyby to byla pokuta, zaplatil bych. 

Chtějí ale po mě, abych udal hříšníka a dle nějakého jejich zákona umožňují neposkytnutí té informace. 

zajímalo mě, jaké jsou asi další postupy, když budu informační dopis ignorovat, napíšu řidiče nebo odmítnu vypovídat...

 

Není to nějaký jejich zákon, bylo to (v podstatě je) v Evropě a civilizovaném světě, dokonce i v ČR, běžné základní právo garantováno Ústavou a Listinou základních práv a svobod. Tedy že nikdo nesmí být nucen vypovídat proti sobě a osobám blízkým. Jenomže pak si státy (resp. levicové vládnoucí strany u moci) uvědomily, že jim tady utíkají peníze, které mohou využít na své financování a sociální úplatky svým voličům před volbami. A přišli s právním konstruktem, který se třeba v ČR po typickém českém zbastlení nazývá "objektivní odpovědnost provozovatele vozidla". Tedy zjednodušeně, provozovatel motorového vozidla je zodpovědný za to, komu auto půjčí a že onen řidič nebude páchat "přestupky" (v uvozovkách proto, protože v ČR až příliš velké procento domnělých přestupků buď nejsou vůbec přestupkem, nebo jsou policií zmanipulované...). Když řidič spáchá konkrétní typy přestupků (na kterých je náhodou nejlepší a nejsnadnější vývar), má provozovatel možnost naprášit konkrétního viníka - potom se řeší klasický přestupek s viníkem. Pokud ale provozovatel nikoho nenapráší, je sám zodpovědný správním deliktem (nikoliv přestupkem) a musí zaplatit on. Přece se o ty peníze paraziti nepřipraví. To známe v mediální zkratce jako "Výmluvy na osobu blízkou končí, PYRÁTI silnic mají utrum", které lůza tak radostně tleskala...

 

Německo je ale zatím stále civilizovaným a právním státem a tam tenhle výše uvedený (ne)právní konstrukt stále nemají. Pokud je spáchán přestupek, mohou vést přestupkové řízení pouze s konkrétním viníkem. Pokud provozovatel využije základní právo odmítnout výpověď, které by mohla uškodit jemu samotnému nebo osobě blízké, nemají pachatele. Tedy pokud jej sami neidentifikují třeba podle fotky z radaru nebo svědectvím policajta. Takže tam PYRÁTI stále beztrestně řádí, sodoma gomorra, ve škarpách se válejí vraky aut, po polích samí mrtví... Oh, wait, nebo ne??? Hmmm, lze tam jezdit (na určitých místech) neomezenou rychlostí, mohou před jízdou pít alkohol a lidi na kole a ve člunech fízlové nebuzerují s foukáním do balónku/Drägera, přesto mají nižší nehodovost než v Pepíkově a podstatně méně mrtvých. Takže kauzalita rychlost resp. alkohol = více nehod a více mrtvých asi nebude tak zřejmá...

 

 

 

Pokud tě tahle konkrétní věc skutečně zajímá více, na hodinkovém fóru se toho moc nedozvíš. Z rozumných lidí zde vím jen asi o dvou dalších, kteří o téhle problematice vědí více, jinak jako na všech ostatních zájmových fórech jsou neomarxisté rok od roku stále hlasitější a útočí ve smečkách. Existuje fórum, které se dopravním fašismem dlouhá léta zabývá, tam najdeš všechno, co potřebuješ: 30kmh.cz

Pokud se rozhodneš tam získat nějaké informace, dám ti dobrou radu, věnuj tomu den dva, poctivě si pročti konrétní téma, které tě zajímá. Sleduj i data příspěvků, protože svět se vyvíjí a jde o neustálý boj - protivník přijde s postupem, na něj přijde obrana, po nějaké době protivník přijde s jiným konstruktem a proti němu se pak najde další obrana, a tak pořád dokola. Tohle platí hlavně pro ČR. Až učiníš sám nějakou vlastní aktivitu, teprve potom pokládej otázky. (Komu není rady, tomu není pomoci...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Německo je ale zatím stále civilizovaným a právním státem a tam tenhle výše uvedený (ne)právní konstrukt stále nemají. Pokud je spáchán přestupek, mohou vést přestupkové řízení pouze s konkrétním viníkem. Pokud provozovatel využije základní právo odmítnout výpověď, které by mohla uškodit jemu samotnému nebo osobě blízké, nemají pachatele.

 

A obcas to zpoplatní. :-) ... https://www.svethardware.cz/nemecky-soud-rozhodl-ze-rodice-mohou-byt-odpovedni-za-kryti-piratstvi-svych-deti/49084

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to má Franta recht, uspět proti stadtamtu není žádná sranda,ale jinak to může být docela zábava, bohužel nijak levná

https://www.garaz.cz/clanek/za-81-km-h-zaplati-finsky-hokejista-31-milionu-korun-21002128?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=clanky-home

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Irmo, tohle bohužel nevím , ale je tu pár členů, co pracuje v DE a mohlo by osvětlit, jak to funguje. Za sebe osobně si myslím, že se s tím nemažou jako u nás.

 

Jinak sem vložím plán MHD ohledně uzavírky ve Švehlově ulici ( kdyby měl někdo zájem, mám u sebe kompletní návrh dopravně inženýrského opatření, ale nechce se mi to sem vkládat ). Možná bude vše v TV, protože to bude mít velkej dopad ( a bude to asi průšvih ).

vypadá to, že 101B bude nejlepší linka v Praze :D ...... zejtra si jí du zamluvit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otazka. V podstate nejhorsi situace je na 140. km. A vybral sis zrovna stredu. Ve stredu je v tom miste totiz jeden pruh na Brno a od 18. hod je pro zmenu zas jeden pruh ve smeru na Prahu. Ale muzes mit i stesti :-)

Mimochodem upozornuju, ze mistu se neda normalne vyhnout (po stare brnenske z Jihlavy - silnice  602), protoze v nejake dedine delaji kanalizaci a cesta je zcela neprujezdna. Tudiz v pripade komplikaci objizdet smer Zdar nad Sazavou -> Brno.

Upraveno uživatelem Baldic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kauza D1 - 

Já jezdím směr Brno z D1 na Benešov/Vlašim/Pejr/Jihlava/ Třebíč/ Rosice, no problem, záplatování silniček jen mírné, osobně si myslím, že vyhnout se v dnešní době D1 je výhra v každém případě. Směr Pálava nebo Břeclav/Mikulov přes Znojmo, lepší trasa snad ani není, ale to je věcí každého řidiče, co tvrdý chleba má, že.

:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve středu jedu na otočku z Práglu k Brnu (sjezd na 153km). Má cenu přemýšlet nad vyhnutím se D1?

Podle mě ne. Už skoro 4 roky jezdím každý týden tam a zpět (PO směr slovensko a ČT/PA zpět) A nemyslím si že je to tak špatné jak někteří prezentují.

Záleží v kolik hodin pojedeš, ale obecně objíždět dálnici mi přijde nesmysl, zkoušel jsem to jednou, oproti D1 jsem měl +1 hodinu. Jen doporučuji zapnout nějakou online navigaci (google, waze), která že varuje v případě nehody a zablokovaný dálnice a navede tě na objízdnou trasu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky celkem casto po D1 jezdim a doporucuji Waze + Radiozurnal - zelena vlna. Tahle kombinace mi celkem funguje. Jen snad jednou,kdyz D1 zavreli kvuli nehode tak me nahnal nejdriv na Kolin a pak na D11 a to byl fakt vylet

 

Odesláno z mého Redmi Note 6 Pro pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazil jsem na poměrně zajímavej článek ohledně značení silnic, koho to zajímá, doporučil bych zejména poslední odstavce.

 

https://www.garaz.cz/clanek/jak-se-znaci-ceske-silnice-a-co-musi-splnovat-21002132?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen chci připomenout, že od čtvrtka bude uzavřené podjez ve Svehlove ulici a ani sjezd v ulici V Korytech nebude možno použít (bude jen pro MHD, směr do centra). Na dobu 1 měsíce.

Takže bacha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...