Jump to content

Aké ruské hodinky máš na ruke?

Recommended Posts

Ted ale ctu, ze zavedou digitalni dan, tak to abych se jich co nejdrive zbavil a nechal si jen rucickovky.... ;-))))))

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Viem, ze uz tu par dni s nimi “spamujem” , ale velmi sa z nich tesim a o to viac, ze ku mne prisli mrtve a mne sa podarilo ich rozchodit.

814F5C01-FA83-4357-8F68-E7358F4ABA03.jpeg

5B578584-B2FD-4868-9242-5F74648E0113.jpeg

Edited by Gombo

Tak klobouk dolů - roky tady potají šmíruji zdejší komunitu, včetně zálesáckých výprav, atd.. a pořád se ne a ne nadchnout pro nějaké konkrétní Amfibie - pořád to bylo tak nějak na půl cesty - a v lavině jiných hodinek nějak nikdy nebyl důvod proč jim dát přednost ... ale Reef asi převážil kyvadlo.... fakt pěkné GMT hodinky za parádní cenu... 💣

Omlouvám se za rozpatlané foto, to je tak, když si fotím hodinkářské selfíčko a klepe se mi ruka. Když jsem se v roce 2008 po dlouhé době vracel k mechanickým hodinkám a pomalu se z toho stával koníček, zaujaly mne i ruské. V Praze byl tehdy specializovaný obchod s ruskými hodinkami. Vydal jsem se tam a byl šokován pestrostí výběru, zpracováním, nabízenými komplikacemi atd., i když ne všechny ruské značky na mne zanechaly větší dojem. Nakonec jsem při té návštěvě koupil dvoje (ano, návštěv obchodu i ruských hodinek bylo nakonec víc). Jedny z nich byly tyhle Aviatory, pouzdro 42 mm, safír (bohužel bez antireflexu), 10 bar, krásná luminiscence, perfektní zpracování, ruční nátah s rezervou 50 hodin, legendární kalibr 31681, který má zajímavou historii a považuji ho za jeden z velmi kvalitních. Hodinky jsou 243. kus z limitované, 300 kusové série a jejich ambasadorem byla tehdy i ruská akrobatická skupina Striži. Když jsem chtěl v nějakém pomatení smyslů asi před 5 lety redukovat stavy, nabízel jsem je i zde, ale musel bych jít s cenou tak nízko, že jsem si je raději nechal, ty hodinky si to nezaslouží. A mám je dodnes, občas je nosím a jsou opravdu úžasné.

IMG_20200722_083623~01.jpg

Mam je take. V trochu jinem provedeni cifru, ale tez 42 mm s 31681. Mam k nim tez citovy vztah. A myslim, ze by byl hrich je prodat. Jsou to jedny z poslednich, ktere znacka vyprodukovala jeste jako plne ruska.

Sent from my iPhone using Tapatalk