Přejít na obsah

WR - jak kdo?


JMK

Doporučené příspěvky

Návštěvník LONGINES

Jo, díky za odpověď, tak tohle jsem si přesně taky myslel, tzn. nový těsnění při otevření. Ty Orientky rozhodně nepatřily mezi nějaký hodinářský high-tech a drží jak nový do teď. To tyhle Seika sou rozhodně o ligy vejš. Zarazilo mě to, protože se furt píše o doporučeném ( teda spíš povinném) přetěsňování, doslova se s tím děsí a pomalu raději ani divery snad radši nepokládat v blízkosti umyvadla atd, tak by mě zajímalo, jestli má někdo podobnou zkušenost jako já s těmi Orienty. Přece se to těsnění nemůže jen tak vypařit třeba do strojku, ne :) Teda pokud hodinky používám normálně, tzn. sprchuju se s nima ale ne vařící vodou a nepěním je šamponama, v létě s nima plavu v moři, nepadají mi na zem, nemlátím s nima o nic, neotvírám je doma na kolenou a pod. Prostě normální, dost gentlemanský nošení a plavání - to přece musí to wr 100 dát vždycky, no nemám pravdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Výrobci jsou na vodotěsnost svých hodinek přísní proto, aby ochránili v první řadě sami sebe. Něco jako: Nedals hodinky po 2 letech přetěsnit? Nateklo ti do nich? My za to nemůžem, protože jsme ti to říkali.

 

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký story s Orienty. Taky bych řekl že hodinky s WR 50 musí občasný koupání vydržet.

Po každým otevření bych udělal tlakovku protože těsnění se třeba mohlo nějak posunout a nebýt na místě.

Co vím tak guma prostě degraduje. Je to trochu blbej příklad ale po 8mi letech tekl papiňák. Ta stará guma se dala lámat jako dřevo.

Jasně hodinky nejsou papiňák ale myslím že když ta guma je už tuhá tak zkrátka stačí extrémně malý posun a ona se nepřizpůsobí.

 

Kdybych pracoval na vodě nebo v umývárně nádobí tak jdu do něčeho s min. WR 100 a šroubovací korunkou.

Jinak si taky myslím že výrobci to z opatrnosti uvádí podhodnocené. Jsem zastánce toho hodinky používat a dávat jim do těla. 

Něco jiného jsou hodinky starožitné nebo se sentimentální hodnotou ty bych asi nepokoušel. Pokazit se můžou i potápky.

 

A jako vždy kdo chce 100% jistotu že se nic nestane potřebuje G-Shocky. A i když se něco stane kopí si nový:-)

 

Vsadim se že se milony lidí nezasažených chronobundusem cachtá v moři bez starostí s WR 50m pořád a nic se neděje.

Pak někdo na WUS napíše že mu nateklo do hodinek a každej na to narazí a píše dál "lidi říkají" a "stalo se".

Tady v tom vláknu je vidět že plavat se dá v pohodě se vším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež si myslím, že sa len výrobca tým kryje. Podľa mňa každá seriózna rokmi osvedčená značka bude s tesnosťou ok. Ja chodím s mojimi wr 100 každý rok na tlakovku a keď prejdu tak sa vody nebojím. S Amfíbiami sa už nebojím vôbec. Raz by som šiel pre istotu na tlakovku a potom už zbytočne. To sú tak nekompromisne postavené hodinky, že by prežili aj pristátie na Venuši :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Je už skoro léto. Vody sice málo a k moři kdo ví jestli, ale proč vlákno neoživit...Nějaké nové postřehy nebo změny názorů či dodatečné zkušenosti?

A co si myslíte o testování 3ATM hodinek na hodnotu 5ATM? Například Marathon se staré modely s uvedenou WR 3ATM rozhodl prodávat jako 5ATM a vyjádřili se že testovali a zjistili že to drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Je už skoro léto. Vody sice málo a k moři kdo ví jestli, ale proč vlákno neoživit...Nějaké nové postřehy nebo změny názorů či dodatečné zkušenosti?
A co si myslíte o testování 3ATM hodinek na hodnotu 5ATM? Například Marathon se staré modely s uvedenou WR 3ATM rozhodl prodávat jako 5ATM a vyjádřili se že testovali a zjistili že to drží.
Já bych to dal i bez testování. Normální koupání v moři s Casio F91W, mají jen WR, opakovaně bez závad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když Casio tvrdí že je to WR tak je to WR! Ale na druhou stranu stojí 4 stovky takže není proč se bát.

Mimochodem to je důvod proč jsem se rozhodl nepořizovat si nikdy nic ani lehce nad svůj rozpočet. Abych hodinky používal bez strachu a v pohodě.

SARB021 je sice lehce vzácný model nicméně pořád jsou to hodinky do 10 tis. a oprava je taky za pár. 

Takže se nebojím a žiju s nimi i ve vodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem tady na chronomagu spise dospel k poznani, ze uz zadne leto nebudu spokojeny, pokud na zapesti nebudu mit potapky. tim jsem tak nejak smyl ze stolu problem s WR, protoze ted uz bych si musel vycitat, kdybych se mel jit koupat a turtle padi bych zapomnel v hodinkovnici... to bych snad radeji za trest do te vody ani nesel.

sarb021 maji WR100 - co tam chces resit? tlakovku bych nedelal a za usetreny cas a penize bych si dal u vody dve zmrzliny :) (podle me to ale nejsou hodinky, ktere bych tahal k vode)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vlastně točím jen dvoje hodinky. SARB021 během teplých měsíců a Longines MasterCollection když je chladněji.

A tak jsem takový OWG s dvěma kousky. Proto jsou Sarby vlastně hodinky k vodě protože jiné v létě nemám:-) Párkrát jsem se tady pobláznil a cosi zkoušel ale pak se to zas otočilo k těm dvěma kusům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to psychologická bariéra. Já beru hodinky max. do sprchy a přece jsem 30m nesnesl. Optimál 100m, 50m snesu.

A navíc nemůžu šroubovací korunku u mechanických hodinek - u kvarcek jednou za dva měsíce kvůli přehození data se závitem pošpásuju,
ale u mechaniky potřebuju párkrát do měsíce poštelovat čas a to by tedy nešlo.

Takže 50m a 100m a bezzávit jsou u mě parametry pomáhající při výběru či odvržení ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak letos prozatím Seiko SARB021 na koupališti asi desetkrát. Skákání šipek, lehké povrchové potápění a dovádění s dorostem. Sprchování občas. Drží jako každý rok. Jen jsem zašel na tlakovku.

Nová akvizice Casio F-91 celý týden v lázních. Bazén 3x za den a sprchování. Jsou nové ale stejně bych u Casia nečekal že zklame.

Tolik k udržení vlákna při životě:-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...