Přejít na obsah

Vyber hodieniek - 2WW Allied


Doporučené příspěvky

Tak jo, k tématu.

Já osobně dávám přednost minerálu před plastem (to jsem studoval technologii zpracování plastických hmot - možná proto)
Asi to není úplně stylové ale je to v podstatě původní materiál, plast byl chvilkový úlet ;o)

A ty Hamiltony  od Roman-ZA jsou podle mne ty úplně nejvíc echt hodinky, tvarem pouzdra, povrchovou úpravou, fontem číslic, tvarem a délkou ruček,
za mne tam není co zdokonalovat. Až budu velký, tak si taky takové hodinky koupím.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Andy: Tyhle Hamilton jsou super, jen moc nerozumím tomu, proč tam dali minerální sklo. Teda pokud se nepletu. Kdyby tam byl alespoň  plast, byla by to imho o dost lepší volba. 

To jsem netusil s tim mineralem. Jo plast by jim slusel...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 5. 2020 v 20:17, Datel napsal:


....... Asi to není úplně stylové ale je to v podstatě původní materiál, plast byl chvilkový úlet ;o) ....

 

 

 

toto myslis vseobecne, ci konkretne na tento model?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v rámci 20tého století v mám na mysli.

A je to jen osobní názor, ani nevím, jestli Marie Terezie na norimberském vajíčku nějaké sklo měla.
U mne se plastovému sklíčku nikdy dobře nevedlo, prasklina či odřenina žádná vzácnost.Jako mladý ogara jsem ostatně znal hodinky jen s plexi a hodinky s "pravým minnerálním sklem" jsem považoval za vrchol luxusu a div ne buržoazní výstřelek
Ale to je pravěk, kdy hlavním informačním zdrojem na dědine bylo Rudé Právo a rozhlas po drátě

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem se dozvedel od jednoho sveho zdejsiho kolegy:
Duvod, proc maji vojenske hodinky plastove sklo je ten, ze pokud dostanes naraz, tak plast praskne. Nevysype se. hodinky jsou dale funkcni, i kdyz treba ne vodotesne. Pri narazu na safirove sklo se safir roztristi. Hodinky zustanou bez sklicka a navic “prach” z roztristeneho safiru zajebe cely strojek, takze jsou zrale na kompletni vycisteni. Tzn. pro vojenske (polni) pouziti, kde se nepocita s velkou vodotesnosti, ale spis jsou dulezite protinarazove parametry, tak plast dava vetsi smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze priatelia, sa nam to trochu posunulo ;)  

mam doma tieto NISUS po otcimovom otcovi. su ozobane, cifernik je trosku zasly, ale to je prave ono. tie hodinky presli s nim vojnu. vratil sa z Talianska spolocne s USArmy. 

teraz sa skor pytam, ze na co ich nazut. NATO strap? kozeny NATO strap? latkovy strap?  

DSC00677.JPG

DSC00678.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 5. 2020 v 13:30, AndyAaron napsal:

Tohle jsem se dozvedel od jednoho sveho zdejsiho kolegy:
Duvod, proc maji vojenske hodinky plastove sklo je ten, ze pokud dostanes naraz, tak plast praskne. Nevysype se. hodinky jsou dale funkcni, i kdyz treba ne vodotesne. Pri narazu na safirove sklo se safir roztristi. Hodinky zustanou bez sklicka a navic “prach” z roztristeneho safiru zajebe cely strojek, takze jsou zrale na kompletni vycisteni. Tzn. pro vojenske (polni) pouziti, kde se nepocita s velkou vodotesnosti, ale spis jsou dulezite protinarazove parametry, tak plast dava vetsi smysl.

Přesně tak, ze stejného důvodu mají plast i moony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

toto ma zaujalo, swiss microbrand... az na cenu vsetko dobre... jeden model- 3 varianty:

https://www.serica-watches.com/en/collection-serica-4512/

 

SERICA-4512-WMB-collection-face.jpg

SERICA-4512-California-collection-face-1.jpg

SERICA-4512-Commando-collection-face-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...